Ghost Bus Club 2. časť – dezerty – recenzia

Toto je druhá časť prísnej recenzie luxusných talianskych príchutí Ghost Bus Club, ktorú robíme dvaja: Mišo a Ďuri, aby bolo výsledné hodnotenie čo najviac objektívne. Prvú časť nájdete tu.

V druhej časti z dvoch sa ideme pozrieť na 6 dezertných chutí a hlavne to zakončíme úprimným záverom.

Ghost Bus Club shake and vape review - recenzia - 2. časť - dezerty

Balhalla

M: Banány v čokoláde. Akurát nie v tmavej, ale čisto bielej sladkej čokoláde. A posypané práškovým cukrom. Sladkosť je pre mňa na hrane, ale je to laskotina vďaka ktorej som počas sviatkov zožral o 30 koláčov menej ako tradične ? 4/5
Môj tip č.1
(Testované v Expromizer V1.4)

Ď: Ešte dobre, že napísali banánové cukríky a nie banán, lebo by som nechápal, čo sa tomu banánu stalo 😀  Je to zaujímavý celodenný dezertno-cukrovinkový vape na akomsi banánovom základe, chvalabohu nie presladený. Zložky by som neuhádol, keby neboli na etikete. Možno ani ten banán. 4/5

Ghost Bus Club - Balhalla

Flamingo

M: Osoliť a poliať ginom sladký koláč z lesného ovocia mohol iba nadrbaný kuchár na Silvestra.
Hnusný voňavkový mix len pre zvrhlé a odumreté chuťové poháriky. Môj tip pre Jana z NR ?
Môj Flamingo odtancoval flamengo do krabice odkiaľ niet návratu späť. 1/5
(Testované v 415 MTL RTA)

Ď: Antiperspirant! Kytica ruží! Osviežovač vzduchu s vôňou Ruža! Čo som komu spravil? 😀
Hoc ovocné veci nie sú moja parketa, viem ich oceniť. No toto nie. Asi to bude chutiť málokomu. Ten suchý dojem pri poťahu…neviem či to má byť soľ alebo gin, ale na mňa fakt pôsobí ako keď vojdem do miestnosti kde niekto práve aplikoval antiperspirant v spreji.
Myslel som si, že dám aspoň ten jeden 2ml tank, nepodarilo sa. Striekni si na jazyk kúsok antiperspirantu a máš to: Flamingo. 1/5

 

Ghost Bus Club - Flamingo

San Lorenzo

M: Sladko slaný karamelový zákusok. Môj osobný favorit z netabakovej časti testu.
Ani sa mi nechce rozoberať jednotlivé zložky, ale ten mix soli (naozaj tu je výrazne slaná chuť), cukru a akejsi záhadnej drevitosti je výborný a užívam si to. Veľmi.
Môj tip č.2. Toto chceš vyskúšať. Jednoznačne najlepší slaný karamel na trhu. 5/5
(Testované v Expromizer V1.4 a neskôr aj v 415 MTL RTA)

Ď: Karotka kdesi napísal: „Problém slaných karamelov vo vapingu je, že nie sú slané“.
V prípade San Lorenzo nás výrobca láka na hneď dva druhy soli. Ani v jedle neviem, ako rozlíšiť soľ himalájsku od morskej.
Nuž ani tu nevystúpili do popredia, ktoré zostáva karamelu.
Je to výborné, sladkosť precízne ustriehnutá. Silno mi to pripomína Caramel Breton od Vaping in Paris. Ale ak ešte stále snívate o poriadnej porcii soli, že po dovapovaní budete mať pocit ako po sáčku arašidov…nekoná sa. Začínam sa zmierovať s tým, že také niečo sa vo vape svete naozaj dosiahnuť nedá (možno z podobných dôvodov, z akých sú mäsové príchute Flavour Art nevhodné na inhalovanie).
I tak, pre milovníka slaného karamelu je podľa mňa San Lorenzo povinnosť. 4,5/5

Ghost Bus Club - San Lorenzo

Carenilla

M: Ľahučko osolený, výborný karamelový puding, ktorý nie je presladený, ale aspoň dve kocky cukru by ubrať mohol.
Carenilla je taká nežná a trošku hanblivá Lorenzova sestra. Keby absolvovala kurz asertivity a nevyťahovala na každého len ten sladučký úsmev, bola by hviezda. Takto ale len trčí v kuchyni a čaká kým nadrbaný Lorenzo príde domov a zožerie ju ? 4/5
(Testované v 415 MTL RTA)

Ď:  Bez mučenia sa doznám, že sa v tých dezertoch začínam topiť. V ponuke Ghost Bus Club je veľa vzájomne podobných receptov.
Vapovalo sa mi to dobre. Carenilla oficiálne neobsahuje tabakovú zložku, no mne tabakárovi sa to vapuje spokojne. Dosť sladké, už balancuje na hranici “príliš”. Milovníkom sladkých krémoviek toto sadne. Hoc takéto dezerty nie sú moja doména, nemôžem sa ubrániť pocitu “ďalší dezert na preplnenom trhu, ktorý dieru do sveta nespraví” 3,5/5

Ghost Bus Club - Carenilla

Golden Touch

M: Jablko zabalené vo vanilkovom kréme. Žiadna otravná výrazná chuť, výborne zmixované. Sladkosť trochu mierni svieže a trochu kyslé jablko, takže je znesiteľná.
Ako celok to na mňa pôsobí trošku umelo, ale nemám vôbec problém to vapovať, čo možno neznie úplne ako pochvala, ale odo mňa, pomerne striktného tabakovkára, to pochvala je. 3,5/5
(Testované v Expromizer V1.4)

Ď: Už som v tých dezertoch tak utopený, že toto je pre mňa “ďalšia sladká vanilkovo-karamelovo pudingová vec od Ghostov”, z ktorej mi trčí len to zelené jablko. Rovnaké, ako je v Dry Thai. Toto je Dry Thai pre milovníkov sladkých dezertov. Viac vymýšľať nebudem, pretože sa vyjadrím v závere, ktorý je podstatný. 4/5

Ghost Bus Club - Golden Touch

Kanpai

M: Výborný vanilkový custard s hnedým cukrom. Vanilka je výborná, hnedý cukor verný, sladkosť ustrážená. Výborné! Toto a Balhalla ma cez sviatky zachránili od prežierania ?
Môj koláčový tip č.3. Ak máš rád custardy, toto je povinnosť. 4/5
(Testované v 415 MTL RTA)

Ď: “Dvojitá porcia vanilkového custardu a sirup z hnedého cukru”. Už z popisu na etikete je jasné, že Kanpai je pre milovníkov štedro sladkých dezertov. Čiže nie pre mňa.
Musím však priznať, že splnil presne to, čo sľubuje, presne takto si predstavujem chuť taniera plného custardu poliateho hnedým cukrovým sirupom.
Tiež musím pochváliť, že sladkosť je silná, no nie extrémna. Hoc celý deň by som to vapovať nedokázal, neodpľúvam si po siedmich šlukoch ako zvyknú spratkovia s krabičkou cigariet na lavičke v parku alebo ja keď vapujem nejaké sukralózové peklo.
Dávam subjektívno-objektívnych 4,5/5, ale pozor, sladké to fakt je!

Ghost Bus Club - Kanpai

Záver Mixal:

Ja som spokojný, niektoré kúsky, aj keď sú na mňa stále trochu sladké, sa stanú príjemným spestrením môjho prevažne tabakového vape jedálnička. Jediné mínus je, že všetky, aj tie najlepšie kúsky, dosť rýchlo špinia build, takže sú vhodné iba do DIY atomizérov. Ale sú to v podstate všetko jemné a precízne zmixované chute, takže z Podu by si si ich neužil, ani keby boli priezračné a k buildu neškodné ako produkty Vaping in Paris. Toto je pre materiál pre tvoje RTA a RDA atomizéry.

Záver Ďuri:

(Toto je vyjadrenie k celej sérii a značke, takže to bude dlhšie)

Ghost Bus Club sa zameriava jednoznačne na milovníkov dezertov a dezertných tabakov. Páči sa mi zvláštnosť: 13 receptov a ani v jednom nenájdeme mentol, kooladu či inú chladivú zložku.

Musím však vytknúť, že v ponuke je dosť veľa vzájomne podobných mixov: opakuje sa nám vanilka, karamel, custard, krém a akýsi smotanový charakter. Uvítal by som teda väčšiu pestrosť. Inými slovami, séria je možno zbytočne veľká a polovica receptov mohla ísť preč, ľahšie by sa vaperovi pri nákupe vyberalo.

Oceňujem štýlové, minimalistické dizajny etikiet, ktoré namiesto prečačkanosti a gýčovosti udierajú do oka jednoznačným logom. Takáto fľaška na mojom stole dotvára chuťový zážitok.

Nedá sa nevšimnúť si vysokú cenu týchto príchutí.

Za tento fakt som zvýšil úroveň prísnosti a každá príchuť za to stratila aj pol boda. Ten by som pridal späť, až by mi niečo odpálilo dekel.
Už veľkoobchodne sú drahšie, ako je koncová cena väčšiny shake and vape na trhu. Nová doba? Mne sa osobne páči, ak výrobca či predajca nebojuje cenou. A nakoniec, keď si vezmem že ako fajčiar by som v roku 2022 týždenne minul na cigy okolo 30€… prečo si nedopriať aj každý mesiac nový atík alebo lepší povap. Ako MTL-károvi mi 60 ml fľaška vydrží týždeň.

K tomuto ešte jeden môj názor, ktorý sa rokmi nezmenil: Nerozumiem vaperom, ktorí si kupujú high-end mody a atomizéry, a potom šetria na samotnej tekutine – na tom, čo do seba ťahajú. Je to ako kúpiť si profi hrniec, panvicu a nože za tisíc eur a variť v tom špagety s kečupom.

Potajme som dúfal, že aspoň jednej príchuti budem môcť dať za seba hodnotenie HROT čo je 6 bodov z 5. Nestalo sa. Avšak….

Pri značke Ghost Bus Club sa podľa mňa nedá šliapnuť vedľa (až na jednu výnimku). Dovolím si tvrdiť, že nech už si vyberiete ktorúkoľvek príchuť z trinástich (jasné, okrem Flamingo), zvapujete ju do dna bez toho, aby vás začala otravovať. A to sa často nevidí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.