Tabakovky LIQUA a ARAMAX (Ritchy) – recenzia

So šťavičkami Liqua a Aramax od výrobcu Ritchy ste sa už isto stretli. Veď ich kúpite snáď v každej vape trafike. Možno si poviete, či mi šiblo, že chcem propagovať práve to, ale popravde som do toho išiel sám a popýtal výrobcu o produkty na recenziu. Vysvetlím v závere, že prečo.

Ja som na tabakovky, tak som si vybral práve tie. Len dodám, že som testoval na mojich obľúbených motacích MTL atomizéroch Hastur Mini a Glaz Mini, s jednoduchými drôtmi Ni80 alebo SS316 hrúbky 28ga.

Bez dlhších kecov poďme na to.

Liqua a Aramax liquidy - tabakovky od Ritchy - review - recenzia - na vape blogu VAPEKLUB.SK


 

LIQUA

Liqua American Blend

Liqua American Blend - proste vape klasikaVeľmi ťažko čitateľná chuť, rozumej nenápadná. Má to byť americká tabaková zmes.

Toto bol prvý liquid, na ktorom som fičal, keď som pred nejakými 5 rokmi začínal vapovať. Vtedy som napísal aj jednu zo svojich prvých recenzií :).

Testovať to v 2020 nebola sranda, lebo som necítil v podstate žiadnu chuť. A došlo mi, že popolník ktorý spomínam v starej recenzii nebol z príchute, ale z toho že som vtedy vapoval 18mg.

Už som to musel vyhrotiť tak, že som celý atomizér rozobral, vymyl, premotal, nalial som čistú bázu, a po zvapovaní jedného tanku čistej bázy som nalial American Blend. Ale bohužiaľ, nič… nič, čoho by sa dalo chytiť.

Kedysi by som povedal, že táto chuť je taká voľba na istotu a priemer. Neviem, či sa zmenila receptúra alebo moje ústa, ale dnes musím povedať, že American Blend je pre mňa osobne podpriemer. Pochvalu si tak zaslúži sa svoju neutrálnosť a teda sa dá vapovať vkuse bez toho, aby bola otravná. Za to bod hore.

Naviac, k vate je neškodná, je to úplne priesvitná šťava.

Vo výsledku len maskuje chuť bázy. Dobrá náhrada cigariet, hlavne ak si zvolíte vyšší obsah nikotínu. Ale to je tak všetko. Náročnejšieho milovníka tabakoviek neuspokojí. V roku 2020 môžem American Blend prinajlepšom označiť len ako akýsi východiskový priemer.

Podľa predajnosti má však American Blend stále svojich fanúšikov, keďže niektorí ľudia si od nás objednávajú celé 10-baly. A kúpite ho aj ako shake n vape. U Liqua značky sa to volá Mix N Go. Žiaden z nich nepotrebuje zrieť.


 

Liqua Bright Tobacco

Liqua Bright TobaccoBright Tobacco je druhý liquid, na ktorom som v živote fičal. A tu musím pochváliť, že chutí ako kedysi, necítim zmenu receptúry.

Ak by táto chuť mala mať farbu, je rozhodne zelená. K čomu prirovnať? Nič podobnejšie ako Flavour Art 7 Leaves mi nenapadá a nenapadne. Je dosť možné, že pri výrobe je používaná práve 7 Leaves. Ak si totiž pozriete staré krabičky Liqua, píšu tam „Italian Flavours“ a tak to celé zapadá do seba. Podľa mňa boli prvé Liqua robené z Flavour Art produktov a možno sú dodnes. Popravde Bright Tobacco chutí ako 7 Leaves rozmiešané na 5%.

Je to nežne bylinková tabakovka, vhodná na celý deň. Osobne by ma táto definícia odradila, avšak treba skúsiť. Predstava bylinkovej tabakovky mi príde na pomyslenie odporná. Kým si nedám do tanku Bright Tobacco, lebo ten je šupáá!

Bright Tobacco je k vate úplne neškodná, úplne priesvitná šťava. Vlastne ťažko nájsť šetrnejšiu. Aj preto ma strašne vytáča, keď nejaký idiot tvrdí že „tabakovky najviac špinia vatu“. To sú také drísty.

Takže Bright Tobacco je vynikajúcou voľbou, ak používate žhaviace hlavy alebo sa vám nechce často meniť vata.

Je to tak trochu moja srdcovka a môžem len odporučiť. Ak mám niečo vytknúť, trochu mi nepasuje k pivu (v tejto téme som bol vždy náročný). Proste mňamka od rána do večera, ale nie na luxusný večer.

Vyrába sa aj ako hotový liquid, aj v podobe Shake n Vape.

Strhávam pol boda za to, že s chuťou piva sa dosť pobije.


 

Liqua Cuban Cigar

Liqua Cuban Cigar - prekvapivá ňamkaCuban Cigar je jedna z novších. Keď som začínal vapovať, ešte neexistovala.

No nebudem chodiť okolo horúcej kaše, toto je pre mňa WOW!

Čakal som nejaké dymové spálené tóny, ale márne. Čakal som prosto niečo úplne iné, ako sa vo fľaške ukrýva…

Chuť by som opísal ako čerstvý, vlhký, no nie drsný, skôr sladký tabak s orieškovým charakterom. Až som dostal chute. Za mňa, takto by chcel chutiť Marshall od Infamous. Ale prehajpovaný Marshall môže len ticho závidieť.

Od rannej kávy, cez celý pracovný deň, po jedle, k večernému pivu, vínu či pálenke – tu všade Cuban Cigar odpaľuje môj dekel. Fakt haluz, že som ho tak dlho prehliadal – veď koho by zaujímala Liqua v posledných rokoch – a to bola hlúpa škoda.

Vyrába sa ako hotový liquid aj ako Mix N Go (longfill).

Pozor, po otvorení Mix N Go na vás vybafne skôr smrad, plesnivý syr… ale netreba sa zľaknúť. Skúste a povedzte vy – že chutí úplne inak ako vonia?

K vate opäť neškodná. Za mňa asi absolútny víťaz medzi doterajšími tabakovkami Liqua a vlastne ašpiruje do mojej TOP 5 ever, po boku vecí ako Flavourtec Gold Tobacco, Imperia Tabáček a Aeon Tram 11. Dekel oficiálne odpálený.


 

Liqua Dark Tobacco

Liqua Dark Tobacco - jemná tabakovka vhodná na všetky príležitostiNázov Dark Tobacco klame. Čakal som temný tabak, tipoval som niečo ako Traditional Tobacco od Liqua.. ale NIE.

Ako ju opíšem? Ako keby vyššie spomínané Cuban Cigar a American Blend mali dieťa a pridali fakt len štipku dymových tónov.

Po otvorení liquidu a ovoňaní jemne ucítite ponožky, ale v tom najlepšom zmysle slova – tabakovkári vedia.

Jo, je to taká odmocnina Cuban Cigar. Ak by vám Cuban Cigar prišla barz výrazná, tu si pochutnáte.

Priesvitná, k vate opäť neškodná. Za mňa vynikajúca vec vhodná na celý deň, ktorá si zaslúži viac pozornosti.

Škoda, že vyrábajú len hotový liquid a nie verziu Mix N Go.


Liqua Dark Tobacco a Liqua American Blend - schopné nenápadné tabakovky.


Liqua Traditional Tobacco

Liqua Traditional Tobacco- drsná temná tabakovka. Neodporúčam do továrnych hláv.Traditonal Tobacco je rozhodne najdrsnejší tabak z portfólia Liqua a Aramax.

Je tak milovaný, popravde z produktov Mix n Go na našom e-shope najpredávanejší. Mnohí naň nedáte dopustiť a kupujete rovno po dva.

Ja som sa s ním však nejako extra neskamošil.

Čo by som mu vytkol úplne najviac, že špiní a ničí továrne hlavy jak na bežiacom páse. To som zistil už niekedy pred 5 rokmi, keď som používal egošky. Vtedy som Traditional znenávidel. Priznám sa, až som chytil takú malú traumu, lebo v začiatkoch môjho vapovania mi Traditional poradili v jednom shitnom vapeshope že héj super do továrnych hláv – za 3 dni som zahodil 3 hlavy.

K vate teda nie je vôbec šetrný, i keď pri prestavateľných atomizéroch to zabolí menej, ak sa vám chce premotávať. Vždy keď si niekto objednáva Traditional Tobacco a továrne hlavy do zásoby, tak mi ho je ľúto…ale ľudia to robia opakovane, tak asi sa s tým zmierili.

Drsná chuť niekomu sadnúť môže, niekomu nie. Mne pripomína reálny tmavý tabak s výraznými tónmi rumu resp. tmavého alkoholu. Možno až príliš výraznými. Neviem si ho predstaviť na celý deň. Skôr k fajnej káve cez deň alebo večer k poháriku. Proste ťažká tabakovka.

Ak beriem do úvahy, aký je obľúbený, nemôžem dať podpriemer. No za mňa osobne by to boli úprimné a maximálne 2 body z piatich.


 

Liqua Turkish Tobacco

Liqua Turkish Tobacco - jemne korenená tabakovkaTurkish Tobacco je nenápadná tabakovka, čitateľná ťažko, podobne ako American Blend.

Práve vďaka svojej nenápadnosti je vhodná na celý deň. Veľmi veľmi jemne korenená.

To nežné korenie je jediné, čo dokážem v chuti uchopiť.

Opäť viem, že má svojich fanúšikov. Za svoju neutrálosť si zaslúži minimálne neutrálne hodnotenie, no dostáva nadpriemerné za to, že je postavená univerzálne a nič z nej netrčí, korenie neotravuje a dá sa to bažiť od rána do večera, ku káve, ku pivu, po jedle, do roboty, za volant. Nahradí cigu ako phán.

Sťažujete sa, že sa nevyrába vo formáte Mix N Go. Myslím, že by sa to predávalo.

 

 


 

Liqua Cherribakki

Cherribakki - tabak s čerešňou a santalovým drievkomCherribakki dostala druhú šancu. Skúšal som ju totiž vapovať pred pár rokmi a nevedel som sa skamošiť (ešte som nedávno našiel v rodičovskom dome expirovanú fľašku plnú liquidu). Vtedy som ju volal „Chrobáky“. Poďme jej dať tú druhú šancu.

Je to zložitá tabakovka, čo spomínajú aj na obale zboku. V žiadnom prípade nie jednoduchá. Podľa popisu je Cherribakki kombinácia zaúdeného tabaku, čiernej čerešne a santalového drievka. Hmm tabak niekde za tými srandami strácam.

Vôňa je krásna, no pri vapingu je to už horšie. Neviem si na ňu nejako zvyknúť na celý deň, otravuje ma. Oni síce aj píšu na obale, že ide najlepšie ku šálke kávy alebo po mocnej večeri… ale úprimne, čo medzitým?

Čo ma ale štve najviac, nedá sa zbaviť jej chuti. Ani po premotaní atíku… ani po vyutieraní. Musím vymývať. Je teda invazívna a výrazná.

Za mňa teda nejaké tie body za odvážnu zmes, ale viac ako priemer jej dať nemôžem, sorry… vapovať je to otravné, no stále lepšie ako PJ Empire Poker!

Každý by chcel vyrobiť tabak s čerešňou, ale málokomu sa to podarí. Radšej si dám Vapy Cherry Pipe alebo Aeon Saljut. Radšej, no úprimne ani tie nenapĺňajú moje čerešňové sny.

Stále sa držím názoru, že ak čerešňový tabak, tak použiť Vaping in Paris Cerise – 1 kvapku na 20ml svojho obľúbeného tabaku. Mne Cerise pasuje perfektne ku Flavourtec Tobacco. Objavil sa aj tip, že pasuje aj ku BRUN.

Cherribakki ném kamarát.


 

 

Liqua Sweet Tobacco

Liqua Sweet Tobacco - nezladená tabakovkaSweet Tobacco klame svojim názvom. Prv som sa bál, či to nebude presladené, no moje obavy neboli naplnené. Nielenže to nie je presladené, ono je to fakt drsná tabakovka.

Prvý môj dojem bol fakt negatívny, lebo som čakal niečo sladké… a nestalo sa.

Čo môžem napísať s istotou – Sweet Tobacco nie je sladký, a určite nie je nežný. Nič pre začiatočníkov.

Hoci Sweet Tobacco klame názvom, na boku krabičky to vysvetľuje úplne presne: Kombinuje klasickú chuť tradičného tabaku (Traditional Tobacco) s karamelom a vanilkou.

A má pravdu. Základ i celkový dojem je nekompromisne  drsný.

Tu sa myslí Traditional Tobacco úplne doslova, áno ide o liquid spomínaný vyššie. Do ktorého proste pridali karamel a vanilku.

Tu by som však úprimne vytkol: je to nezladené. Výstižné slovo je aj neskrotené.. Hoc tam vanilku i karamel nájdeme (no naslepo by ste ich asi neuhádli), spolu s „tradičným“ základom prináša dosť zvláštny výsledok, ktorý mne úplne nesadol. No niekomu môže.

Okrem toho sa mi zdal dosť krutý k vate. Ak ho ľúbite, kúpite aj ako Mix N Go.


 

Aramax Liquidy - dajú sa

ARAMAX

 

Aramax Cigar Tobacco

aramax_cigar_tobaccoCigar Tobacco je jedna za najlepších tabakoviek, aké som kedy vyskúšal. Bol to pre mňa pozitívny šok. Sladká no nie presladená, oriešková. Tabaková len minimálne.

Vlastne si môžete prečítať recenziu na Cuban Cigar vyššie a toto je jej bratská chuť, ekvivalent z inej série. Sú takmer rovnaké.

I Cigar Tobacco klame svojim názvom.  Ten, kto očakáva chuť cigarety alebo cigary ju tam nenájde.

Cigar Tobacco i Cuban Cigar sú však parádne a obom dávam plný počet.  Kúpal by som sa v nich, aké sú lahodné.

Škoda, že sú podobné až tak, že tu niet o čom viac písať 🙂 Verzia Aramax je možno trochu sladšia a trochu menej smradľavá.

Ak by sa vyrábala aj v podobe shake and vape, isto by som ju schmatol všetkými desiatimi.

 


 

Aramax Classic Tobacco

aramax_classic_tobaccoJe jediná tabakovka, ktorej som nedal druhú šancu. Ani som si ju neopýtal na test 2020. Tá jedna fľaška kedysi mi stačila. Drsné veci znesiem a skúsim, ale toto nebolo drsné, bolo to fakt nechutné. Nepochopil som, čo tým chcel autor dosiahnuť a povedať.

Kvôli Classic Tobacco som dokonca kedysi odsúdil celú sériu Aramax tabakoviek, čo bola škoda. Vlastne vďaka tomu mi ušlo i Cigar Tobacco, ktoré je podľa mňa fantázia.

Classic Tobacco som nevedel ani darovať.. a každému, komu som dal ochutnať, alebo som sa ho pýtal na názor, mi povedal to isté. Grcka smradľavá. Až mi je ľúto že som pri Liqua Sweet Tobacco použil slová „nezladené, neskrotené“, možno som ich mal použiť až tu.

Aramax Classic Tobacco nemá v sérii Liqua svoj ekvivalent. Vďakabohu!

Dôkaz, ako túto príchuť neznášam je, že som ju úplne vyradil z ponuky e-shopu Vapeklub.

Pokiaľ na túto chuť máte iný názor, veľmi ma poteší komentár – vždy sa teším, keď sa názory rôznia.


 

Aramax Green Tobacco

aramax_green_tobaccoAramax Green Tobacco je ekvivalent Liqua Bright Tobacco. Možno mi pripadá ako keby bola trochu znížená koncentrácia príchute, no možno je to len sugescia. Preto mi to pripadá ako tak trochu zbytočný produkt.

To ale neznamená, že by bola zlá. Mnohí začínajúci MTL vaperi si ju pochvaľujú. Prosto zelená tabakovka s tónmi byliniek.

Pol boda dolu za to, že je to duplikát a pol za to, že je trochu menej výrazná ako Bright Tobacco.

 

 


Aramax Sahara Tobacco

aramax_sahara_tobaccoSahara Tobacco je ekvivalent Liqua Turkish Tobacco. Už ma tie ekvivalenty začínajú nudiť. Proste si môžete naskrolovať vyššie a prečítať si recenziu Turkishu. Je to duplikát. To isté v inom obale. Jemne korenená tabakovka vhodná na celý deň.

Asi doplníme aj do našej ponuky, ale keď liquidy Aramax si nejak nevšímate ?

 

 

 


 

Aramax USA Tobacco

aramax_usa_tobaccoUSA Tobacco je ekvivalent Liqua American Blend.

Už ma otravuje tu zbytočne zaberať priestor keď niet o čom písať 😀 Veľmi nenápadná tabakovka sa blíži až čistej báze.

Priesvitná, nezanesie vatu, žhaviaca hlava vám bude vďačná a vydrží dlho.

Tiež by som mohol doplniť do ponuky.

 

 


 

Aramax Virginia Tobacco

aramax-virginia-tobaccoVirginia Tobacco je možno aj najviac cigaretová chuť zo všetkých testovaných. Edo Vapernest vraví, že mu chutí až ako organická tabakovka.

Ja sa s jej horkosťou až tak nekamoším.

No ak hľadáte nejaký liquid pre začiatočníka, ktorý chce nahradiť klasické cigarety, Aramax Virginia by mohla veľmi dobre poslúžiť.

Ak mám nájsť jej Liqua ekvivalent, bude to asi Traditional Tobacco, avšak tieto sa líšia. Virginia nie je taká výrazná a nenachádzam v nej tie alkoholové tóny. A nezanáša tak vatu! Dalo by sa teda povedať, že táto Virginia je celkom jedinečná.

Túto ako jedinú z tabakoviek kúpite aj v podobe shake n vape. Hmm mohli by vyrobiť aj Cigar Tobacco.

Moja drzá papuľa vraví maximálne 2 body, ale keďže je na trhu ťažko nájsť prostú cigaretovú chuť a tu ju nájdete, dáme jej tú hviezičku navyše.

 

 


Liqua Bright Tobacco - bylinková tabakovka vhodná na celý deň.

Pozitívna i negatívna kritika celkovo

 

Pochvala za dizajnové a funkčné fľaštičky Mix n Go! Stlačte si ich – naspodu sú pevné, aby boli trvácne, vyššie sú mäkké, aby sa ľahšie stláčali.

Pochvala za to, že spoľahlivo tesnia. Nehrozí žiadne džabky džabky von ako pri mnohých iných shake n vape produktoch. Ešte sa mi nestalo, aby produkty Liqua prišli na sklad mokré.

Skôr ako začnete liať bázu či boostery, pozrite si dobre fľašku.
Ona má v skutočnosti viac ako 60ml objem, a má to pekne vyznačené na etikete.
Ide o to, že máte nechať priestor na trasenie – shaking, aby ste si štavičku fajne rozmiešali.
Takže ak naplníte po vrch ako som to minule spravil ja, tak sa nečudujte že chuť je trochu redšia ako by mala byť.

Mínus za úzke hrdlo fliaš Mix n Go. Bez lieviku (trychtýřu) si neporadíš, ak tam chceš liať bázu.

Mínus za neekologický prístup – každý produkt Liqua, či už liquid alebo SnV je balený v zbytočnej krabičke, ktorá síce v regáli vapeshopu vyzerá pekne, ale hneď po kúpe putuje do smetia. Načo to?

Pochvala za to, že vo fľaške nie je 20 ml koncentrátu, ale len 12 ml.
Je totiž otravné, ak MTL vaper má zháňať hustú bázu na dosiahnutie 50/50. Len preto, že výrobca dzigol do fľašky 20 ml arómy, ako to robia Dinner Lady, Nasty Juice, PJ Empire a ďalší. Pričom vieme že ide len o zbytočne pridávané PG (aby mal amatér pocit, že toho kupuje „viac“ a stačí mu menej bázy?).

Pochvala za momentálnu podobu etikiet produktov Liqua – čiže redizajn, ktorý vystihuje charakter chutí pomocou abstraktných obrázkov a zároveň nezobrazuje príchute na obaloch (čím ukája aj nejasné regulácie tabakovej lobby a protivaperské regulácie).
Produkty sa jeden od druhého líšia na prvý pohľad. To ocenia hlavne tí, ktorí pracujú vo vape skladoch a shopoch. Lepšie sa to balí, počíta, eliminuje to omyly.

Mínus za duplicitné – rovnaké chute v rôznych baleniach. Proste rovnakú chuť dostaneš v prípadoch Cuban Cigar a Cigar Tobacco, Bright a Green atď. Načo? Príde mi to ako nejaký chladný marketing. Viac si vážim, ak nový produkt znamená aj novú chuť.


 

Prečo som sa rozhodol pre túto recenziu?

 

Mal som na to dôvod: V posledných rokoch sa na presýtený vape trh trepú rôzne rýchlokvasené značky s pestrými obalmi, ale klasiky ostávajú v komunite zabudnuté, podceňované.

Mnohí vaperi, ktorí začali s vapingom v posledných dvoch rokoch, značky Liqua a Aramax úplne prehliadajú, považujú ich za niečo nezaujímavé, keďže ich nájdu aj v slabších vape trafikách. Či dokonca značku odsudzujú, lebo sa nakazili nejakými drístami.

Otázka je, koľko z tých vaperov reálne skúsilo klasické chute Liqua či Aramax? Zisťujem, že skoro nikto. A práve preto som si povedal, že nám značky Liqua a Aramax od výrobcu Ritchy trochu pripomeniem.


Na záver

 

by som rád povedal, že ide o vskutku kvalitné, chutné tabakovky.

Keď sledujem, ako dnes produkty Liqua miznú i z nášho skladu, tak musím priznať, že bolo odo mňa hlúpe tieto produkty na nejaký rok z nášho E-shopu vyradiť. Ľudia ich milujú. Myslím vaperov, ktorí veria vlastnému jazyku. Myslím reálnych ľudí, pre ktorých je vaping cesta ako sa zbaviť fajčenia, nie tých nesvojprávnych, ktorí visia na jútuberovi, aby si mohli zajtra na FB odfotiť novinku, ktorú pochválil a dostali lajky od sebe podobných.

Môžeme byť radi, že sú tieto šťavičky tak dobre dostupné. Treba uznať, že kým prichádzajú a odchádzajú rýchlokvasené pseudo-značky a série, Liqua si pevne drží svoju pozíciu na trhu.

Veď ako píšu na krabičkách, už sú obľúbené vo viac ako 100 krajinách sveta. Áno, isto za to môže aj kvalitná až agresívna distribúcia. Je totiž zaujímavé, že na sociálnych sieťach Facebook a Instagram tento výrobca komunikuje len minimálne. Skôr stavil na kartu, že svoje produkty dostal do všetkých vapeshopov. Ale to sú len moje dojmy a domnienky.

Čo môžem povedať s istotou, že keď bol sales manager firmy Ritchy v Košiciach, skočili sme na pivo a je to úplne normálny týpek, s ktorým sme dali parádny otvorený pokec o marketingu a vape biznise, a bolo nám úplne jedno že sme v zafajčenom sídliskovom pajzlíku.

Ja som rád, že keď sa niekedy niekde na Slovensku či na svete ocitnem stratený bez liquidu, tak i v tom najmenšom vapeshope nájdem (okrem miestnych špecialít) niečo, čo si môžem kúpiť na istotu.

 

Ďakujem všetkým čo ste čítali aj text a nie len preleteli nadpisy a hviezičky ?. Dúfam že aj z tejto recenzie cítiť snahu o kvalitu, precíznosť a čas, ktorý som jej venoval. Ak chcete povedať díky, môžete v komentári alebo nákupom na e-shope.

7 komentárov k “Tabakovky LIQUA a ARAMAX (Ritchy) – recenzia

 1. Magi píše:

  Parádny článok! Veľa prace tu vidno.. Určite pri budúcej objednávke niečo vezmem na skúšku. Teraz som vzal Traditional Tobacco a som zvedavý.. Každopádne vždy si rad prečítam takéto recenzie od odborníka ako si ty! Prajem veľa ďalších skvelých recenzií..

 2. rchlebec píše:

  Ďula ty vieš správne vyprovokovať človeka ku pokusom a aj keď existujú aj veci, ktoré ti chutia a mne nie, v prípade Liqua Cuban Cigar si s tým hrotom vôbec nepreháňal. V rámci svojej kategórie (=nájdete v každom kamennom obchode) je tento Liquid naozaj hrot!

  Hneď som musel prásknuť na VK svoju recenziu, ktorá zne asi takto: „Hotovka, s takmer dokonalou prémiovou chuťou. Temnejšia tabaková aróma sa mieša s výraznou chuťou neolúpaných lieskových orieškov.“. A čo sa týka toho, že „takto by chcel chutiť Marshall od Infamous“, to si dokonale vystihol, že ani neviem čo by som k tomu dodal. Jednoducho kvalitné lieskovce verzus presladené arašidové maslo. 😉

  • ĎURU píše:

   tak to sa teším že ti sadol! Dúfam, že nebudeš jediný, kto túto lahodu objaví. Inak ani Dark Tobacco ti nebude márne, ak ti toto sadlo.

  • marekzilovec5 píše:

   Zdravim vás som tu nováčik a zakúpil som si Aramax Power 5000 rozbilo sa mi sklíčko náplne hneď ako som ho vitiahol z krabice mi padol na stolík a prasklo mi smola takže som ešte ani nevyskúšal toto nové zariadenie môžete mi dať nejaké rady tipy na aramax Power 5000 dakujem

 3. Pingback: Dal som si cigaru...kapitánov denník 6.9.2020 - vapeklub.sk

 4. Pingback: Vanilla a Golden Tobacco, Butter Biscotto (Liqua) - recenzia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.