Desert Ship (FA)

Dosť dlho som váhal, kým som si túto tabakovú klasiku od Flavour Art objednal. Vlastne viac ako rok. Totižto, voči orientálnym tabakovým arómam som skeptický a opatrný. O to viac, keď majú v názve slovo „ťava“, teda „camel“, „cam“ alebo iné variácie. Ako vieme, „desert ship“ znamená „púštny koráb“, čo je poetické označenie ťavy, velblouda. Keď sa mi táto aróma dostala konečne do rúk, potešilo ma, že na etikete nie je ťava, ale normálna loď. No pre istotu som sa už pred prvým pričuchnutím zmieril s tým, že mi do nosa udrie čosi korenisto-ponožkové a Desert Ship pôjde do sekcie „vymením/darujem”.

Lenže nič také sa nekonalo, práve naopak! V aróme som pri ovoňaní necítil nič nepríjemné, nič odpudivé, len akúsi povedomú vôňu.
A po namiešaní a 4-týždňovom odležaní som pochopil, prečo je Desert Ship taká populárna. Je to prosto mňamka! Áno, je orientálna, ale v tom najlepšom zmysle slova. Osobne som na korenisté tabakovky dosť háklivý, lenže tu mi neprekáža naozaj nič.

Začal som s koncentráciou 2,5% a nemienim ju zvyšovať, práveže by som to nazval hornou hranicou. Čo je z ekonomického hľadiska obrovské pozitívum.
Dokonca pri zrení nie sú potrebné ani tie 4 týždne – skúšal som ju aj po pár dňoch, a chuť bola prekvapivo jasná a výrazná. Som zvedavý, ako bude chutiť taká 12-mesačná, keď ju o rok vytiahnem z archívu 🙂 .

Chuť mi celkom značne pripomína chuť Tuscan Cigar od Flavourtec. Osobne sa mi zdá, že Desert Ship aj Tuscan Cigar majú jemné náznaky akejsi „mydlovej“ arómy, no čo je záhada, že ani pri jednej mi to vôbec neprekáža, práve naopak, je to úplne žiadúca súčasť celku. Alebo túto príbuznosť vnímam iba ja? Budem rád, keď sa vyjadríte v komentoch a podiskutujeme. Hlavne, nech Vás to neodradí od vyskúšania, bola by to škoda.

Čo som zatiaľ vypozoroval, na Desert Ship nedá dopustiť žiaden milovník tabakových aróm. A úplne pochopiteľne. Je to pecka!!!


*****

Výrobca: Flavour Art

Uložiť

Uložiť

13 komentárov k “Desert Ship (FA)

 1. Sandy Pce píše:

  Desert Ship je i u nás prodejní „stálicí“ už od začátku (2011).
  Souhlasím, že je výborná, jen já osobně v ní žádný „mejdlo“ necejtim.

  Ale to samozrejme neznamená, že to někdo jiný nemá jinak 🙂

 2. Fred píše:

  Za me rozhodne nejlepsi aroma. Moje stalice uz minimalne 3 roky. Jsem schopny kourit jen desertshipku treba tyden v kuse. Za celou dobu vapingu jsem neochutnal lepsi tabakovku. Muzu doporucit vsem.

 3. Radek Hlavica píše:

  Měl sem tabákovky od Capelly (Bold Tobacco, Smooth Tobacco) a byly opravdu hnusné, chuť jak cigareta, 6% koncetrace sem dal (to sem míchal z testerů) ale proč ne zkusím testnůt.

 4. Pingback: FLAVOUR ART, FLAVOURTEC, FLAVOURIT - Kto sa v tom má vyznať?

 5. myskomysko píše:

  Namiesal som na 10% a uvidíme ? Asi budem riedit po mesiaci. DESERT SHIP od PJ bol pre mna mydlo ? Verim ze od FA bude dobrota ?

 6. Pingback: Séria Small Tobacco (One Hit Wonder) - recenzia • VAPE KLUB

 7. Pingback: Dvarw MTL RTA (klon) - recenzia MTL atomizéru • VAPE KLUB

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.