Again TACO POD – recenzia

Ach jaj, do čoho som sa to zas namočil.. jak keby som nemal dosť starostí. Sľúbil som novému čínskemu výrobcovi PODov recenziu. Len tak z dobrej vôle. Asi som mal ochotnú chvíľku. Len aby to výrobca nakoniec neľutoval, hah.

again-taco-pod-vapehome-review-vapeklub-x

 

Ide o podík TACO od výrobcu AGAIN, resp. Vapehome, s ktorým ste sa na našom trhu pravdepodobne ešte nemohli stretnúť.

V tom, kto je výrobca, čo je názov série a ako sa vlastne POD volá, je trochu zmätok, lebo na ich webe nachádzam tento POD pod názvom Prophet. Bol som z toho voľajaký zmätený, ale už som našiel na ich Instagrame, že zmenili názov výrobku.

Výrobca je ambiciózny, podík TACO nazval v e-maili „Caliburn killer“ s tým, že prekoná najuspešnejší podík roku 2019. Sebavedomý marketing urobil svoje. Takže určite okrem dobrej vôle u mňa hrala rolu i zvedavosť.

 

Prvé dojmy a dizajn

Podík je balený v krabičke, ktorá veľmi nápadne pripomína tú od Caliburnu (na foto nevidno presne rovnaký systém balenia, z papierového obalu vysuniete čiernu krabičku, ktorá sa otvára zhora, proste ako vajce vajcu).

Vlastne ho pripomína aj tvarom a všetkým ostatným. Na drzovku má ešte aj písmená v názve osadené na rovnakom mieste a rovnako zvisle.

Je teda podobne sexy, maličký, elegantný, nenápadný, proste vkusný. Hoc nutno dodať, že lesklá časť predného panelu sa ľahko doškriabe.

Balenie obsahuje rovnako 2 cartridge, avšak aj jeden malý milý bonus, a tým je je šnúrka na krk, na ktorú si môžete podík uchytiť, a ktorá v sebe ukrýva nabíjací káblik. Spojler: šnúrka na krk je jediná zásadná inovácia TACO, ktorú vnímam.

again-taco-pod-vapehome-review-vapeklub5


Batéria, cartridge, plnenie

Nechcem vás nudiť parametrami. Batéria má kapacitu 550 mAh. Cartridge objem 2 ml a odpor 1,2 Ω.

Batéria drží úctyhodne. Za 30 hodín používania ho ako sekundárny vape som zatiaľ nemusel nabíjať. Nabíjanie tu máme pomocou USB Type C.

Cartridge sa neplní ako pri Caliburne, tu máme rozdiel. Plní sa zboku, pomocou odklopenia gumovej zátky. Tá mi robí nervy od začiatku. Moje krátke nechty na ňu nejako nestačia. Pomáham si dreveným špáradlom, aby som ju otvoril. S prstami a nechtami by som ju totiž jedine zdemoloval.

again-taco-pod-vapehome-review-vapeklub4

 

Zátka tesní tak na hranici, vidím že kontakty sú mokré už po prvom dni. Takže ak je bočné plnenie pokus o nápravu Caliburnu, ktorý občas pustí, tak to celkom nevyšlo.

Plniaca dierka je skôr tenká, ale myslím že poberie väčšinu kvapkadiel (fľaštičiek) na trhu.

Výdrž cartridge nemôžem po 3 dňoch hodnotiť. A výrobca sa už vraj teší na recenziu, tak ho nebudem trápiť a dávam ju von.

 

Používanie

TACO ponúka rovnako ako Caliburn dve možnosti žhavenia. Jedna je klasická pomocou držania žhaviaceho tlačidla. Tá funguje bez problémov.

Avšak automatické spínanie pri poťahu je kameň úrazu. Tu sa dostávame k najslabšiemu miestu TACO. Automatické spínanie raz ide, a raz nejde, čo je o nervy. Musíte ťahať fakt poriadne, aby sa žhavenie aktivovalo, doslova si musíte dať silný DL šluk priamo do pľúc. A vlastne ani vtedy nefunguje vždy, len keď sa mu chce. Takže ja TACO používam len pomocou tlačidla.

Nespasí to ani možnosť automatické spínanie aktivovať / deaktivovať pomocou 3-kliku. Najlepšie ho neaktivovať vôbec. Toto je vec, ktorá v mojich očiach položila TACO na lopatky. Nemali tam dávať automatické spínanie radšej vôbec.

again-taco-pod-vapehome-review-vapeklub3


Chuť a poťah

Podanie chuti je slušné, nadpriemerné, vyrovná sa Caliburnu.

Vzdušnosť je bohužiaľ vysoká – je to vzdušný podík. Airflow je v podobe 2 párov dierok po stranách, takže dokopy 4 dierky.

Tu nás však trošku poteší spomínaná šnúrka na krk. Pomocou nej a jej gumičky, do ktorej podík navlečiete, si môžete jeden pár dierok zakryť, čo z toho spraví konečne MTL. Inak je to fakt skôr ľahké DL, čo zamrzí.

Aký liquid zvoliť? Najprv som nalial liquid hustoty 50/50 a prskalo to do úst. Až ma pery štípu.

Zahustil som liquid pomocou čistého VG na cca 70/30, trochu sa to zlepšilo, ale bieda. Stále si rád zaprská, hlavne pri izbovej teplote. Zamrzí. Asi by to chcelo 80/20, respektíve je dosť možné, že TACO by si poradilo aj čistým VG a konečne by fungovalo ako má?

To je druhé slabé miesto Again TACO. Pri väčšine liquidov vám bude prskať do úst.

Para je dosť horúca. Ak si chcem dať 20 poriadnych šlukov po sebe, akože imitácia cigaretky, páli mi to ústa.


Záver

TACO mi bol ambiciózne uvedený ako „Caliburn Killer“, ale to bola bájka. Caliburn ani zďaleka neprekonal. Pohorel v tých najviac zásadných ohľadoch. Šnúrka s nabíjacím káblom v jednom potešila, ale nespasila ho.

PLUSY

+ decentný dizajn, malé rozmery
+ podanie chuti
+ praktická šnúrka na krk, ktorá v sebe ukrýva nabíjací káblik
+ dobrá výdrž batérie

MÍNUSY

– nepoužiteľné automatické spínanie, takmer nefunkčné
– prskanie do úst
– vysoká vzdušnosť, priam DL
– je to nehanebná kópia Caliburnu

V podstate by som Again TACO mohol nazvať nepodareným klonom Caliburnu. K tejto téme sa vyjadrujem aj v poslednom článku – kde končí hranica, že je niečo klon a kde začína hranica, že je niečo nový produkt?

Stačí nový názov a zmeniť nejakú drobnosť a všetci budú spokojní?

Kopírovanie sa deje na trhu bežne a denne, len raz sa kopíruje otvorene (klony) a raz si to niekto označkuje svojim logom (tento prípad).

again-taco-pod-vapehome-review-vapeklub-caliburn-porovnanie

 

Produkt Again TACO ma nepresvedčil a ja vám môžem všetkým odporučiť zvoliť radšej jeho okatú predlohu, hit roku 2019, Uwell Caliburn.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.