Ghost Bus Club 1. časť – tabakovky – recenzia

Vítam vítam! Pozrieme sa na drahé shake and vape z Talianska: Ghost Bus Club. Toto je prvá časť, zameraná na tabakovky, respektíve dezertné tabakovky.

A je to špeciálny typ recenzie. Viete prečo? Lebo ju robíme dvaja: Mixal a Ďuri.

Koncept bol taký, že sme ich ochutnávali nezávisle od seba, jeden v Bratislave a druhý v Košicoch. Vôbec sme počas ochutnávok nekomunikovali, každý napísal recenzie za seba a teraz ich ukážeme svetu bez úprav a servítok. Výsledné hodnotenie je priemer našich hodnotení (ak sa to priemerovať nedalo kvôli rozdielu pol boda, priklonil som sa k lepšiemu výsledku, lebo my sme obaja veľmi prísni).

Čo ešte dodať? Obaja sme MTL vaperi, ja Ďuri som testoval zväčša na Vertex MTL RTA, Mixal zas precízne uvádza atík pri každej príchuti.

Ghost Bus Club shake and vape review - recenzia - 1. časť - tabakovky

Tre Gocce

Mixal: Jedna z najcigaretovejších cigaretoviek. Úplné sucho v hube. Každý druhý šluk mám chuť zapíjať. Odporúčam nevapovať s alkoholom ?
Plus niečo umelo sladké a cukríkové na pozadí, čo mierne kazí dojem, ale neviem to bohužiaľ nijak lepšie opísať. 3/5
(Testované v Berserker V1)

Ďuri: Flavourtec Tobacco. To prvé mi napadlo pri ochutnávke. Je to podľa mňa táto príchuť. Ktorú mám rád, ale…chutí to rovnako a je to niekoľkokrát drahšie.
Nuž, to je akási deformácia, keď vapuješ 5 rokov a pokúšaš sa ochutnávať všetko. Ak by som Flavourtec Tobacco nikdy neochutnal, povedal by som wow, šúľací tabak. Takto mám pocit klasickej tabakovky zo starej školy preliatej do peknej fľašky. Hoci mi to chutí, za tento fakt podobnosti strhávam bod. 4/5

Ghost Bus Club - Tre Gocce

Bahia Personal Reserve

M: Kokosové vločky a vynikajúce vanilkové cesto. Pri výdychu jemne cítiť štandardný syntetický svetlý tabak. Výborne zmixovaný a vyladený dezert. Myslím, že Bahia by mohla mať úspech.
Pre mňa osobne by bolo potrebné ubrať na sladkosti aby som si Bahiu mohol vychutnať plnohodnotne, ale tipujem, že pre väčšinu vaperov to bude v poriadku.
Rozhodne to nie je extrémne presladené a v kategórii sladkých dezertných „tabakoviek“ je to vlastne štandardná úroveň sladkosti, podobne ako napríklad u legendy VCT o ktorej som písal nedávno tu. 4/5
(Testované v Expromizer V1.4)

Ď: Dezertná tabakovka. Vyvážená, uhladená a zaoblená. To sú tri kľúčové slová. Ide o to, že hoci tu nájdeme pestré zložky, ani jedna nevytŕča. Hlavne nie vanilka. Ani blond tabak nie je výrazný, zdá sa že len robí dojem suchosti. Kokos som začal objavovať po 7 dňoch zrenia, stále však nie výrazne.
Za mňa je to perfektne zvládnutý celok na celodenný vaping, i k poháriku. 4,5/5

Ghost Bus Club - Bahia Personal Reserve

One Eye Cat

M: Veľmi zvláštne a celkom znesiteľné jahody. Možno preto, že nechutia úplne ako jahody.
Ale stále, rovnako ako akékoľvek iné jahody, ktoré aj chutia ako jahody, mi to nechutí, lebo jahody, ktoré chutia aj nechutia ako jahody, ja nevapujem.
A radšej ani nehodnotím.

Ď: Musím tu spomenúť jednu zákulisnú zaujímavosť: Vedúci značky Ghost Bus Club mi medzi riadkami spomenul, že toto je jeho TOP príchuť na svete. Úplné číslo jedna. Budem súhlasiť?
No čuj, jednooká mačka. Vo vôni sú jahody umelé, typicky supermarketové alias jahodová príchuť z laboratória. Pri vapingu je to však o dosť lepšie. Jahoda je parádna. Lenže berie všetko. Respektíve je v popredí.
A ten osmahnutý tabak a zaúdený dub? Podľa mňa ich jahoda zjedla.
Najslabšou stránkou tejto príchute je práve to, že jahoda berie (skoro) všetko. Čakal som drsný tabak alebo drevo s jahodou. Dostal som len ľahko podkreslenú jahodu.
One Eye Cat môžem odporučiť občasným, sviatočným tabakovkárom, ktorých už nebaví čisté ovocie.
Vapuje sa mi to perfektne, príjemne, celodenný neotravný vaping bez presladenosti…za mňa možno aj TOPka zo série, chuťovo plný počet. Ale keďže dáva niečo iné ako sľubuje, plný počet to nebude, 4,5/5

Ghost Bus Club - One Eye Cat

Private Reserve

M: Názov značí, že toto má byť útok na špicu v kategórii dezertných tabakoviek. Ale podľa mňa nevyšiel.
Vanilka je síce výborná, ale Custard je pomerne obyčajný a nudný a tabak sa niekde stratil úplne. Posledná zrejmá zložka, práškový cukor, síce dodáva šmrnc ale posúva sladkosť (pre mňa) na hranicu znesiteľnosti.
Možno z iného atíku to bude lepšie, ale z Vertexu mi to nejde. A možno Vertex ani nie je úplne vhodný na takýto typ liquidu. 3/5
(Testované hádaj kde ?)

Ď: Tabak svetlého typu, prebitý dezertnými zložkami. Takže dezertná tabakovka, v ktorej mnohí tabak ani neucítia. Môžem pochváliť vanilkovú zložku, ktorá je tu najviac citeľná, ale stále nie prehnaná. Cítim tu aj ten práškový cukor, ale možno preto že ho tu hľadám a vsugeroval som si ho. Ako celok to nie je presladené. V pohode celodenný vaping.
Nie, nie je tu tabak aký je v Tre Gocce. Tu si nájde miesto jedna pochvala: Aj keď výrobca na viacerých príchutiach uvádza zložku “synthetic tobacco”, nie je táto zložka zakaždým rovnaká. Paleta sa týmto spestruje.
A teraz trochu kritiky: Keby mi to niekto dal vapovať naslepo, povedal by som že je to “vanilkové niečo” a za cenu high-end štiav by som čakal zaujímavejší výsledok. 4/5

Ghost Bus Club - Private Reserve

Cherry Mummy

M: A teraz veľké prekvapenie. Veľmi divné, umelo pôsobiace, mliečne karamelizované čerešne s práškovým cukrom. A k tomu pri výdychu jemný tabak.
Keď si po sebe prečítam ten popis čo som vytvoril, je úplne jasné že toto by mi za žiadnych okolností nemalo chutiť. Ale chutí mi to. Výborné to je kurňa. Prekvapenie roka ku mne dorazilo 30. decembra.
Môj tip č.2. Už som dal 3 tanky a nemienim prestať ? 5/5
(Testované v Berserker V1)

Ď: Čerešňová múmia alebo mama? Neviem ako to myslel 😀 Ale to je jedno. Máme tu ďalší čerešňový tabak. Obe zložky sú výrazné, čerešňa trochu v popredí, hrajú spolu spokojne. Čerešňa nie je kyslá, je sladkého typu. Veď ona je oficiálne čierna. Ahá, ono tam je ešte tretia zložka: karamel, preto je to dakus sladké.
Takže sladký čerešňový tabak. Najbližšie mi je asi Liqua Cherribakki.
Cherry Mummy je dezertná tabakovka pre širšie spektrum vaperov, nie pre milovníkov drsných a výrazných tabakov. Do zbierky čerešňových tabakoviek určite patrí. Ja by som uvítal kyslejšiu čerešňu. Moja topka čo sa týka čerešňového tabaku ostáva Flavourtec Tobacco s kvapkou VIP Cerise. 3,5/5

Ghost Bus Club - Cherry Mummy

Dry Thai

M: Štandardné spojenie jablka a tabaku ale úplne neštandardná chuť.
Karamelizované jablko síce pôsobí trochu umelo, ale v úplnej symbióze s drevitým tabakom sa vapuje veľmi príjemne. Dal som celý tank a užil som si to.
Tipujem, že to jablko ma začne časom otravovať, takže pred druhým tankom si dám prestávku, ale zatiaľ je všetko ok.
Akokoľvek divne to bude znieť, vyzerá to tak, že Suchú Thajčanku budem fajčiť pravidelne ? 4/5
(Testované v Expromizer V1.4)

Ď: Veľmi odvážne kombo. Pri prečítaní zložiek prevraciam oči. Tabak, sladké zelené jabko, smotana a drevo? Uff.
Otrepané to teda nie je. Vo výsledku to vypálilo celkom dobre, až na… privítal by som viac drevitých tónov, keď už to má byť “dry”, hoc suchý dojem pri výdychu tu je. Úchylárna a originalita tiež. Vadí mi zbytočná sladkosť, jabĺčko by tu viac pasovalo kyslé. 3,5/5

Ghost Bus Club - Dry Thai

Little Mountain

M: Toto bude hit! Pravá Popradská káva z Neapola ?
Hlavnú úlohu tu hrá najchutnejšia verzia čiernej, mierne zhorenej kávy a jemný mliečny krém.
Pár rokov dozadu, keď som ešte nebol kávový snob, by som túto malú horu kávy vychválil do nebies. Dal som celý tank (moja žena už ide tretí!) a užil som si to s pocitom, že moju obľúbenú neprepraženú kávu mi nevyrobí nikdy nikto, ale vôbec mi to nevadí. Kávu pijem aj tak furt, vapovať ju nepotrebujem.
Dali by sa rozoberať aj ďalšie zložky tohto liquidu, ako slaný karamel, ale načo. Ako celok je to vynikajúce. Odporúčam všetkými desiatimi, toto je najlepšia kávová tabakovka na trhu. 5/5
(Testované v Berserker V1)

Ď: Nejak nevyhľadávam kávové liquidy, preto toto fakt neviem zhodnotiť. V popredí cítim hlavne tú kávu. Horkosť a sladkosť sa pokúšajú byť vyvážené, ale karamel sa na chvostíku nezaprie. Toto je kávový dezertík. Dodržiava čo sľúbil.

Ghost Bus Club - Little Mountain

Záver Mixal:

Pre mňa osobne je značka Ghost Bus Club veľmi pozitívne prekvapenie. Dezertné tabakovky vôbec nevyhľadávam, lebo okrem tých dvoch zázrakov od Aeonu (Grampas a Električka) som sa pri nich v podstate vždy iba sklamal. Ale toto sú veľmi vydarené mixy.

Oceňujem, čo asi neocení nikto a všetci výrobcovia sa za to v podstate ako keby hanbia. Ghost Bus Club ti hneď na fľaške povie, že sa jedná o syntetický tabak a v podstate tým naznačuje, že ak chceš naozajstný, máš si ísť kúpiť poriadny macerát.

Ale keďže tu sa až na jeden kus jedná o dezertné “tabakovky“, kde je tabak iba na pozadí a na dokreslenie celkovej chuti, vôbec mi nevadí že je syntetický. Práve naopak, dobrú dezertnú tabakovku s macerovaným tabakom ešte nevyrobil nikto, lebo je to podľa mňa nemožné. Jedol by si cigaretový koláč? No, nejedol.

Takže za mňa veľká spokojnosť a ak si fanúšik sladkých dezertných liquidov, ako robí napríklad Adams Vape, alebo Infamous, chybu neurobíš pri žiadnom testovanom kúsku a kľudne vyberaj podľa toho či máš radšej karamel, jablko, jahody a pod.

Ďakujem Vapeklubu, že pre mňa objavil Ghost Bus Club a priniesol ho na náš trh. Po Aeone (ktorý už ale majú hádam aj v Tescu) je toto ďalší veľký zásah, aj keď tentokrát tu pre fanúšikov klasických tabakoviek nie je skoro nič a viacerí budú určite frflať, že je to málo tabakové. Prdlajs! Ak chceš cigaretový koláč, nebuď chuj, ale buď ako Miro a dolej si tam Oriental ?

Záver Ďuri:

Pri tabakovkách je tabaková zložka zakaždým iná, a to sa mi páči. Milovníci drsných organických chutí sa však nájdu maximálne v Tre Gocce, aj to len čiastočne. My ostatní, milovníci jemných syntetických tabakových chutí v podstate v každej jednej tabakovke Ghost Bus Club. Špeciálne sa môžu tešiť milovníci chutí ako je Grampas Cream, v sklade vidno že vás nie je málo.

Inak som spísal až celkový záver za celou sériou, takže sa vidíme v druhej časti, na ktorú sa už teším.

Verím, že sa vám recenzia páčila, robíme ju pre vás. Neváhajte nechať komentár, poteší nás a motivuje k ďalšej práci, aby ste si do košíka hodili to pravé orechové. Alebo koláčové. Alebo kávové.

Tento článok bol zverejnený v Tabakové so značkami .

5 komentárov k “Ghost Bus Club 1. časť – tabakovky – recenzia

  1. Roman píše:

    One Eye Cat, presne jak píše Ďula. Jahoda zjedla všetko ostatné. Dva dni to vapujem, je to fajn, ale nezamiloval som sa do toho tak, že by som sa k tomu ešte chcieť vrátiť. Vlastne to tak mám s väčšinou Ghost busov ktoré som skúšal dlhšie. Chutné, ale možno až moc na to aby som to mal v hube celý deň a ďalší deň a všetky tie dni potom.

  2. Pingback: Ghost Bus Club 2. časť – dezerty – recenzia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.