Vianoce pre Ďulu 2021 :D

Hinto nie je článok o vapingu, skôr taký zápisok zo zákulisia, moment z našej komunity.

Vianoce pre Ďulu 2021

Hoc toho roku 2021 vyšiel Štedrý Deň na piatok, u nás v sklade bol už v stredu. Ja som vytušil, že sa niečo deje, už keď Yung Yakub volal, že musím rýchlo prísť. Úprimne, neznášam také prekvapenia jak z amerických filmov 😀

Baliaci stôl B bol obsadený balíčkami, ktoré nevyzerali ako expedícia z e-shopu. Pochopil som. Čakala ma kopa darčekov. Pre mňa, ale aj pre VK v podobe nového merchu. Ale prečo?
Kompletný obsah zverejniť nejde, keďže niektoré darčeky sú až veľmi osobné a náš svojský interný humor by niekto isto rád zneužil, ale…ten photoshop so psom, ktorý „upratuje scénu“ ma totálne zabil a baví ma už tretí deň ? Bohužiaľ internet naň nie je pripravený.

Celý čas som sa pýtal, čo to a prečo to. Dozvedel som sa to až po rozbalení posledného balíčka: Yakub vymyslel vianočnú akciu špeciálne pre mňa a zapojil do nej ľudí z rôznych krajov, ktorých si vytipoval ako verných VK podporovateľov. Celé to bola akási paródia na akciu Vianoce pre všetkých (viac na konci článku).

Je mi kus trápne, keď mám byť nejako obdivovaný. To si spomínam, keď bol Roman z Nitry v lete v Košiciach, dačo som sa mu sťažoval pri pive, a on povedal “Nečuduj sa, ľudia ťa vnímajú ako celebritu”. Och, tak trápne som sa dávno necítil. Fakt mi to nie je príjemné, som typ samotár, čo sa v každej voľnej chvíli v teplákoch šuchoce čo najďalej od mesta, do lesov či do jazier. Možno preto som už pochoval toľko svojich alter-eg. Ja vám dám ceľebrytu. Skôr sa vnímam ako “morfujúca komiksová postavička”, ktorá neustále potrebuje niečo vymýšľať a tvoriť.

Nuž Yakubovi vyslovujem veľkú vďaku a rešpekt za to, že popri tom všetkom počas decembra si dal na plecia ešte takúto šialenú aktivitu. Aj Palimu FVT, ktorý má isto v decembri tlaky a popritom stihol dizajnovať a vyrobiť nový merč pre tento projekt. Dík každému kto sa zapojil, ste pááni (a dáámy)!

Zaujímavé zamyslenie, aká komunita sa dá cez internet vybudovať, pokiaľ na nej vytrvalo pracujeme a držíme sa princípov ako sú lojalita, vernosť, vďačnosť, reciprocita, ohľaduplnosť, nesebectvo…no dobre, to znie asi trochu ako klišé kázeň…tak jednoducho: Keď nie si ty ku*va ku mne, nebudem ani ja k tebe. Skrátka veci, ktoré by v normálnom svete mali byť samozrejmé držia našu komunitu pokope ešte viac ako samotný vaping. Všímam si, že už je niekedy jedno, že ľudí okolo VK spojil práve vaping. A naopak, to že niekto vapuje ešte nezaručuje, že sa napríklad v našej skupine bude cítiť dobre.

Tiež je zvláštne, čo môže pod povrchom ukrývať taký mikropodnik, ktorý navonok a v úradníckej reči vykonáva “kúpu a predaj tovaru”. A hoci náš e-shop nie je žiadna zlatá baňa, Vapeklub má niečo jedinečné. Minule som sa to pokúšal vysvetliť mojej mame, ktorú týmto pozdravujem a nečakám že ma prestane volať “obchodník” patrične hanlivým tónom?. Verím, že Vapeklub buduje niečo viac, niečo čo v ľuďoch zanechá pocit a odkaz, ktorý nás prežije.

Keby ťa to nebavilo, už dávno by si sa na to vy*ebal.
(Vajgel, Collosseum)


Takže nejaké fotos darčekov:

Vianoce pre Ďulu 2021 koláž

 

Nutno ešte objasniť, že akcia Vianoce pre Ďulu bola akousi paródiou na akciu Vianoce pre všetkých, ktorá mimochodom dopadla úspešne. Fotka sprievodných listov, ktorí ste niektorí pribaľovali vraví za všetko. Ale o tom možno v osobitnom článku, aj s objasnením, prečo to bol prvý a zároveň posledný ročník 😀

Vianoce pre všetkých - listy

Majme parádny celý ďalší rok!

2 komentáre k “Vianoce pre Ďulu 2021 :D

 1. lacike79 píše:

  Paráda. Som rád že aj ten najvernejší dostal darceky a že Ježiško na neho nezabudol. Šefko (selebryta) veď bez Teba by nebol VK tam kde je teraz. Myslím si že sa v našej komunite nájdu aj taký ktorý budú závidieť a vnímajú to všetko aj trochu negatívne. Ale my čo Ťa poznáme aj osobne vieme že si aký si a preto neriešime ko….ciny ?
  Škoda že som nevedel o tej akcii pre Ďulu. Zapojil by som sa a pomohol a určite aj viacerí. Ten merch vyzerá brutálne, dúfam že sa k nemu bude dať v budúcnosti dostať a mať doma viac „talizmanov“ s VK logom.
  Česť všetkým ktorí podporili takú akciu. Som rád že som členom takej komunity.
  PS: Teším sa na ďalší zraz

  • ĎURU píše:

   Díky 🙂 V pohode, darčekov bolo dosť, až barz 😀 Ktohovie kedy sa zraz podarí, možno 2022 sa trochu uvoľní s tými ko…kovidmi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.