Venin Divin (Le French Liquide)

Recenzia na exotický liquid, ktorý na Slovensku vôbec nekúpite. 🙁

Už obal napovedal, že to nebude žiadna tuctovka – sklenená fľaška nafarbená na červeno, uzáver so sklenenou pipetou. Etiketa vo “vintage” štýle evokuje starobylú lekáreň.

Venin Divin patrí do kolekcie, ktorá sa nazýva „Secrets D’Apothieaire” = tajomstvá lekárnika. Keď už sme pri názvoch, „Venin Divin“ znamená božský jed. Názov je výstižný, čítajte prečo.

Pri ovoňaní som cítil iba nevinné, hoc svieže ovocie. Tak som si naplnil tank a nastalo prekvapenie – azda nikdy som nevapoval nič sviežejšie. Pri poriadnom poťahu z Venin Divin mám na jazyku pocit, akoby som si naň kvapol lieh. Tento dojem je sprevádzaný ovocnými tónmi, ktoré však sú v jeho tieni a zanikajú. Alkohol je uvedený aj v zložení, no neuvádza sa jeho množstvo, ktoré by ma úprimne zaujímalo.

Oficiálny popis vraví o chuti Absinthu, čo som osobne nepostrehol. Ďalej sľubuje ibištek, zelený čaj a ananás. To by som neuhádol už vôbec. Budem citovať mmeduzku: podobné chute pre mňa znamenajú “mišmaš s mentolom”, tento mišmaš je s alkoholom. Dosť možné že s poriadnou porciou nejakej koolady.

Vapovanie Venin Divin mi dokonca niekoľkokrát uvoľnilo zapchatý nos. Žeby tie tajomstvá lekárnika?

Osobne by som si tento liquid nedával ku pivu alebo ku káve – z rovnakých dôvodov ako napríklad Red Astaire – vzhľadom na ich sviežosť sa s chuťou týchto nápojov pobijú, resp. pivo bude chutiť asi ako zubná pasta. S kávou som to ešte neskúšal, ale viem že to pasovať nebude.

Čo sa týka hustoty, teda pomeru PG a VG, ten je 50/50, takže liquid smeruje skôr na sviežich MTLkárov.

K vate je v pohode, no keď si ho raz nalejete do atíku, bude vám vytrvale osviežovať všetko čo budete vapovať po ňom. A to fakt výrazne, tabakový labužník ako ja si určite viackrát vymyje atík horúcou vodou.

Hoc nie som nejaký extra fanúšik sviežich aróm, pokúsil som sa odosobniť a chuť Venin Divin pochopiť. Je úderná, odvážna, výrazná.


Venin Divin je vaperský zážitok, pre mňa však jednorazový. Ak patríte medzi malú skupinu „sviežich“ MTL vaperov, tak toto by vám mohlo sadnúť. Hlavne, ak Vám neprekáža liehový hit, ktorý ide po hodine bafkania až ušami.

Pol boda si zaslúži aj za efektný obal, ktorý robí z liquidu tip na luxusný darček. Škoda len, že jednotlivé liquidy z rady sa líšia len v detailoch a na prvý pohľad sú rovnaké.

Aj táto recenzia vznikla vďaka sviatočnému vaperovi Da Vinzimu, ktorý mi tento liquid priniesol z výletu. Na Slovensku Venin Divin nekúpite, no na cestách po zahraničí si možno spomeniete na túto recenziu.


****

Výrobca: Le French Liquide

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.