Fujisan (The FUU)

Zelený čaj s opekanou ryžou

Genmaicha, [vyslovuj: Geinmaiča] je japonský zelený čaj s opekanou ryžou. V súčasnosti obľúbený u všetkých vrstiev japonskej spoločnosti, v minulosti ho pili hlavne chudobnejší, opekanú ryžu pridávali kvôli vysokej cene zeleného čaju, kvôli nasýteniu, keďže škrob z ryže z čaju robil ničo ako čajovú riedku ryžovú kašu ale aj kvôli chuti, keďže opekaná ryža má jemne orieškovú chuť. Fuu sa pri vytváraní názvu inšpirovalo v najznámejšom japonskom symbole, hore Fudži, japonsky Fudžisan.

Liquid

Fuu vyrába Fujisan v edícii INFUUSED – čajových liquidov. Liquid je žltej farby, vonia sladko a jemne orieškovo. Môžte ho zohnať v sile 0-4-8-12mg/ml v pomere 50-50. Chuť? Je tam, ale ak čakáte silnú chuť zeleného čaju ako ho poznáme u nás, budete skôr sklamaní. Chuť je podobne ako vôňa sladká, vanilková a oriešková a akoby popkornová, ja tam ale zelený čaj cítim len ako horkosť a trpkosť na podnebí.  Skôr cítim jemne mliečnu chuť, podobnú ako u Lady Grey a takú akoby suchosť, ktorú by som skôr čakal u sušienok ako pri čaji.

Kúpiť / Nekúpiť? To je otázka!

Ako odpočinok od výrazných chutí je fajn, aj na celodenné vapovanie, ale vaše chuťové bunky orgazmus nezažijú. Opekaná ryža nemôže konkurovať silným ovocným chutiam. Pre ľudí ktorí vapujú čistú bázu to môže byť fajn spestrenie. Je ale možné že pri továrenských hlavách alebo pri slabšom builde ucítite len všeobecnú sladkosť, čo je pri liquide za 7 Euro za 10ml trošku málo.

Chuťovo u mňa planý ale možno sadne ľuďom ktorí obľubujú jemné chute. Ja dávam 3 (***) z piatich.


***

Výrobca: FUU

Jeden komentár k “Fujisan (The FUU)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.