Salt nic Emporio časť 2 – Blue Baron, Red Baron, Black Baron

Ako som sľúbil v prvej časti miniseriálu o nových Emporio salt nic liquidoch, druhá časť bude tématicky venovaná trom barónom – notoricky známemu Red Baronovi, ale aj dvom novým receptúram, Black a Blue Baronovi. Všetky tri príchute tvoria predovšetkým ovocné kombinácie, no v zložení nájdeme i tabak alebo sladký karamel.

Ako testovacie buildy som použil:
CoilArt Salt MTL RTA – Ni80, 28ga, 1,15Ohm, 2,5mm trn
Berseker MTL RDA – SS316L, 26ga, 0,64Ohm, 2mm trn
Berserker Mini MTL RTA – Ni80, VV microfused clapton, 0,70Ohm, 2,5mm trn


Blue Baron

blue-baron-emporio-salt-vapeklubAko prvý z trojice som si zvolil Blue Baron. Popis príchute hovorí o čučoriedke v zmesi s ostružinou a lesnou jahodou s jemne kyslastým ovocným akcentom v závere“. Blue Baron je teda prvým čistokrvným ovocníčkom v sérii, ktorý v sebe kombinuje ako chuť červených, tak aj modrých a čiernych bobuľovitých plodov. Farba liquidu je jemne žltá a vo vôni výrazne dominuje sladká čučoriedka v kombinácii s jahodou. V chuti, rovnako ako vo vôni, vyniká predovšetkým sladká čučoriedka v tesnom závese s jahodou. V závere doznieva vyššie spomínaný jemne kyslastý ovocný akcent, ktorý má na svedomí pravdepodobne ostružina.

Blue Baron je síce chutný ovocníček, no žiadnu revolúciu nepriniesol. Bobuľovitých kombinácii je na trhu neúrekom a Blue Baron neponúka nič nové, z čoho by som si sadol na zadok. Ak však máte vo všeobecnosti v obľube ovocné príchute, určite stojí za to dať Blue Baronovi šancu. Chuť je vyvážená a výrazná v každom testovacom zariadení, no zároveň trochu fádna. Osobne som si ho najviac užil po jemnom vylepšení cooling agentom. Bobuľovité kombinácie si jednoducho žiadajú trochu ľadovej sviežosti.

Celkové hodnotenie: 5/10

 


Red Baron

Red Baronred-baron-emporio-salt-vapeklub2 je asi prvá príchuť od Imperie, ktorá sa dočkala uvedenia na trh v troch rôznych sériach. Red Baron určite poznáte z freebase série Emporio, miešači aj zo série aróm Vape Cook. Ak ste sa s Red Baronom este nikdy nestretli, výrobca popisuje chuť ako „zmes červených a čiernych ríbezlí s lesným ovocím a sladkým drievkom„. Aj keď sa popisky výrobcu k týmto trom produktom v drobných detailoch líšia, ide o viacmenej totožnú chuť.

Ak je vám táto kombinácia povedomá, podobnou chuťou sa pýši dlhoročná letná pecka Red Astaire (červené bobule, mentol, aníz) od T-Juice, no ešte viac podobná je aróma ExtraDIY R (čierne ríbezle, aníz, mentol). Podobnosť je možné nájsť aj s arómou Red Storm, prípadne Blood Sukka od Vampire Vape. Farba liquidu je pre túto kombináciu zložiek typicky červená a vôni najviac vynikajú čierne ríbezle.

V ovocnej zložke chuti dokážem presne identifikovať len čierne ríbezle. Ostatné chute sa navzájom prelínajú a žiadna z nich výrazne nevystupuje do popredia. Pod lesným ovocím je asi myslená jahoda, ktorá dodáva celkovej kompozícii sladký nádych (nie je ale tak výrazná, ako v Blue Baronovi). V zmesi cítiť aj stopové množstvo sladkého drievka, čo ma osobne trochu mrzí a určite by som ho privítal výraznejšie.

Chuť je vo všeobecnosti sladká, ale nie prehnane a zároveň svieža, ale nie chladivá. Red Baron je vydarená príchuť a osobne patrí k mojim najobľúbenejším all summer vape ovocníčkom. Ešte väčšie grády dostane po dochutení cooling agentom, podobne ako Blue Baron. Ak by som pred písaním tejto recenzie Red Baron (alebo jemu podobné príchute) vôbec nepoznal, určite by dostal minimálne 9 z 10! Keďže je to už ale trochu obohraná pesnička a na trhu je možno nájsť množstvo náhrad vo forme aróm, musím sa prikloniť k trochu prísnejšiemu hodnoteniu.

P.S: Po porovaní salt nic a freebase verzie Red Barona musím skonštatovať, že freebase verzia sa mi zdá výraznejšia, či už farbou, vôňou, ale aj chuťou jednotlivých zložiek (najmä tých chadivých).

Celkové hodnotenie: 6/10


Black Baron

black-baron-emporio-salt-vapeklubTrojicu barónov uzavriem čiernym, na ktorý som sa osobne tešil najviac. V podaní Imperie sa jedná o novú receptúru, ktorej výsledkom sú čierne ríbezle v kombinácii s karamelom a tabakom.“ Farba liquidu je – na počudovanie (v zmysle použitých zložiek) – takmer číraVo vôni liquidu je pekne cítiť všetky tri zložky, najvýraznejšie vyniká čierna ríbezľa, nasledovaná trochu drsnejšou tabakovou zložkou a jemným sladkým karamelom.

Chuťovo je na tom veľmi podobne – výrazné čierne ríbezle strieda tabaková zložka jemne osladená karamelom. Ak som pri vôni tabakovú zložku definoval ako drsnejšiu, po ochutnaní by som sa priklonil skôr k pomenovaniu údená, takmer až „gumená“. Najviac mi pripomína istú zložku chuti Black Tobacca (FT), prípadne Pure Tabaku (Avoria). Vzhľadom na celkovú výraznosť tabakovej zložky v tomto mixe mi úplne nie je jasné, prečo nebol Black Baron zaradený k tabakovkám, určite by si medzi nimi našiel miesto. Je to síce možno predčasné tvrdiť, ale Black Baron je pre mňa zatiaľ víťazom z Emporio salt nic série. Údené tabakovky mám naozaj rád (hlavne spomínaný Pure Tabak) a som naozaj uchvátený, aký dobrý mix tvorí s ovocím. Black Baron tak musím jednoznačne zaradiť k mojim must have štavičkám.

Celkové hodnotenie: 9/10


Z dnešnej trojice, ako som už spomenul vyššie, jednoznačne dominuje novinka Black Baron. V poslednej časti miniseriálu sa pozriem na zatiaľ posledné tri kúsky – tabakovku Virginia a sladké dobroty Fido a Canolli.

vapernest

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.