Virginia (Euliquid)

Musím vám dať do pozornosti vecičku Euliquid Virginia. Lebo je dosť nenápadná. Každý pozerá po novšej sérii Euliquid – RY4, RY5, RY6 a tak. A tento klenot ostáva zabudnutý.

Virginia-euliquid-vapeklub-vape-tabakovka

 

Virginiu vyrába každý. A každý trochu inak. A často je to lahodné. Podobný prípad ako RY4.

Na e-shope som túto virginiu popísal ako svetlú tabakovku, vylepšenú Karavanu, blízku Panterovi.

Ale dnes ma nejako osvietilo. Že táto Virginia je svojim spôsobom možno ten dlho hľadaný recept na Tabáček. Alebo aspoň 80% receptu.

Zdalo sa mi, že v Euliquid Virginia cítim niečo ako Tabáček, ale až dnes mi začínajúci vaper úplne nezávisle povedal, že to vonia presne rovnako.  A ono to aj chutí veľmi podobne.

Chuť je svojim spôsobom svieža. Ale stále je to tabakovka.

Miešal som si ju už druhýkrát, na nejakých 5%. S pribúdajúcou koncentráciou sa začne objavovať „tabáčkovitosť“, uvidíte.

Výsledný liquid je svetlý a k vate takmer neškodný.


Jedna dôležitá vec – Euliquid Virginia nepotrebuje zrenie

Euliquid Virginia (podľa môjho názoru) nepotrebuje zrenie. Treba brať tie mýty o zrení tabakoviek s rezervou. Nie je tabakovka ako tabakovka. Niektoré to fakt potrebujú, ale myslím, že táto nie.

Túto arómu odporúčam všetkými desiatimi všetkým milovníkom tabakoviek. Ale verím, že očarí aj ovocno-koláčovo-ľadových experimentátorov, ktorých láka MTL tabakovka na dlhé letné večery k vínu či pivu. A bez debaty očarí začiatočníkov. Táto Virginia je voľba na istotu.


Recept na Tabáček?

Pôvodne mal byť súčasťou tohoto článku aj recept na domáci Tabáček. Avšak som to vzal príliš vážne a situácia sa tak skomplikovala. Mám plný byt rôznych verzií receptu a stále nie som spokojný. Recept som medzičasom zmenil až tak, že možno v ňom nakoniec vôbec nepoužijem túto Virginiu a bude čisto imperiácky, ako by sa patrilo – aby sme zachovali ingrediencie výrobcu. Prosím, dajte mi čas. Nechcem drístať a recept chcem vyladiť do dokonalosti.


Virginut

Ako ospravedlnenie prijmite ultra jednoduchý, až primitívny recept na originálnu orieškovú tabakovku pre kávopičov i pivopičov.

Nazval som ho Virginut, teda oriešok v štýle virginia.

1. Jednoducho si namiešajte 5 až 7% Euliquid – Virginia, podľa svojej chuti.

2. Potom vezmite Mama Kitchen – Peanut Waffle a dajte maximálne 1 kvapku na 10 ml. Fakt! Ani o trochu viac.

Tiež som začal odvážnym 0,5% (teda 0,5ml arómy na 100ml finálneho liquidu) ale tie arašidy všetko prebili. My chceme len doladiť svetlú tabakovku arašidmi a Peanut Waffle je ako arašidová zbraň.

Ruku na srdce, Peanut Waffle nemá s vafľami nič spoločné a chutí fakt ako arašidové škrupinky. Preto ju vnímam ako ultimátne a koncentrované dochucovadlo tabakových zmesí.

Virginut nepotrebuje zrenie. Dajte mu noc, alebo aspoň hodinku. Poriadne pretrepať.


 

Tak či onak, za Euliquid Virginia dávam ruku do ohňa, je to jedna z najlepších tabakových aróm, aké môžete na trhu dostať. Je prehliadaná, mám pocit, že zatiaľ nemá svoje miesto ani len vo vaperskom podzemí, a práve preto vznikol tento článok. Dík za prečítanie, komenty aj nákupy na e-shope.

 

2 komentáre k “Virginia (Euliquid)

  1. Pingback: Ďuluf Tabáček - recept na kráľovský tabakový liquid » VAPE KLUB

  2. Pingback: PJ Empire Highrider - otvorená a kritická recenzia » VAPE KLUB

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.