Často kladené otázky

Podľa tém:

Nakupovanie

 • Chcem si kúpiť prvú e-cigaretu. Podľa čoho mám vyberať?
  Na začiatok vám veľmi pomôže prečítať si naše vysvetlenie pojmov MTL a DL. Ak sa chystáte nakúpiť u nás, napíšte nám a spolu vyberieme tak, aby ste boli zaručene spokojní.
 • Mohli by ste mi niečo do objednávky ešte doplniť? Zabudol som na…
  Samozrejme že áno, pokiaľ je balíček ešte u nás.A to nasledujúcim spôsobom: Urobte novú objednávku, zvoľte "osobný odber" (aby sa nepripočítalo poštovné) a do poznámky uveďte, že si to želáte pripojiť.
 • Platím dobírku do ČR v korunách nebo v eurech?
  Samozrejme v českých korunách - CZK.
 • Kedy dostanem svoju objednávku?

  Pošta - Ak ste objednali do 13:00 na adresu v SR, tak hneď nasledujúci pracovný deň. Odosielame pondelok až piatok.

  Zásielkovňa - Ak ste objednali do 12:00 na pobočku v SR alebo ČR, tak hneď nasledujúci pracovný deň. Vo výnimočných prípadoch o 2 dni.

  Kuriér - doručenie do celej ČR i SR trvá 1 až 3 pracovné dni.

  Osobný odber v Košiciach - akonáhle vám príde e-mail o zabalení objednávky, znamená to, že je uložená v Boston Café.

  Podrobné info nájdete v sekcii Doprava a platba

 • Môžem prísť osobne nakúpiť bez toho aby som objednával cez e-shop?
  Nie. Je možné nakúpiť v e-shope a následne si objednávku osobne vyzdvihnúť v Košiciach na krásnom a dobre prístupnom mieste Boston Café. Zatiaľ však nemáme kamennú predajňu.
 • A to všetko máte skladom?
  Áno. Všetko čo je na shope máme fyzicky ihneď k odberu / odoslaniu.

Vaping

 • E-cigareta má spálenú chuť a pritom žhaviacu hlavu som menil len nedávno.
  Najskôr máte náplň - liquid nevhodný do vašej e-cigy, kvôli vysokej hustote. Nestíha ho piť a tak sa vata vnútri páli nasucho.Riešenie je kúpiť (namiešať) si redší liquid, kde bude viac PG a menej VG. Mnohé e-cigy sú stavané na pomer 50/50 a redší.Predpokladáme, že žhaviacu hlavu pri výmene vždy správne zakvapnete liquidom - v opačnom prípade ju spálite už pri prvom poťahu, bez ohľadu na to, aký hustý či riedky máte liquid.
 • E-cigareta mi prská liquid do úst.
  Dôvodov môže byť viacero a často spolu súvisia.Máte príliš napitú, tzv. "prechlastanú" vatu vo vašej e-cige.Ak sa to stáva po zakvapkaní novej žhaviacej hlavy, tak je to normálne a stačí počkať, alebo to urýchliť "ťahom šermiara" - švihnúť prudko e-cigou (ideálne bez náustku), ako keby ste odsekávali mečom hlavu, aby vyletel prebytočný liquid. (vďaka za radu Karotkovi)Ak sa vám to stáva počas bežného používania, najskôr máte príliš riedky liquid a chcelo by to zmenu pomeru VG/PG v prospech VG.Prechlastávanie vaty je typické pre veľmi chladné mesiace (dlhý pobyt v chladnom prostredí a prudký prechod do tepla) a tiež pre horúce mesiace, kedy liquid redne.
 • Môžem pri miešaní kombinovať bázu 50/50 s boosterom 70/30 a naopak?
  Samozrejme že áno! A to úplne slobodne, aby ste si vytvorili požadovanú hustotu. Ak napríklad zlejete 50/50 a 70/30 pol na pol, vznikne pomer 60/40.Môžete kombinovať nielen rôzne hustoty, ale aj rôzne značky.