Prosba o pomoc pri pátraní

Prosba o pomoc pri pátraní, alebo keď vaperský hejt zájde priďaleko

 

Milí vaperi, stala sa vec, ktorá už prekročila hranice. Niekto si dal tú námahu a zoškrabal nášmu členovi z auta populárnu samolepku Nehorím, vapujem. Stalo sa to počas jeho návštevy hlavného mesta Bratislavy.

poskodene-auto-vapeklub-f

 

Áno, doškrabal lak na parádnom aute. Ale veď tu vôbec nejde o samolepku ani o ten lak.

Ide tu o symbolický a etický rozmer.

Nech každý fandí komu chce, nech každý nakupuje tam, kde cíti najviac pridanej hodnoty, kvality, alebo nech volí najnižšiu cenu. Nech každý kritizuje na nete, hejtuje, nech vyjadrí svoj názor, rád odpoviem. Ale preboha, nesiahajte na nikoho majetok, len preto, že má iný názor.

Páchateľ, ktorý siahol na spomínané auto vapera, ktorého vôbec nepozná, je najskôr len dement – nekonečne hlúpy. Najskôr si vôbec neuvedomuje, že týmto skutkom vdýchol do slovenského vapingu niečo neskutočne negatívne; neuvedomuje si, že takéto skutky môže spustiť dlhodobé zlo.

Nie je to v poriadku. Čo sme nejaké gangy? Niekto tu pozeral rozťahaný americký seriál o motorkároch a preplo mu z toho? Niekto tu nepozná hodnotu života. Dospelý človek je predsa rozumný a váži si svoj život a zdravie. Aspoň by sa patrilo.

Ale fakt, toto nie je situácia na humor. Siahnuť niekomu na auto, len preto že fandí našej značke a je členom komunity je ďaleko za hranicami zdravej súťaže.

Majú sa naši fanúšikovia, členovia, zákazníci báť vyjadriť svoje sympatie k značke? To je choré, vzhľadom na to, že Vapeklub funguje i podniká poctivo, nikoho sme nikdy nijako nedobehli. Nie sme ani žiadna politická strana.

Preto vás prosím – skúsime nájsť páchateľa.


Sú 2 možnosti, kde a kedy k skutku došlo:

Určite to bol posledný júlový víkend 2019, takže pár dní dozadu.

1. možnosť: v sobotu 27.7. poobede medzi 14:00 a 22:00 v mestečku Senec

2. možnosť: v noci zo soboty 27.7. na nedeľu 28.7. v Bratislave, časť Ružinov, Ľanová ulica, pri parku.

Máme pár bezdôvodných hejterov a neprajníkov, ale nie je ich veľa. Väčšinou ide o známe firmy, známe mená, preto sa kruh podozrivých zužuje na zhruba 10 ľudí z Bratislavy, ktorých si tu zatiaľ nedovolím menovať. Ak sledujete Facebook a skupiny, určite ste sa s nimi a ich prístupom už stretli.

Viem, že sa mi to asi podarí len ťažko, ale rád by som identitu páchateľa zverejnil vo všetkých komunitách, ktorých admini podporia túto myšlienku, myšlienku stanovenia hraníc, po ktoré je hejt zdravý.

Komunita by mala takéhoto človeka vylúčiť, alebo aspoň potrestať, ako sa v slušnej spoločnosti patrí.

Bol by som rád, keby každý zodpovedný vodca kmeňa súhlasil s pomyselným digitálnym „obesením“ dotyčného.

Takéto správanie do vaperských komunít nepatrí, hoci by sme rozdelili aj na 100 táborov. Niekto proste nepochopil, o čom je súťaž.

Čo to bude zajtra? Nechcem znieť ako politik, ale máme sa báť o svoje pneumatiky? O svojich blížnych? O svoje psy?

Možno tento článok čítate v roku 2022 a viete, kto tento skutok urobil. Nikdy nie je neskoro podať informáciu a otvoriť závoru pravde.

Zaplatím 50 € kredit do nášho e-shopu za odhalenie zvráteného páchateľa. Nie, nie som fanúšik udávania, ale keď to je pre kvalitu a bezpečnosť spoločnosti, tak takéto konanie treba rázne odsúdiť.

Ďakujem vám,  všetkým Slovákom a Čechom, ktorí stojíte na strane slušných. Za to, že podliakov bojkotujete. Že myslíte zodpovedne, lojálne a svedomito. Za to, že si uvedomujete, že skutočný patriotizmus začína i končí pri rozhodnutiach a všetko ostatné sú len reči. Ostatným ani pohár vody.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.