Oxva Oneo POD – recenzia

Pekný PODík s niekoľkými inováciami. Stojí však za to?

Dostala sa mi do rúk nová Oxva, ktorá na prvý pohľad vyzerá skvelo, v ruke sa drží (vďaka zaobleným tvarom) ešte lepšie, k tomu krásne svieti, a… to je tak všetko.

Zaoblený tvar má ale jednu malú nevýhodu: stačí nepatrný ťuk, a už letí na zem. Na môj úžas však vydržala pád z metrovej výšky na kachličky bez jedinej ujmy, takže klobúk dolu.

Oxva ONEO

Ale poďme pekne po poriadku.

  • Chuťovo je to klasická Oxva. Teda paráda, ktorá vyťahuje sladkú chuť, no žiadna zmena sa oproti predchodcom nekoná.
  • Za chuť zodpovedajú cartridge s objemom 3,5ml a odpormi 0,4Ω, 0,6Ω a 0,8Ω. Avizovaný objem 3,5ml však nevyužijete vďaka nie veľmi šťastne umiestnenému otvoru na naplnenie a malému, zbytočnému priestoru okolo náustku. Reálne tam napcháte cca 3ml. Cez priezor pre kontrolu množstva liquidu neuvidíte ani prd, a je potrebné dávať zakaždým krytku cartridge dolu.
  • Výkon si ONEO nastavuje sama podľa vloženého cartridge.
  • Nastavovanie airflow ide pomerne z ťažka a bez nechtu s ním nepohnete. Tu je pekne vidieť, že ONEO je pravdepodobne primárne určená pre RDL-DL. Keď som airflow otvoril cca o 1mm, poťah bol pre mňa ako MTLkára už príliš vzdušný.
  • Novinka vo forme svetelného pásika sa tentokrát mení netradične trojpoťahom. Výrobca tak vyriešil absenciu displeja a akéhokoľvek tlačidla ako to bolo napríklad pri OXVA XLIM SQ. Svetielko vám primárne ukazuje stav batérie, a to buď s „breath“ efektom, konštantným svietením pri poťahu, alebo farebnú „breath diskotéku“ kde vám na konci opäť zasvieti farbou podľa stavu batérie.
  • Nabíjanie je už štandardne cez USB-C. Čo je však neštandardné, je batéria s kapacitou 1600 mAh. Na PODík celkom slušné.

Plusy a mínusy:

+ Klasické podanie chuti ako je u Oxvy zvykom
+ Oblý tvar ktorý sa príjemne drží v ruke
+ Svetielko menené trojpoťahom
+ Odolné kovové telo ktoré zvládne aj drsnejšie pády

+ 1600 mAh batéria

– Klasické podanie chuti ako je u Oxvy zvykom
– Vďaka oblinám nachylná na pády
– Nevyužitý objem 3,5ml cartridge
– 0,4Ω cartridge pri robustnom poťahu trochu „pečie pysky“
– Kontrola množstva liquidu cez priezor v kovovom kryte je prakticky nemožná
– Pomerne tuhý a zle nastaviteľný airflow
– Pri slabšom poťahu a plne otvorenom airflow hapruje záklopka žhavenia. Stalo sa mi, že POD tak vynechával žhavenie a následne zmenil svetelný efekt.

– Absencia displeja a tlačidla

Záver:

OXVA ONEO prináša nový dizajn a niektoré prvky ako svetielko či väčšiu kapacitu batérie.
O svojich kvalitách ma žiaľ nepresvedčila, a radšej ostanem pri klasike OXVA XLIM PRO POD a OXVA XLIM SQ PRO POD. Uvidíme čo prinesie verzia ONEO PRO…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.