BLIND TASTE TEST (slepý chuťový test)

Pred asi 3 mesiacmi som si vymyslel takúto hru a odporúčam ju aj tebe, je to veľká sranda.

Začalo to tým, že sa mi nazbierali vzorky liquidov, ktoré som dostal od mojich priateľov cez rôzne výmeny. Následne som si sám objednal niekoľko ďalších aróm, ktoré som chcel vyskúšať. Celkom vo finále 40 kusov rôznych príchutí.

 

 

Všetky vzorky som následne v objeme 10 ml porozlieval do číslom označených fľaštičiek, zaznačil si čo je pod ktorým číslom zarobené a uložil som ich na 1,5 mesiaca do skrine.  Na tak dlho preto, aby som mal istotu, že (a) všetko je kvalitne vyzreté a zároveň, (b) aby som určite zabudol čo je zarobené pod akým číslom.

 

Potom, teda asi dva mesiace od nápadu na  BLIND TASTE TEST, som začal testovať. Každý deň putovalo 1-5 ml (v závislosti od toho ako mi to chutilo) jednej zo 40 vzoriek do atomizéra  Dvarw MTL FL vyzbrojeného ručne robenou špirálkou od Martina a v priebehu dňa nasledovalo už len priebežné koštovanie a zapisovanie si dojmov.

 

 

Žiadne predsudky, ktoré by mohli ovplyvniť môj úsudok, žiadne info o tom, že toto je teraz veľký hit, alebo že v tomto by malo byť cítiť čučoriedky, petržlen,tabak a pod., nič, len ja a moje chuťové poháriky.

 

No a dnes je koniec tejto journey, začínam si postupne porovnávať moje zápisky s tým čo o chuti tvrdí výrobca a je to celkom sranda. Veľa vecí sa zhoduje, veľa je prekvapenie a veľa príchutí, ktoré tam mali byť som vôbec nenašiel, ale každopádne to bola zábava a mám teraz kopec materiálu o ktorý sa tu môžem s vami podeliť.

 

 

Zatiaľ iba základné poznatky, sú tri:

  1. Niektoré sladkostičky, ktoré som dostal od kamošky a sám by som si ich vzhľadom na moje tabakové preferencie nikdy nekúpil, som si neskutočne užil. Hlavne Tiramisu je veľká nepresladená dobrota aj pre zarytého tabakovkára.
  2. Špirálky od Martina sú podľa mňa špeciálne vyrobené pre Dvarwa. V nabitej konkurencii atomizérov, ktoré sa u mňa nahromadili, som si ho fakt už dlho tak neužil ako teraz. Dlhé poťahy v rýchlom slede za sebou ako to mám rád a pritom žiadne prehrievanie. Keďže pri odpore okolo 1,0 ohm stačí na výborné jemné prekreslenie chuti výkon 10-11W je to celkom logické. Rozhodne  každému Dvawinistovi odporúčam vyskúšať. Akurát na jednoduché tabakovky tie dráty úplne nie sú, tu lepšie poslúži obyčajný kanthal hrúbky 28ga a 27ga, nakoľko v týchto prípadoch nejde podľa mňa ani tak o prekreslenie chuti ako o zvýraznenie tabakovosti a o potlačenie sladkosti.
  3. Vyzerá to, že nič od SOLUBAROME ma vyslovene neočarilo, takže prevažuje zatiaľ sklamanie z tejto značky. Zato značka Hochland Dampf a Eliquid France vyšla pomerne dobre.

 

pokračovanie s konkrétnymi príchuťami nabudúce …

 

s pozdravom

ᐯᗩᑭEᖇᑎᗩᑌT

p.s. radi ma môžete mať tu:

https://www.instagram.com/_vapernaut_/

Jeden komentár k “BLIND TASTE TEST (slepý chuťový test)

  1. Pingback: BLIND TASTE TEST 2.časť - Eliquid France - vapeklub blog

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.