Séria Elegant (The Liquids Lab) – recenzia

The Liquids Lab - séria Elegant

Bulharského výrobcu The Liquids Lab vo Vapeklube poznáme hlavne vďaka čiernej tabakovej sérii Black, ktorej ja osobne vyčítam prílišnú podobnosť medzi jednotlivými príchuťami. Medzičasom nám ešte prišli na ochutnávku vecičky zo série Dali, ktoré ale mňa ani ďalších degustátorov nijako extra neočarili.

Prešiel presne rok a bol som zvedavý, čo majú na Balkáne nového, tak som zablúdil na web výrobcu. Do očí mi padla séria Elegant, nielen vďaka vkusným etiketám, ale tiež vďaka lákavým chuťovým kombináciám tabakov a dezertov. A tak o týždeň pristála v Košiciach a putovala k nám na e-shop.

Sú to šejk-en-vejpy formátu 20 ml príchute v 60 ml fľaške, ako to robí napríklad Dinner Lady či Nasty Juice, čiže musíte použiť hustejšiu bázu. O zrení sa oficiálne nepíše nič. Výrobca pri „výsluchu“ uviedol, že postačí pár dní.

Pri testoch som použil atík Vertex MTL RTA na celodenný vaping, namiešané na 4 mg/ml. Poďme teda ochutnávať a otvorene recenzovať.

Tuxedo

Nevtieravý spoločník na celý deň, ale aj večer k pivu.

Svetlý tabak s lieskovcom, lieskovec je však veeeľmi nežný. Ak poznáte Aeon Shake ZVIZ a tiež vám prišiel príliš orieškovo agresívny, tu sa to nestane. Orech je fakt na pozadí a nezačne liezť na nervy.

V tomto prípade sa ale do chute zapájajú ešte ďalšie zložky, ktoré sú ťažšie uchopiteľné, ale vytvárajú príjemný celok dezertnej tabakovky. Údajná grahamová sušienka to pravdepodobne celé zjemňuje a zaobľuje.

Elegant – Tuxedo – Vapeklub.sk

Tobacco Road

Jediná “čistá” tabakovka zo série. Údajne. Mne sa to ako tabak moc nezdá.

Už pri ovoňaní mi udrela do nosa vôňa pripomínajúca príchuť od Flavour Art – Glory. Voči tej som chytil averziu niekedy v roku 2016, vadila mi tam tá čokoládová zložka, ktorá je podľa mňa v popredí. Presnejšie je to ako nejaká diabetická čokoláda bez cukru. A prejavuje sa aj pri vapingu Tobacco Road, a hoc tu v popredí nie je, cítim ju tam.

Vapovať sa mi to dá, no očarený nie som, práve kvôli tej nudno-otravnej čokozložke.

Elegant – Tobacco Road – Vapeklub.sk

Silver River

Nie som primárne na dezerty, ale keď ide o ryžový puding respektíve mliečnu ryžu.. úúú tešil som sa. A nesklamal som sa! Voňavá mliečna ryža so štipkou škorice. Ak aj vy máte radi tento dezert (ktorý má v supermarkete s mliekom spoločné len málo, ale i tak chutí lahodne), musíte si to dať. Je to dobré. A nie je to presladené.

Mám však aj výtku. Kvôli nej nemôžem napísať “plné ústa chuti”. Je to totiž trochu nevýrazné. Decentné. Pri celodennom vapingu možno výhoda..ale aj tak. Keď som to mal ešte slabo rozmiešané a nalial som si to atíku nechtiac takmer čisto koncentrát, to bylo něco! Po finálnom oficiálnom rozriedení je to jemné. Za to mám pocity na bodík dolu. Možno sa to napraví zrením? Neviem, lebo celú sériu som posunul ďalšiemu testerovi.

Silver River je pre mňa spolu s Tuxedom víťaz série.

Elegant – Silver River – Vapeklub.sk

Silk Road

Chuťovo skôr vtieravá a farbou skôr tmavá tabakovka s drevitými tónmi. Bohužiaľ aj s čoko-zložkou, ktorá mi znepáčila vyššiespomenutý Tobacco Road. Rum som nepostrehol, respektíve nie je pikantný ani alkoholový.

Ak vám chutí Discovery Old Captain, bude aj toto.

Môj štýl to nie je, no s prižmúreným okom to hodnotím mierne nadpriemerne.

Elegant – Silk Road – Vapeklub.sk

Purple Haze

Pri vapovaní som si spomenul na Cinnamon Apple Pie od Adam’s Vape. Je lákavá predstava pridať k jablkovému koláču tabak? Pre mňa ani nie…

Ale tabak som v Purple Haze fakt nepostrehol. Jednoducho neprisladený jablkový koláč so škoricou. Nič prevratné, keďže toto je vo vape svete už celkom otrepaná chuť. Nezaplesal som.. podľa mňa toto dvakrát neočarí ani tabakovkára, ani koláčistu.

Elegant – Purple Haze – Vapeklub.sk

Manhattan Club

Najprv ma opantala vôňa pomaranču a vanilky, ktorá pripomína dukátové buchtičky. Pri prvých šlukoch som bol spoko, ale postupne to prišlo. Sladidlo. Desivá porcia sladidla. Fujkal som, nedával som to..neprebil som to ani ďalším liquidom, musel som vymeniť vatu a postupne zabudnúť na tento zlý sukralózový zážitok.

Takto sa podľa mňa dobrý dezert nerobí. Dobrá správa ale je, že je to jediná sladidlovka zo série.

Elegant – Manhattan Club – Vapeklub.sk

Glove

Šialená kombinácia vanilkového pudingu, tabaku, grahamovej sušienky, marshmallow a karamelu sa nám zliala do divnej všehochute. Ani ryba, ani rak, ani tabak, ani dezert…hoc ten tabak tu je cítiť.

Ak by táto chuť mala byť farba, bola by tmavohnedá. Ak by to bol nápoj, tak … spomenul som si, keď sme ako pubertiaci bavili frajerov tak, že sme v bare zliali všetky zvyšky zo stola do jedného pohára a pokúšali sa to piť ?

Chuťovo ťažký a vtieravý vaping, ktorý ma neočaril.

Elegant – Glove – Vapeklub.sk

Blue Hotel

Toto je brat, presnejšie dvojča známeho Zviz od Aeon. Ak som pri Tuxedo vyššie písal, že je lieskovec nevtieravý, tu to neplatí. Lieskovec je na popredí, môžem ho však nazvať príjemným. Lenže hrozí to, že začne byť otravný.

Ak by som nepoznal Zviz, bol by som isto očarený viac, ale v mozgu sa mi vytvoril dojem “toto tu už bolo”.

Aj tak sa pokúsim byť objektívny a dám mu 4 bodíky.

Elegant Blue Hotel Vape

Záver

Ak z mojich riadkov nebolo cítiť nejaké extra nadšenie, čítali ste pozorne. Niektoré chute mi pripomenuli vyššiespomenutú sériu Dali rovnakého výrobcu, ktorá ma pri testovaní neočarila, skôr odradila, a tak som sa rozhodol ju nezaradiť vôbec do ponuky VK.

Ako vidíte, polovica série Elegant sa podľa mojich chutí nedošplhala ani na priemer. Keď si k tomu vezmem chýbajúci „príbeh“ okolo tvorby príchutí a množstvo sérií v ponuke výrobcu, nadobúdam dojem, že ide skôr na kvantitu a recepty dlho nevylaďuje. Tie tri, ktorým som dal 4 body, sú síce dobré, ale dekel mi neodpálili.

Verím, že sa vám moja úprimná recenzia páčila. Váš komentár, respektíve váš názor na príchute Elegant ma poteší. Samozrejme, najlepšie je spraviť si názor sám, no verím, že som chute aspoň trochu načrtol.

Blog môžete podporiť tradične nákupom na e-shope. Užívajte, čo vám chutí!

4 komentáre k “Séria Elegant (The Liquids Lab) – recenzia

 1. vapernaut píše:

  Super recka. V podstate súhlasím a som hlavne rád, že to nemusím písať ja 🙂
  Dali sme si so ženou koštovku, taký polovičný blindtest (najskôr naslepo a potom hneď kontrola, že čo to má byť) a je to nepublikovateľné. Zhŕňa to dobre asi nasledovný citát mojej lepšej polovičky:
  „Oni tam také kktiny popíšu do tých popisov. To tak vôbec nechutí“.

  Blue Hotel som následne dal celý tank a je to vapovateľné, ale nič o čom by si písal domov pohľadnice, Purple Haze som nedokázal dovapovať celý tank a zvyšok série nemám odvahu skúšať.
  V Silver River som cítil niečo umelé, chemicky pôsobiace v pozadí, takže to som už nehodlal skúšať tiež, ale keď píšeš, že fajn, tak tomu ešte možno dám šancu.

 2. Pingback: Novinky na Vapeklube 04-05/2021: dvojčíslo :)

 3. Fallen píše:

  Veľmi sa mi páčia tvoje popisy a to aj napriek(vďaka) tomu, že vieš rozobrať chute do takých podrobností, čo chce fakt veľa skúseností, ktoré mne chýbajú. Proste palec hore. Aj keď som si s tohto výberu nič nevybral(som len na čisté tabakovky bez orieškov, ćokolády a nejakých dezertov), ale aj tak super.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.