Maxx Blend (FA)

Táto aróma býva odporúčaná ako prvá aróma pri prechode z tradičných horiacich cigariet na elektronické. (Okrem nej ešte napr. FA 7 leaves, recenzia bude). Ja som ju napriek tomu vyskúšal až po 2 rokoch aktívneho vapovania. A aj som si povedal: „Načo som tak dlho čakal? Veď je to bomba!“
No lepšie neskoro, ako nikdy, však?

Pokúsim sa ju opísať. Maxx Blend mi pripomenula vôňu, ktorú som cítil, keď som ako dieťa našiel krabičku cigariet, otvoril som ju a ovoňal. Áno, mám na mysli tú lákavú vôňu moderného tabaku, kým nie sú cigarety zapálené, teda kým nesmrdia spáleninou. Keď som začínal fajčiť, rozmýšľal som, prečo tá krásna vôňa s pripálením zmizne a ako si vychutnať cigaretu bez horenia. Mnoho rokov na to sa môj sen plní!
Aby som bol úplne presný, v Maxx Blend cítim okrem toho aj kvapku rumu. Ale takú decentnú, ako keď je kvapka rumu v koláči. Vlastne tam cítim trochu koláča s kvapkou rumu – konkrétne by som to nazval „orechová guľka od babičky“, lenže každá babička pečie trochu ináč :).

Počul som však názor od diskutéra Sandyho, že Maxx Blend cigarety nepripomína. Aj na tom je kus pravdy. Vraj tam cíti perník (ginger bread). Môže byť, ja perníky moc nejem. Čo tam cítite Vy, hm?

Odporúčaná koncentrácia je 2 až 3%, pre mňa sú tie 3% akurát. Viem si to ale predstaviť aj o percento decentnejšie. Pridávať ma po pár mesiacoch zatiaľ neláka.

Samozrejme sa oplatí čakať na zrenie – ako správna tabakovka dosahuje svoju plnosť zhruba po mesiaci. Dlhšie ako dva mesiace mi ešte žiadna namiešaná fľaštička nevydržala, taká je to mňamka. Takže by som raz chcel skúsiť, aký by bol Maxx Blend o pol roka alebo rok. Už mi čosi leží.

Maxx Blend odporúčam nielen začiatočníkom, ktorí hľadajú náhradu cigariet, ale hlavne všetkým milovníkom tabakoviek, úplne bez debaty. Je to chuť, ktorá si nachádza široké spektrum fanúšikov, keďže sa v chuti neobjavujú žiadne výraznejšie korenia ani experimenty.
Som zvedavý, či mi bude chutiť aj o rok.

Ak sa však niekto naopak vyžíva v drsnej „špakovej“ aróme, nech radšej ochutná Primo Verde.

Maxx Blend za mňa určite áno!


*****

Výrobca: Flavour Art


Ak Vás zaujímajú arómy napodobňujúce chuť cigariet, určite skúste Dirty Neutral Baza od Inawera (báza predchutená 3% arómy)

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

6 komentárov k “Maxx Blend (FA)

 1. Fred píše:

  Pro me je to nejodpornejsi prichut jakou jsem kdy vapoval. Snad jedina, kterou jsem nakonec vylil do zachoda… To jen potvrzuje, ze nejde nekomu jen tak doporucit prichut 🙂

  • DURU píše:

   …napriek tomu si blog Vape Klub dal túto náročnú výzvu a pokúša sa arómy popisovať bez emócií a bez ohľadu na vlastné preferencie. Aj keď to samozrejme nejde vždy na sto percent. Dôležité je, aby recenzent vedel odlíšiť subjektívne postoje od objektívnych popisov. Díky za koment každopádne!

 2. Radek Hlavica píše:

  Měl sem tabákovky od Capelly (Bold Tobacco, Smooth Tobacco) a byly opravdu hnusné, chuť jak cigareta, 6% koncetrace sem dal (to sem míchal z testerů) ale proč ne zkusím testnůt.

 3. Pingback: FLAVOUR ART, FLAVOURTEC, FLAVOURIT - Kto sa v tom má vyznať?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.