Tobacco Gold (Flavourtec) – unikátna tabakovka

Buďme profesionáli a povedzme si narovinu: toto nebude ani tak recenzia, ako skôr vyjadrenie emócií a skúseností.

Tobacco Gold má už roky rezervované miesto v mojej top 5 a máločo ju ohrozilo. Kto je vo vaperských FB skupinách oddávna, ten vie, že nejakú dobu som túto arómu každému odporúčal ako maniak na hranici fanatizmu, hoc som ju ani nepredával.

Chceš čítať o tom, že je to tabakovka s dymovými tónmi a hlavne pasívny vaper v nej nájde dojmy oriešku a medu? Nudaaa

Jeden kamoš bol ešte v roku 2017 jedným z prvých zákazníkov nášho e-shopu a objednal si okrem iného túto arómu. Potom som ho stretol a on sa mi vysmieval z popisu produktu…

„Unikátny mix vyberaných odrôd tabaku, ktoré spolu vytvárajú chuť cigarety, akú ste celý život márne hľadali“ 

Čítam to, a vravím si: „čo ten chlapec fetuje?“ To čo robíš za jebnuté popisky?
– Ale vidíš že si si to objednal. A nie je to topka?
– Je.


 

Flavourtec-tobacco-gold-vapeklub-review3

 

Tobacco Gold je moja srdcová záležitosť. Je to spojené aj s emóciami. Pretože ak si dobre spomínam, až vďaka tejto aróme som prestal fajčiť.

Liqua Bright Tobacco bola super, ale neutíšila chuť na cigu. Už som poznal aj Dirty Neutral Bazu, no Tobacco Gold bola prvá aróma, pri ktorej som pochopil a pocítil, že dymové tóny môžem dostať aj z vapingu a sú ešte lepšie, ako keď horí ciga.

To som mal ešte egošku, ale už som objavil svet aróm a báz namiesto kupovania hotoviek. Jar-leto 2016. Vtedy ponúkal vzorky aróm e-shop ego-cigarety a ja som nakupoval všetko zaradom. Vďaka im patrí za ich prácu so vzorkami v raných dobách slovenského vapingu.

Namiešaná vzorka Tobacco Gold bola u mňa nepovšimnutá, ostala niekde zabudnutá pár mesiacov, a potom pri prvom poťahu ma osvietilo. Že to je to, čo som hľadal. Nieže žiarovečka zasvietila, ale i Andělík zletel.

Samozrejme, odvtedy som skúsil už aj skutočné dymové tóny vo forme organických tabakových aróm, ale nejako sme si celkovo s organiqué nesadli.


Ale späť k samotnej aróme

Späť k Tobacco Gold, voči špirálke a vate je fakt neškodný. Ja miešam na 7 až 10%. Nižšia koncentrácia mi pripadá nevýrazná. Nezačínal by som na menej ako na 5%.

Zrenie. Zrenie namiešaného liquidu považujem v niektorých prípadoch za zbytočnú hystériu, ale tu má svoj význam. Tabakové tóny vyliezajú fakt až po cca 30 dňoch zrenia,  podobne ako pri Bacco Crack či ďalších lahodných neorganických tabakovkách.

Myslím, že chvály stačí. Toto rád každému predám s najčistejším svedomím, že mu predávam bombu, ktorú si kúpi zas..

Tobacco Gold je vyberaná, nežne spálená tabaková zmes na orieškovo-medovej poduške (polštáři).

Ja a Gold Tobacco dnes? Nie sme už kamoši. Vlastne už necítim jeho chuť a vôňu. Po pol litri zvapovaného Gold Tobacco som sa stal imúnnym voči tejto chuti. A nemienim dávať do liquidu viac ako 10% arómy.


Redizajn

Nutno podotknúť, že recenzujem zo spomienok. Flavourtec niekedy v 2018 zmenil dizajn obalov i upravil série. Spolu so zmenou dizajnu etikiet som podozrievavý, či výrobca nezmenil aj zloženie.

Samozrejme som písal do Flavourtecu a rovno s podozrením. Odpovedali, že mi musí švihať, že receptúry sa vôbec nezmenili. To sa mi páči.


 

Hoc inak marketing na sociálnych sieťach, len tak medzi nami, majú totálne dogabaný. Čekni ich FB stránku a Instagram. Totálna flákarna, mohli by si najať mňa na marketing, ta ne?

Tak som si jeden Tobacco Gold včera namiešal a uvidím keď dozrie. Keď nás odžubali, tak veci pôjdu do zľavy a nikdy viac.

Update 29.4.2019: Tobacco Gold z novej várky mi už zrie 30 dní, a ukázalo sa, že po dozretí je taký, ako kedysi. Som si na 99% istý a spätná väzba od zákazníkov vraví to isté. Tobacco Gold mizne bleskovou rýchlosťou.

A bacha na ich kvapkadlá, trochu slabo držia vo fľaštičkách vyrobených v 2019. Aby ste si to nerozliali. Pri aróme kašľať na kvapkadlo, ale pri hotovom liquide sa môžeš ľahko odžabať.


Prísny verdikt

Na Tobacco Gold nedám dopustiť a keby som tejto aróme mal strhnúť bod, tak len za to, že na túto chuť vznikne po roku „imunita“ jazyka či chuťových buniek. Ale aj ten rok za to stojí, hlavne keď nahradí cigaretu. Preto som ochotný strhnúť maximálne pol boda, za jej prípadnú nevýraznosť.

Idem ten popis ešte viac vyhrotiť (vytuniť).

Tobacco Gold, teda zlatý tabak je lahodná, vyberaná, nežne spálená tabaková zmes na orieškovo-medovej poduške, ktorá vkusne zostáva na pozadí, aby túto arómu zachovala tabakovou.

Chuť cigarety, akú ste celý život márne hľadali.

A skoro som zabudol na komerciu, Tobacco Gold kúpiš u nás na e-shope 🙂

 

7 komentárov k “Tobacco Gold (Flavourtec) – unikátna tabakovka

 1. Pingback: Emporio salt nic recenzia #1/3 - Angus, L'orient, Tabáček » VAPE KLUB

 2. Pingback: PJ Empire Highrider - otvorená a kritická recenzia » VAPE KLUB

 3. Alžbeta píše:

  Od kedy ho kupujem a fajčím,strašne mi býva zle…točí sa mi neskutočne hlava a po každej cige ma ide vykotiť..nevládzem sùvisle rozprávať ani chodiť…tak musì obsahovať niečo zlé!!!

  • Fallen píše:

   ????,
   pani Alzbeta, zrejme vapujete čistý koncentrát, teda arómu.
   Tú fľaštičku máte na namiešanie 150-200ml liquidu, teda tekutiny určenej k vapovaniu, po vašom k fajčeniu, aj keď fajčenie je zlý výraz.
   Toľko, k asi nedorozumeniu???

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.