Mount Vape – recenzia

Bol začiatok roku 2022. Zima bola suchá a sivá a ja som si vydychoval a ďakoval Bohu, že sme prežili vianočnú sezónu v e-shope. Žiadne novinky, žiadny vaping, aspoň na chvíľu.

Ale značka Mount Vape, ktorú som tu a tam zazrel na Instagrame, ma niečím zaujala. Pritom jednoduché názvy bez fantázie, ktoré len menujú zložky na mňa nikdy nepôsobia dobre…

Poďme si ich testnúť vo Vertexe namiešané na 4 mg/ml a po pár dňoch ležania.

Mount Vape review - recenzia - vape blog

Tobacco Caramel Vanilla Cream

Ovoňal som ju a zľakol som sa strašne sladkej vône. Sakra, nebude Mount Vape nejaké presladené peklo? Nie, chvalabohu sladkosť je len vo vôni.

Karamelová a vanilková zložka sú aromatické, ale nie sladidlové. A tá tabaková? No, čo budem chodiť kolo horúcej kaše… je to električkovka! Áno, Tobacco Caramel Vanilla Cream mi strašne silno pripomína električku aj so svojou typickou omietkovou zložkou. Je to taká odľahčená a sveltejšia Tram 11. Trošku mi ešte pripomína T-Juice Tobacco Crunch.

Dezertná nepresladená tabakovka si aj pri všetkej mojej prísnosti vyslúžila 4,5/5

Mount Vape Tobacco Caramel Vanilla Cream 20/60ml

American Tobacco Blend

Flavour Art Latakia. Je to podľa mňa tá príchuť preliata do inej fľašky ? Stará FA Latakia má stále svojich priaznivcov, ja medzi nich nepatrím, príde mi to strašne horké a drsné. Nuž milovníci “organiky” a temnoty si môžu prísť na svoje, hoc toto organika nie je. Výhoda je, že je priesvitná a šetrí vatu.

10ml aróma Latakia má určite širšie využitie ako shake and vape, keďže pri 1% by som ju zvládol aj ja. Tu dostávate horkú a drsnú shake and vape tabakovku.

Chuťovo mi American Tobacco Blend nesedí – to je subjektívne.
Je to neoriginálne – to je objektívne.

Dám tomu 2 body z milosti za to, že konečne niečo pre milovníkov HORKOSTI, ktorí nechcú organiku a vkuse premotávať.

Mount Vape American Tobacco Blend 15/60ml

Rich Tobacco Blend

Toto je Flavour Art 7 Leaves (7 Foglie). Chlapci chlapci, takto sa to nerobí. Cítim sa trošku oklamaný.

Toto sadne milovníkom Liqua Bright Tobacco. Svetlá “zelená” tabakovka s herbálnym, bylinným pocitom. Mám to rád na deň, naopak večer sa mi to s pivom či rumom pobije. Vzhľadom na neoriginalitu sa ale nedostanem cez 3 body.

PS: Podľa mňa táto mala mať zelenú etiketu a American mala mať hnedú, ale dobreuž.

Mount Vape Rich Tobacco Blend 15/60ml

Cigar Whiskey Coffee Chocolate

Chvalabohu môžeme pokračovať v pozitívnom duchu. Tabaková zložka, ktorá tvorí základ, je tu ako v Adams Vape – Apple Pear Tobacco, alebo ako v Jakarte. Musím dopátrať, čo je tá zložka. Volám ju „výfuk autobusu MHD“ a perfektne mi sedí. Taká dymová, ale nie horká.

Príchute Cigar Whiskey Coffee Chocolate som sa bál najviac z celej série. Pri predstave čokolády s kávou a alkoholom a cigarou ma chcelo napnúť. Čakal som niečo ťažké, doslova čiernu chuť. Nuž ako to už býva, nastalo príjemné prekvapenie. Káva, whiskey aj čoko sú totálne v úzadí, ani by som ich nepostrehol. A vravím, chválabohu!

Toto ma očrailo z celej série najviac. Je to perfektný celodenný vaping, ktorý nie je ani nudný, ani príliš výrazný a nezačne otravovať. Za mňa 5/5 aj s hrotom, lebo konečne mám tú autobusovú zložku bez mäty, bez jablka, bez hrušky…

Mount Vape Cigar Whiskey Coffee Chocolate 20/60ml

Woody Tobacco Caramel Vanilla

Ak sa vám zdá, že ste to už niekde počuli, hej. Hneď prvá príchuť v tejto recenzii má nápadne podobné zloženie. Pritom je chuťovo iná! Dobrý tabak s dobrým karamelom a vanilkou je proste nesmrteľná kombinácia. Aj tu som sa však sprvu zľakol sladkej vône. Zbytočne, lebo sladkosť sa v chuti pri vapingu neprejavuje vôbec.

Je tu fakt ľahká drevitosť tabaku, hoc žiadna organika ani popolník. V popredí je však vkusný NEsladký karamel, taký ako v Infamous Gold MZ, Vaping in Paris Madacar RY4 alebo GP Juice Caramel Tobacco.

Vanilka to celé len spája, netrčí, pre mňa dokonca nie je postrehnuteľná.

Woody Tobacco Caramel Vanilla je hlavne štedrá nádielka nahorklého karamelu a dospelý celodenný MTL vaping. Povinná droga pre všetkých milovníkov karamelových tabakov! 5/5

Mount Vape Woody Tobacco Caramel Vanilla 15/60ml

Vanilla pudding Biscuits Cream Coconut

Aký dlhý názov, taký krátky review.

NEprisladený kokosový dezertík. Kokos dominuje v popredí, ostatné zložky tvoria podložie. Krásna kompozícia.

Páči sa mi, že to nepokazili porciou sladidla a tak to viem príjemne vapovať celý deň. Hoc tu nie som doma, tak nemám čo vytknúť – čo píše etiketa, je aj vnútri. 5/5

Mount Vape Vanilla Pudding Biscuits Cream Coconut 20/60ml

Refreshing Berries and Blueberries

Toto nie je moja parketa, ale skúsim. Ovocná zložka úplne OK, dominujú mi čučoriedky. Po prvom mililitri to však začínam cítiť: Koolada! Je tam štipka chladivej zložky, ktorá mozog nezmrazí, ale ovocnému mixu dá podľa mňa dojem “zubná pasta”. Pozor, toto som vravel aj o Riviera Sunset od Vaping in Paris, ale milovníci chladiviek ho už viackrát označili za najlepšiu príchuť, akú pamätajú.

Oslovil som však Jakuba, aby túto príchuť zhodnotil relevantnejšie, keďže chladivé ovocia sú jeho parketa:

„Som prekvapený, že výrobcovia ešte vyrábajú aj kyslé bobuľové mixy, čakal som niečo sladké klasické. Pripomína mi to nejakú Full Moon arómu, možno obyčajnejšiu Dark od nich. Dominujú podľa mňa kyslé čučoriedky, no mne kyslé nevyhovuje. Nie je to žiadny mega prelom. 3,5/5

Mount Vape Refreshing Berries Blueberries 20/60ml

Záver

Dizajny obalov sú jednoduché, no udierajú do oka. Etikety majú príjemný zdrsnený povrch.

Výsledné liquidy sú šetrné k vate, čo je veľké plus. Takže séria Mount Vape je vhodná pre užívateľov továrnych hláv a PODov.

Musím skritizovať, že 2 príchute zo siedmich sú podľa mňa preliate klasiky. Výrobca asi počítal s tým, že na značku Flavour Art sa rokmi zabudlo, vymizla z trhu, bola vytlačená dobou shake and vape. A asi má pravdu. Poznáte spomínané príchute Flavour Art?

Až na tieto dva failíky, séria Mount Vape ma chuťovo v dobrom prekvapila. Bol som nedôverčivý, hlavne kvôli názvom bez fantázie. Ale už to, že v 7-člennej sérii máme 5 tabakoviek, bolo dobrým znamením: výrobca sleduje trh, vie čo chceme a do chutí našej komunity sa určite trafil.

Posledná pochvala a zároveň dobrá správa pre vaperov: Mount Vape prichádza aj v mini verziách 10/30ml, pre každého kto chce ochutnať a bojí sa kupovať 60ml mačky vo vreci 🙂

Mount Vape review - recenzia - vape blog

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.