7 Leaves (FA)

Tabaková aróma známa aj pod nemeckým názvom „7 Foglie“. Sľubuje mix siedmich rôznych tabakových listov v jednom poťahu.

7 Leaves sa medzi ostatnými tabakovkami od Flavour Art nestratí a nezastaví ju ani fakt, že je v porovnaní so svojimi kolegyňami veľmi slabo koncentrovaná.

Kľúčové slovo: bylinky. 7 Leaves je rozhodne zatiaľ najbylinkovejšia tabakovka od Flavour Art, akú som skúsil.

Niektoré arómy mi vyvolávajú farebné asociácie a toto je jedna z nich. Ak by mala byť 7 Leaves reprezentovaná farbou, určite by to bola farba zelená.

Dokonca hraničí až s vôňou akýchsi kvetín, ale ostáva v tabakovej rodine. Nieže to niekoho vystraší, žiadne otravné korenie sa nekoná. A s čistým svedomím by som ju odporučil aj ako náhradu cigarety.

Najprv som totiž bol zo 7 Leaves sklamaný. Po predošlých skúsenostiach s Flavour Art tabakovkami som na začiatku opatrne zvolil koncentráciu 3% a nechal zrieť mesiac. Priebežne som ovoniaval a ochutnával a bola to bieda, úplne bez arómy a chuti.

Po diskusii v Karotkovej FB skupine mi bolo odporučené dať 10%. Dal som 7 Leaves druhú šancu – namiešal som 8%, mesiac som počkal a oplatilo sa.
Recenzie by sa nemali písať z prvých dojmov, a tu sa mi to potvrdilo.

Aj pri tejto koncentrácii ostáva 7 Leaves číre, priehľadné, a to aj po roku zrenia! Špirálky a vata si myslia, že je to čistá báza. Ostávajú ako nové.

Update: Ochutnal som 7 leaves po 12 mesiacoch zrenia v kvalitnom MTL atíku a uznávam, že 8% je zas moc. Najbližšie skúsim 5%.

7 Leaves by si nemal nechať ujsť žiaden milovník tabakových aróm. Bola by to škoda, keďže s ničím podobným som sa zatiaľ nestretol.  Možno by som povedal, že z jednej štvrtiny alebo tretiny je to chuť Liqua Bright Tobacco. Ak viete o niečom podobnejšom, rád si prečítam v komente.

Označenie „progresívna tabakovka“ si 7 Leaves určite zaslúži.

Bolo by nefér strhávať hviezdičku len kvôli slabšej koncentrácii a nevýraznosti arómy. 7 Leaves sú totiž aj tak dobre investované eurá.


*****

Výrobca: Flavour Art

2 komentáre k “7 Leaves (FA)

  1. Pingback: FLAVOUR ART, FLAVOURTEC, FLAVOURIT - Kto sa v tom má vyznať?

  2. Pingback: Tabakovky LIQUA a ARAMAX (Ritchy) - recenzia - VAPE KLUB

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.