Dal som si cigaru…kapitánov denník 6.9.2020

Cigara a Liqua Cuban Cigar a denník kapitána 6.9.2020 - vapeklub.sk

Liqua Cuban Cigar má samozrejme od cigarovej chuti ďaleko, no aj tak je to lahodný povap. Nechápem ako rýchlo sa mi míňa, či ju v noci námesačný nepijem, alebo čo. Mohli ste sa o nej dočítať aj tu na blogu.

 

Dal som si cigaru

Včera konečne, azda po 15 rokoch, došlo na reálnu cigaru, ktorú mi venoval trebišovský týpek Cigary Recenzie na poslednom vape zraze. Dva mesiace ležala v šuflíku, vzduchotesne zabalená.

Môžem potvrdiť, že som včera na 20 minút tak trošku nakukol do iného sveta. Celkom určite je to niečo úplne iné ako závislosť na cigaretách. Cigary sú zaujímavý životný štýl. Zjavne je to akýsi relaxačný rituál, počas ktorého zastane čas a rozmýšľaš o veciach, na ktoré celý týždeň času nebolo. Cigara vytvára v ústach silný chuťový dojem, akýsi podmaz, cez ktorý všetko chutí inak. Isto nie je náhoda, že sa cigary často párujú s whiskey. Ja som ju pároval s vrchne kvaseným remeselným pivom štýlu ALE.

Možno je táto téma voda na mlyny neprajníkov, budiž. Milujem vaping, je to môj životný štýl, ale nemienim byť fanatik, ktorý bude deliť ľudí na čistokrvných vaperov a tých, ktorí si dajú aj cigu či iný tabakový produkt. Ani povyšovať jedných nad druhých. Vapeklub je sloboda.
Vždy sa pobavím, keď sa mi niekto ospravedlňuje predtým, ako si zapáli cigaretu. Nezmysel. Veď aj na vapezrazoch sa robia fajčiarske prestávky. Sám som asi 6 mesiacov fajčil cigy a zároveň vapoval, kým mi cigy prestali chutiť. A keby mi chutili dodnes, tak by som fajčil.

Vapeklub je tolerantná komunita bez predsudkov a škatuliek. (Hoc úprimne, keď niekto pri mne ťahá IQOS, tak ma fakt napína a rozmýšľam, prečo za vdychovanie prdov platí).

Brácho, dík za cigaru, ale ďalšiu si kúpiť neplánujem. Ja viem pookrieť aj pri dobrej tabakovke v tanku a prechádzke poľnou cestou so psom (ak zrovna nepečie slnko).

 

Smutný týždeň…

Tento týždeň však musím zakončiť smutne. ??Sviečka na fotke horí, a možno horí aj za majiteľa jedného malého českého vapeshopu, ktorý nás tento týždeň navždy opustil.

Hoc sme spolupracovali len trochu, hoc sme sa poznali len cez net, myslím na to každý deň, odkedy sa správa ku mne dostala.

Keďže samotný shop zatiaľ nedal žiaden oficiálny post, nebudem robiť bulvár. Kto vie, ten vie. Ide tu o princíp. Vaping je pre niektorých z nás viac ako len vypočítavý biznis, ktorý tlačí na čísla a chladnokrvné marketingové praktiky. A práve preto mám pocit, akoby som prišiel o kolegu.

Sorry, možno sa to niekomu nečíta dobre a radšej by len ponuku produktov, ktoré musíš mať, ak chceš byť vaper. Vapeklub však nejde podľa šablón, odlišuje sa už od začiatku, a asi sa navždy bude.

Takže šéfe, počkaj ma tam hore, a zalej mi nejaké fajné tabakovky, nech si tam rovno zavapím vyzreté šmaky. Verím, že tvoja rodina tvoj projekt zodpovedne prevezme. Zatiaľ odpočívaj a vidíme sa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.