Často kladené otázky

Podľa tém:

Nakupovanie

 • Prečo nemám v balíčku papierovú faktúru?
  Pretože sme moderní a považujeme to za prežitok. Aj tak by ste ju zahodili alebo niekam založili a zabudli alebo stratili.Faktúru dostávate v digitálnej podobe, odkaz na PDF máte v e-maili "Objednávka vybavená". Môžete si ju stiahnuť, ale nemusíte, pretože ostáva navždy uložená online! Tak ku nej máme prístup aj my. Slušných zákazníkov netrápime ani s tým, že nám ju musia poslať. Všetko je uložené online a tak si nemusíte robiť starosti, že by ste niečo stratili a preto bol problém s reklamáciou.Pri "Osobnom odbere", kedy platíte v hotovosti, samozrejme dostávate papierový daňový doklad, ako prikazuje zákon. Keby sa ale zákon zmenil, minimalizujeme aj túto zbytočnú tlač.
 • Chcem si kúpiť prvú e-cigaretu. Podľa čoho mám vyberať?
  Na začiatok vám veľmi pomôže prečítať si naše vysvetlenie pojmov MTL a DL. Ak sa chystáte nakúpiť u nás, napíšte nám a spolu vyberieme tak, aby ste boli zaručene spokojní.
 • Mohli by ste mi niečo do objednávky ešte doplniť? Zabudol som na…
  Samozrejme že áno, pokiaľ je balíček ešte u nás.A to nasledujúcim spôsobom: Urobte novú objednávku, zvoľte "osobný odber" (aby sa nepripočítalo poštovné) a do poznámky uveďte, že si to želáte pripojiť.
 • Platím dobírku do ČR v korunách nebo v eurech?
  Samozrejme v českých korunách - CZK.
 • Kedy dostanem svoju objednávku?

  Pozrite sekciu Doprava a platba

  Väčšinou je to max. 2 pracovné dni pre celú SR i ČR.
 • Môžem prísť osobne nakúpiť bez toho aby som objednával cez e-shop?
  Bohužiaľ nie. Vybavujeme len objednávky prijaté na e-shope. Nemáme kamennú predajňu.
 • A to všetko máte skladom?
  Áno. Všetko čo je na shope máme fyzicky ihneď k odberu / odoslaniu.

Vaping

 • E-cigareta má spálenú chuť a pritom žhaviacu hlavu som menil len nedávno.
  Najskôr máte náplň - liquid nevhodný do vašej e-cigy, kvôli vysokej hustote. Nestíha ho piť a tak sa vata vnútri páli nasucho.Riešenie je kúpiť (namiešať) si redší liquid, kde bude viac PG a menej VG. Mnohé e-cigy sú stavané na pomer 50/50 a redší.Predpokladáme, že žhaviacu hlavu pri výmene vždy správne zakvapnete liquidom - v opačnom prípade ju spálite už pri prvom poťahu, bez ohľadu na to, aký hustý či riedky máte liquid.
 • E-cigareta mi prská liquid do úst.
  Dôvodov môže byť viacero a často spolu súvisia.Ak používate továrne žhaviace hlavy: Máte príliš napitú, tzv. "prechlastanú" žhaviacu hlavu vo vašej e-cige.Ak sa to stáva po zakvapkaní novej žhaviacej hlavy, tak je to normálne a stačí počkať, alebo to urýchliť "ťahom šermiara" - švihnúť prudko e-cigou (ideálne bez náustku), ako keby ste odsekávali mečom hlavu, aby vyletel prebytočný liquid.Ak sa vám to stáva počas bežného používania, najskôr máte príliš riedky liquid a potrebujete hustejší - to znamená zmenu pomeru VG/PG v prospech VG.Prechlastávanie vaty v žhaviacej hlave je typické pre veľmi chladné mesiace (dlhý pobyt v chladnom prostredí a prudký prechod do tepla) a tiež pre horúce mesiace, kedy liquid redne.Samozrejme, ak používate prestavateľný atomizér, teda RTA, najskôr ho máte zle osadený vatou, máte jej príliš málo alebo zle uloženú.
 • Môžem pri miešaní kombinovať bázu 50/50 s boosterom 70/30 a naopak?
  Samozrejme že áno! A to úplne slobodne, aby ste si vytvorili požadovanú hustotu. Ak napríklad zlejete 50/50 a 70/30 pol na pol, vznikne pomer 60/40.Môžete kombinovať nielen rôzne hustoty, ale aj rôzne značky.

Vejp biznisy

 • Mám na predaj použitú e-cigaretu, nechcete kúpiť?
  Určite nie, ale ako bazár môžete využiť naše FB skupinyVAPE KLUB SK+CZ,alebo väčšiu ale špecializovanú MTL Vaping CZ/SK,a tam tovar ponúknuť formou vlastnej fotky a popisu.Pridávajte ako obyčajnú fotku. Nepridávajte ako "predajný príspevok", lebo FB to zmaže.
 • Nenašlo by sa „pod pultom“ nejaké veľké balenie nikotínovej bázy?
  Bohužiaľ nie. Predávame len legálne veci povolené EÚ. Ani pod pultom, ani cez messenger, ani keď pošleš žmurkajúceho smajlíka. Aj kamaráti chcú, a nemáme ani pre nich. Najsilnejšia koncentrácia, ktorú u nás kúpiš je 20 mg/ml.
 • Chcem si otvoriť vape shop. Poradíte mi dodávateľov a ako na to?
  Už nie. Za prvý rok prevádzky sme na tieto otázky odpovedali viac než ochotne a niektorým z vás určite pomohli cennými jedinečnými radami a skúsenosťami, aspoň do tej miery, ako sme vedeli.Naša malá databáza spoľahlivých dodávateľov je aktualizovaná každou ďalšou skúsenosťou. Tieto skúsenosti sú súčasťou know-how a stoja kopu času, nervov a peňazí. Zoznam ústretových dodávateľov je živý organizmus, ktorý budujeme rokmi na základe skúseností, počas ktorých sme sa opakovane popálili a napríklad nakúpili neefektívne, nakoniec predávali bez zisku či dokonca so stratou.V prvom rade určite nie je v poriadku sebavedomo si pýtať obchodné tajomstvo. So zmýšľaním "Daj daj daj" sa do podnikania radšej vôbec nepúšťajte. Slovenský trh pre svoje ozdravenie potrebuje práve opačný prístup.Veríme však v B2B, veríme že malé obchody si môžu navzájom pomáhať. A to aj napriek tomu, že v tejto krajine plnej závisti a neprajnosti sme sa stretli skôr s opakom, výnimka potvrdzuje pravidlo. Nemať však v rukách nič, čo by ste vedeli recipročne ponúknuť a čakať nezištnú podporu či know-how zadarmo však neveští dobré obchodné vzťahy ani v budúcnosti.