Bolo 9 Vapezrazov

To nie je názov rozprávky, ale fakt. Čas letí, včera bol už deviaty. Bežne reporty po zrazoch nepíšem. Teraz je však čas trochu to (celé) zrekapitulovať.


Vape Zraz 9: Slabší zraz?

15.9.18
Miesto: Dvor Corvus

Ochutnávky Naked, Propaganda, Mad Vapes
Vzácni hostia: Vaperi z východu

Chcem sa prvotne všetkým poďakovať, a špeciálne tým, ktorí prichádzajú z veľkej diaľky, a ani tá ich neodradí.

Laci z Demjaty si špeciálne na túto príležitosť navrhol a dal vyrobiť triko 🙂

Lacike 1 Lacike 2


Konečne došla aj Ema z Turne s malou časťou svojej MTL zbierky.

Ema


A Matúš z Brezna vyložil ako vždy megatašku aróm a liquidov „berte si, mne tieto nechutia“

Matusko


Na včerajšom, deviatom zraze, sme však zabudli na tradičnú spoločnú fotku gripov, čo je škoda. To sme dodrbali aj na zraze č. 7.

Ďakujeme za zaslanie noviniek na ochutnávku tentoraz Myeliquid.store a Dot Vape.


Teraz poďme k tomu, čo ma inšpirovalo k napísaniu tohoto článku.

Po zraze sme trochu rekapitulovali, a padali slová ako „slabší zraz“, keďže sme včera napočítali „len“ 15 ľudí. Chcel by som na toto napísať svoj názor.

Podobne ako mnohé iné veci, pre mňa zrazy nie sú o kvantite, ale o kvalite. Už včera som sťaby deduško spomínal, ako sme na nultom či prvom zraze na jar 2017 boli 4 či 5 ľudí a bola to pecka: päť hodín sme kecali a menili arómy, ani nevieme ako to zbehlo. Každý sa s každým spoznal, to je na väčších zrazoch už nemožné.

V skutočnosti ešte nebol nikdy taký zraz, kde by sa neobjavila aspoň jedna nová tvár, alebo 10 či 20 🙂

Za mňa je vtedy dobrý zraz, keď je dobrá atmosféra. Keď sa mi zdá „slabší zraz“, tak len kvôli môjmu pocitu, že sa hostia nebavia, ale nemá to nič spoločné s počtom účastníkov. Tento pocit som mal napríklad na zrazoch č. 7 (hostia Trnava, Hlohovec) a trochu aj na 9 (včera v Corvuse). Tento pocit mávam hlavne vtedy, keď prídu ľudia zďaleka. Proste by som chcel byť dokonalý hostiteľ a organizátor a vždy je čo zlepšovať.

Ďalšia vec, bez „slabších“ zrazov by neboli tie „silnejšie“. Človek má tendenciu porovnávať.

Termín „slabší zraz“ by som tak či onak vymenil za termín „menší zraz“ a vôbec to nevnímal negatívne.

Čo vravíte na tie, na ktorých ste boli? Neváhajte dať otvorený koment.

Pozrime sa na niektoré minulé zrazy.


Čo je možno blbé, tie najlepšie a najväčšie  nie sú vôbec zdokumentované.

 

Vape Zraz 6

10.2.18
Miesto: U Seburgiho

Vzácni hostia a ochutnávky: Imperia (CZ)

Napríklad z Vapezrazu 6, kedy prišli Imperiáci + hádam cez 30 vaperov a bola to vlastne celovíkendová akcia, mám len pár rozmazaných fotiek, no o to silnejšie spomienky.

vapezraz6

Keď je zábava, proste nie je čas dokumentovať 🙂 Nejaké fotky a videá robil fotograf Imperie, ale asi na ne čakáme márne 😀

Zraz ostal v spomienkach účastníkov. K tomuto zrazu sa chcem ešte ospravedlniť každému, kto prišiel súťažiť v trikoch, že nám nedoplo, že tie ohrievače hýbu vzduchom a rozbíjajú vaše krúžka 🙁 Ceny sa však rozdali a to je hlavné 🙂

Vtedy bol aj obrovský giveaway, rozdávačka všetkého, ktorú sponzorovala Imperia. Bolo to síce super, ale nerád by som, aby sa to stalo motiváciou. Aby ľudia chodili na naše akcie len schmatnúť niečo zadarmo.

Hoc sa im vždy poteším, komerčných hostí na zrazy som nikdy nezháňal ani veci na ochutnávku som nikdy od nikoho nepýtal. Tá štedrosť je dvojsečná zbraň a môže naše stretká zmeniť na stretnutia chamtivcov. To nechceme.


Vape Zraz 7

14.4.18
Miesto: U Seburgiho

Vzácni hostia: Vaperi z Trnavy a Hlohovca

vapezraz 7 (1)

Vtedy som začal dosť skoro s pivom a tak som úplne zabudol fotiť. Vďaka za poslanie aspoň nejakých záberov. Došli ľudia z druhého konca Slovenska, ľudia z komunity, ktorých si vážim, no mal som pocit, že sú trochu sklamaní a až tak sa nebavia. Bol to len môj dojem? Dostal som parádne darčeky a rád som vás spoznal.


Vape Zraz 8

7.7.18
Miesto: Ryba Anička – Dobré časy

Ochutnávky Paratrooper
Vzácni hostia: vaperi z Brezna

Za mňa parádne vydarený zraz bol osmička v Dobrých Časoch na Aničke, aj vzhľadom na miesto. Čakal som, že na kraj mesta príde len pár vyvolených. O to viac ma prekvapilo, koľko stolov sme museli pripájať. Vtedy som pil len nealko a aj tak bolo dobre.

Vape Zraz 8 sitting


Asi nikto z nás nikdy nezabudne na Kikiho náučnú demonštráciu nebezpečenstva batérií, kedy sa počas odpaľovania monočlánku 18650 objavili v balistickej zóne „civilisti“ 😀  Škoda že ten odpal nemá nikto na videu.

A vtedy sme nezabudli ani spomínanú tradičnú fotku gripov, náš „grip-check“:

Vape zraz 8 mod check


Náš prvý, resp. nultý zraz sa konal na tom istom mieste, a vtedy grip-check vyzeral takto:


Vapezraz 4 a aj nejaké staršie majú vlastné reporty tu na blogu.

Ono vlastne zbytočne pozerať fotky, najlepšie okúsiť atmosféru osobne.


Dumky na záver

Spomenul som si na tie akcie v štýle Vape Expo, ktoré sa robia napríklad v ČR, kedy  výrobcovia a predajcovia majú vo veľkej hale svoje predajné a propagačné stánky, v ktorých vám priateľsky vnucujú značky a produkty. Naše akcie sú však o niečom úplne inom. Sú to stretnutia vaperov, komunity, kde nemá nikto komerčné záujmy a všetci sa bavíme o veciach otvorene.

Hoci ma ľudia začali posledný rok označovať dospeláckym názvom „majiteľ e-shopu“, vôbec sa tak necítim. Na zrazoch si chcem oddýchnuť.  Mimo bazáru medzi nami vapermi sa žiadna predajná akcia nekoná.

Samozrejme, má pre mňa veľký význam poznať vaše názory na rôzne liquidy a podobne. A verím, že vy ich radi otestujete bez toho aby ste museli kupovať  celú fľašku.

Keby to bolo Vape Expo, asi by to bolo inak. Naše stretnutia by som nechcel pretaviť na nič podobné, pretože by stratili pôvodnú myšlienku. Vape Expo je jedna vec, stretnutie nadšencov druhá vec, a úplne inde.


Odkedy som zažil zrazy s desiatkami ľudí, ktorých som vôbec nečakal, odvtedy pred akciami cítim mierny stres a zodpovednosť. Čo keby napríklad Kikiho 18650 trafila „civilistov“? Nikdy nevieš, čo sa môže dodrbať. Niekto si dá 36mg do kapáku (tak bolo). Snažím sa to však brať ako príjemné stretnutia s príjemnými ľuďmi, ktorí majú spoločné záujmy.

Samozrejme, čím je komunita väčšia, tým lepšie. Keby mi však išlo len o počty, išiel by som naháňať ovečky do ohrady. Pre mňa osobne je to o niečom úplne inom. O tom, že naša komunita existuje aj mimo internet a v rôznych kútoch Slovenska či Česka.

Je trochu obľúbené spojiť vapezraz s výletom na planétu Košíc, a tak oznamujem: Janko prenajíma cez AirBnB zaujímavú izbu s vlastným vchodom v centre. Províziu mi nedáva :D, ale verím že sa o vás dobré postará. Je vaper a podporuje.

Po záverečnom poďakovaní všetkým verným i občasným návštevníkom mi už neostáva nič iné, ako pozvať  vás bez lákadiel, návnad a garancií na náš najbližší zraz v decembri.


 

Prihláste sa na odber noviniek z blogu a shopu, ak chcete:

[mc4wp_form id=“8688″]

2 komentáre k “Bolo 9 Vapezrazov

  1. Andrej píše:

    Nazdar vidím že si starý vaper a preto sa chcem opýtať keďže si v tejto komunite už dlhšie na tvoj názor. Už dlhšie sa pohravam z myslenkov otvoriť obchod z e-cigarety v Brezne čo si o tom myslíš ? Je tá klientela na horehroní taká silná že by sa to oplatilo?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.