Malina (Inawera)

Dnešná recenzia je bohužiaľ viac varovanie ako odporúčanie.

Inawera Malina sa mi dostala (nešťastnou) náhodou. Na Slovensku sa Vám totiž bežne môže stať, že po odoslaní a zaplatení objednávky Vám obchod oznámi, že ponúkaný tovar vôbec nemá a ponúkne buď vrátenie peňazí, alebo iný tovar v rovnakej hodnote.

Nanešťastie nešlo o vzorku, ale o celú 10ml arómu. Už pri ovoňaní  ma vydesil chemický, umelohmotný pach, ktorý s ovocím nemal nič spoločné. Nádej umiera posledná, a tak som namiešal a dúfal, že pár dní zrenia prinesie zázrak. Nepriniesol.

Predstavte si najlacnejšiu malinovú limonádu s chuťou umelého sladidla, balenú v dvojlitrovej plastovej fľaši. Predstavte si, že ste ju otvorili pred týždňom, a posledné 2 deci ste zabudli napríklad v aute pod sedadlom. Po týždni ju nájdete úplne vyvetranú, bez bubliniek, stále však s „poctivou“ umelohmotnou chuťou akože maliny. Tak to je Inawera Malina.

Nie, chuť maliny zo záhradky tu nehľadajtenečakajte. Ak by toto bol môj prvý kontakt s firmou Inawera, asi by som si od nich už nikdy nič nekúpil.

 

Od príjemného vaperského zážitku má viac než ďaleko. A to vravím ako človek, ktorému chutia „Góralki Malinowe“. Hoc ani tie sa s malinou nikdy nestretli, narozdiel od tejto arómy sú požívateľné (ak by ste nevedeli, ide o slovenský výrobok určený pre poľský trh).

 

 

Inawera Malina je koncentrát „jak hovado“, páchne extrémne výrazne, silno, až tak, že ju skladujem mimo ostatnej vaperskej výbavy, aby mi ňou všetko nenapáchlo. Fakt nepreháňam. Stačí chytiť do ruky fľaštičku s arómou a máte problém to zmyť z rúk. Arómu mám odloženú v uzatváracom sáčku, ktorý je v sklenenej zaváraninovej fľaši s pevne utiahnutým vrchnákom. Verte-neverte, prebíja aj tak. Stačí otvoriť skrinku a ihneď vrazí do nosa. Poznámka: darujem, respektíve vymením za iný humus (aby mohla vzniknúť ďalšia varovná recenzia :).

Bohužiaľ, Inawera Malina je zatiaľ jediná čisto malinová aróma, ktorú som chutnal, a tak ju nemám s čím porovnať, ani neviem poradiť lepšiu alternatívu. Ak poznáte dobrú malinu, potešilo by, keby ste ju odporučili napríklad v komentári pod článkom.

Ak hľadáte chuť maliny, ruky preč. Nemôžem odporúčať.


*

Výrobca: Inawera

Uložiť

Uložiť

Uložiť

2 komentáre k “Malina (Inawera)

 1. Sandy Pce píše:

  Jako vždy – každé zboží má svého kupce.
  A dle doby po kterou ji máme v nabídce, je evidentní, že tobě sice „silně nesedla“, ale to automaticky neznamená, že to je „prostě humus a tečka“ 🙂

  Ale jsi podle mého rozumný a toto samozřejmě víš sám moc dobře 🙂

  Za sebe si momentálně dovolím ti doporučit vyzkoušet některé z nových prichuti od Inawera:
  Sesame sweets, ice apple, Mississippi….

  Jsem zvědav co na ně poví tvé chuťové buňky 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.