Ďuluf Tabáček – recept

duluf-tabacek-recept-2

 

Recept na domáci (Ďuluf) Tabáček 2.0, ktorý azda predčí i originál.

Nebudem vás trápiť, nech sa páči, tu je

Recept

3 % Euliquid – Virginia

2 % Imperia Black Label – Panter

2 % Imperia Black Label – Old Gold

0,5 % Imperia Black Label – Vanilla Cigar

Necháme odležať aspoň 20 dní. Tu je to dosť zásadné.

POZOR! Na trhu sa objavila chybná várka aróm Euliquid Virginia. Ak miešate z tejto várky, namiešate si hnus. Viac sa dočítate v tomto článku.

Ja používam bázu 50/50, a keďže ide o tabakovku určenú primárne pre MTL vaperov, tak predpokladám, že podobnú hustotu použijete i vy. A verím, že chuť by bola rovnako lahodná i pri hustejšej báze 70/30.

Takže sme použili 4 rôzne arómy, ktoré dokopy tvoria 7,5% koncentráciu.

To znamená, že ak chcete namiešať 100ml liquidu, dáte tam 7,5 ml arómy a zvyšok dolejete bázou či boostermi. Na meranie množstva arómy je fajná táto ampulka.

Nie, toto nie je klon Tabáčku 1:1. Je to nový liquid, ktorý je Tabáčkom inšpirovaný.

Užívajte si túto nevtieravú vecičku a tí, ktorých zaujíma, čo si to vlastne namiešali a ako to vzniklo, nech čítajú ďalej.


 

Príbeh Ďulovho Tabáčku

Ak ste zmätení a neviete o čo ide, tak rýchle vysvetlenie. Emporio Tabáček je jeden z mojich najobľúbenejších liquidov.

Nie, pardon. Emporio Tabáček je jeden z najobľúbenejších liquidov česko-slovenskej vape komunity.

Na obrázkoch: nový obal (žltý) a starý obal (kartónový).

Bohužiaľ, tu musím podotknúť nedávne zistenie, s novým obalom sa pravdepodobne zmenila aj receptúra a nový liquid Tabáček v žltej krabičke mi vôbec, ale vôbec nechutí.

emporio-TABACEK-vapeklubEmporio Tabacek

V českých a slovenských vaperských FB skupinách bola v sezóne 2018/2019 táto otázka až príliš častá:

„Nemáte niekto recept, ako si namiešať doma Tabáček?“

A mňa samozrejme štvalo, že neviem odpovedať. Začalo ma to zaujímať. Povedal som si, že ja ten recept objavím.

Veril som, že sa Tabáček dá namiešať z DIY aróm jeho výrobcu. Takže prvá úloha bola jasná: Ochutnať všetky tabakové arómy Imperia. Čo čert nechcel, medzičasom starú sériu zrušili a prišla nová… tak som ochutnal takmer všetko, nové i staré. Ach, to bolo miešania a premotávania.

Niečo sa mi v hlave črtalo, nejaký ten receptík. Ale potom bum! Prišla mi pod ruky aróma Euliquid Virginia. Áno, iný výrobca. Avšak Virginia od Euliquidu mi proste svojou vôňou a charakterom šialene pripomenula liquid Tabáček, a mňa osvietilo.

Vtedy som sa cítil sebaisto a presne som vedel, čo do Virginie doplním, aby som získal vytúžený Tabáček.

Napísal som prísľub do FB skupín, že o pár dní zverejním svoj recept na Tabáček. Nuž, precenil som sa. Mix to bol dobrý, ale od Tabáčku mal ďaleko.

Skúšal som ďalej. O pár dní som mal plný byt rôznych verzií Tabáčku, zložky pribúdali a ubúdali, a trochu sa mi to vymklo spod kontroly.

Kašlem na to?

Bola nedeľa doobedu. Poplakal som si o svojich útrapách na FB. O 2 minúty mi prišla SMS, či môžem telefonovať. Podpísaný sám majiteľ značky Imperia.  V telefóne mi povedal, že o pár dní vypúšťajú na trh Tabáček v podobe arómy.

Zlomené srdce! Cítil som sa ako blbec.
Pýtam sa ho: trápim sa zbytočne, ak chcem namiešať Tabáček z vašich aróm?
Vraj áno, lebo v liquidoch používajú zvýrazňovače chuti. Namiesto zháňania kyseliny mliečnej som ešte v ten deň zahodil svoj debilný experiment, objednal Tabáčky arómy na sklad a vrátil sa do normálneho sveta.

Čo sa nestalo. Aróma Tabáček ma tak trochu sklamala (update: trochu som aróme ukrivdil.  Po prekročení odporúčanej koncentrácie na 10% a zrení aspoň 2 týždne je to fakt dobrota).

Niežeby bola zlá, ale… prišla trochu nevýrazná oproti liquidu.
Dal som si ešte jedno pivo, vytiahol zošit a išiel som prekopať Ďuluf Tabáček.

Nie, kópia 1:1 sa mi nepodarila. Podarilo sa mi možno však niečo lepšie.

Skráťme to, poďme si radšej rozobrať…

 

 

Čo sme použili v recepte a prečo?

 

duluf-tabacek-recept

 

Euliquid – Virginia

Táto aróma tvorí úplny základ, na ktorom chuť staviame. Áno, je to dosť na hlavu, že ako základ imperiáckeho receptu používame arómu iného českého výrobcu. Riešim to i v samostatnom článku.
Verím, že by sa  táto Virginia dala nahradiť aj Karavanou vo väčšom množstve. Ale Karavana podľa mňa nemá ten jedinečný svieži tabakový úder. Euliquid Virginia v sebe má trochu slamovitosti, no tá sa vo finálnom mixe stratí.

 

Imperia Black Label – Panter

Najzásadnejšia a najviac progresívna zložka. Panter je medzi tabakovkami unikát. Verte tomu, že bez neho si žiadnu odnož Tabáčku doma nenamiešate!

Samostatný Panter je super. Ale povedzme si narovinu, je príliš ovocný. Mne tam prebíja tá marhuľa. Ja som však objavil jeho potenciál v mixoch. V mixoch typu Tabáček je nepostrádateľný.

Pôvodne som v recepte používal starého Pantera, ale potom som si uvedomil, že je všade vypredaný a už sa nevyrába. Tak si vravím, že radšej dám recept s vecami, ktoré sa dajú ľahko zohnať. A nový Black Label Panter vôbec nesklamal, práve naopak.

 

Imperia Black Label – Old Gold

Touto nenápadnou arómou celý recept zdrsňujeme. Old Gold je pre mňa mierne plechová aróma. Ak by sme nechali pokope len prvé dve zložky, mohli by sme mať pocit, že olizujeme sladučké drievko, ktoré nám priniesol pes v parku a olúpal z neho kôru.

Ono ten Old Gold pri svojej nevýraznosti môže v recepte pôsobiť ako zbytočný. Je to podobný dojem, ako keď vám kuchár pridá do jedla nenápadné korenie, ktoré necítite, ale vďaka nemu sa vám jedlo zdá neobvyklé a kvalitné.

 

Imperia Black Label – Vanilla Cigar

Priznám sa, že táto zložka by mi samého od seba nenapadla. Ale viete, čo píše Tabáček na obale. Vraj má obsahovať vanilku. Tak som ju tam skúsil dať.

Najprv čistú vanilku. Pokazil som to. Prebila to. Je veľmi výrazná.
Potom som skúsil Vanilla Cigar. Pokazil som to zas. Pokazil som toho veľa. 2% je na grc, 1% je veľa, 0,5% je maximum, ak nechcete tento Ďuluf Tabáček pokaziť. Detailistom odporúčam 0,3%.

Vanilla Cigar si neviem predstaviť na samostatný celodenný vaping, umelá vanilka berie všetko. Do mixov je to však perfektná vecička.


 

Je fajn, že ste to dočítali až sem. Ak vás miešanie baví, podeľte sa o nejaký svoj vytunený recept v našej FB skupine.

Na záver uvediem, čo ma primälo k napísaniu tohoto článku.

Išiel som jedného dňa na pivečko, vzal som si čistú vatu na premot a najposlednejšiu verziu Ďulufho Tabáčku. Premotal som a naplnil tank.

Ono na tej letnej terase som už presedel veľa večerov, a všetci sú už zvyknutí že tam vapujem kadejaké vône a neriešia to. Ale v ten deň počujem: Čo to máš? Dobre to vonia.
O 3 minútky sa ma úplne iný človek pýta: Wau, čo to máš? Super to vonia.
Keď ma ohľadom vône oslovil tretí prišelec, vedel som, že je čas napísať tento článok.

Vôňa očarila aj nevaperov.

A tak som sa vzdal cieľa namiešať kópiu Tabáčku a omnoho väčšiu radosť mi robí namiešať chuť, vďaka ktorej fajčiari opustia cigarety a prejdú na vaping.

Užite si túto kráľovskú chuť.


 

Ak rozmýšľate, ako tento blog podporiť, jednoducho nakúpte u nás na e-shope.

Ak chcete dostávať občasné info o nových mňamkách či ďalšie zaujímavosti, môžete sa prihlásiť na odber noviniek mailom:

[mc4wp_form id=“8688″]

7 komentárov k “Ďuluf Tabáček – recept

 1. Denis píše:

  chcelo by to vzorku, ci sa oplati ist do miesania … no snad niekto z toho uvari aspon liter a ponukne 😉 inac fajn napad, ocenujem kreativitu 😉

  • ĎURU píše:

   Nie, neoplatí, preto som sa s tým mesiac trápil 😀 Kto číta moje názory a recenzie, ten vie. Mnohí sa s mojimi chuťami stotožnili a nakupujú podľa nich. Tak tým odporúčam skúsiť tento recept. Keby to bola blbosť, tak by som to vôbec nezverejňoval 🙂 Samozrejme určite sa nájdu ľudia, ktorým nemusí sadnúť.

 2. iso3001 píše:

  cool ?, mna na tom bavi aj ten pribeh okolo, vzdy si spomeniem na zazitok spred rokov, ako sme sa motali vo Viedni po vystave potravinarskeho hw, a pri stanku so strojom na spracovanie kukurice, o velkosti mensieho dopravneho lietadla, nam bodry texasan v seniorskom veku dal zopar cennych rad. jedna z nich znela “kazdy uspech v biznyse potrebuje mat nejaky pribeh, ktory to cele podfarbuje a predava” ?

  • ĎURU píše:

   Zaujímavý koment. Som rád, že si načal túto marketingovú tému. Mám na to svoj kontroverzný názor. Poučka „príbeh predáva“ sa rozšírila až tak, že je z toho epidémia a ľudia to strašne hrotia a silia. Ono dá sa prekuknúť, keď je príbeh umelý a násilný.

   Bez ohľadu na zameranie, je príliš veľa rôznych e-shopov a webov v SR, ktoré majú sekciu „príbeh“, a tam píšu o tom, akí sú šikovní, úspešní, aké majú krásne deti, ako milujú svoju prácu, seba navzájom, a hlavne ako milujú Slovensko, túto krajinu plnú úžasných ľudí. A ako ich téma baví. GRC! Presne takýto grc príbeh mal na webe jeden nemenovaný vapeshop a hádaj čo? O rok neskôr sú rozvedení, majiteľ sa priznal, že Slovensko nenávidí, odsťahoval sa tam, odkiaľ kedysi prišiel a z vapeshopu je záškolácke doupě, kde chodia tínedžeri piť liehoviny a vape sortiment je tá najväčšia stoka, akú vieš v Poľsku splašiť. Ono nič proti, ale som si na to spomenul, lebo je to dobrý exemplárny príklad. 😀

   Pointa je, že „príbeh predáva“ sa už trochu preceňuje, silí a priťahuje za vlasy. Aj preto nemám túto sekciu na webe. Ak príbeh, tak skutočný. A ten náš sa píše každý deň, každú minútu, a každý kto chce, je autorom, píše ho spolu s nami. Ďakujem každému, kto sleduje. Väčšina Slovákov je hlavne na FB, tak väčšina vecí a komunikácie sa deje práve tam.

   Díky za koment, ktorý ma inšpiroval k tomuto krátkemu výlevu 😀

 3. Pingback: Chybná várka aróm Virginia - ospravedlnenie zákazníkom VAPE KLUB

 4. jarosalvpodhorec píše:

  Za mna moc marhul a sladkost tabak malinko.
  Ja skusim toto na zaklade co su tu pise si to poupravim a uvidime.
  Recept
  4.0 % Euliquid – Virginia
  1.0 % Imperia Black Label – Panter
  3.0 % Imperia Black Label – Old Gold
  0,2-0.3 % Imperia Black Label – Vanilla Cigar
  Ak to uz dakto takto namiesal dajte vediet ci je to blbost

  • ĎURU píše:

   Súhlasím, nie je to žiadna revolúcia. Neviem, či zmena pomerov spraví zásadnú zmenu, skôr nie. Možno by bolo treba skúsiť iné zložky. Je ešte zopár Black Label tabakoviek, ktoré som neskúsil.

   Ja som však vyskúšal spraviť verziu, kde som Virginiu nahradil Karavanou a je to fajn, ale ako vravíš, sladké a marhuľové.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.