Red Astaire (T-Juice)

V Česku pravdepodobne najpopulárnejšia aróma roku 2016. V internetových diskusiách skloňovaná denne. Na Slovensku sme s vapingom „trošku“ pozadu, a tak Vás rád s Red Astaire oboznámim.

Zaujímavá? Rozhodne je.  V prvom rade svojou chuťou a vôňou. No ešte predtým svojim zjavom – je silne červená – už 3% ofarbia bázu, takže si bafkáte červený liquid, čo nie je celkom obvyklé.

Červené bobule, aníz a mentol sú 3 chuťové zložky, ktoré tvoria tento svieži zázrak. Chuť je teda ovocno-svieža, rozhodne nie mdlá. Spotrebitelia sa ju pokúšajú prirovnať ku Hašlerkám alebo fialovým žuvačkám Airwaves. Podľa mňa ani jedno z týchto prirovnaní úplne nesedí, aj keď aníz je tu jednoznačný.

Red Astaire zatiaľ očaril každého, komu som ho dal skúsiť. Táto príchuť vytŕča z radu, na obrovskom trhu si oprávnene vybojovala pevné, čestné miesto.
Zdá sa, že nesmrdí ani pasívnym vaperom – teda Vášmu okoliu. Sviežosť je totiž cítiť ešte aj vo vydýchnutej pare.

Čo je milé prekvapenie – napriek svojej výraznosti a farbe je RA ku vate šetrná. Je však pravda, že je invazívna, takže keď sa rozhodnete do atomizéru naliať čosi iné, pripravte sa na to, že ešte stovky poťahov budete cítiť RA. A vapovať po nej nejakú nevýraznú príchuť je nemožné – všetko bude chutiť ako RA. To si radšej párkrát naliať čistú bázu, kým to z vaty aspoň ako-tak odíde.

Čo sa týka zrenia. Zreniu stačí úplne niekoľko hodín. Niektorí ľudia dokonca tvrdia, že po pár týždňoch je už „prezretá“ a hnusná. No mne sa to nezdalo.

Koncentráciu odporúčanú výrobcom, teda 15-20% osobne považujem za prestrelenú. Osobne si miešam na 5% a odporúčam začať práve tam.

Jediná vec mi na RA trochu prekážala – nie je možné vychutnať si popri nej pivo alebo kávu. Absolútne sa k nim nehodí. Oba nápoje potom chutia ako detská zubná pasta. Možno je to môj subjektívny názor. Budem rád, keď napíšete komentár.

Red Astaire je jednoducho hit a najčastejšie sa o nej píše v superlatívoch. Nemám prečo protestovať. Je originálna a sviežo očarujúca.


*****

Výrobca: T-Juice

4 komentáre k “Red Astaire (T-Juice)

 1. Pingback: Re-Animator I & II (Le French Liquide) - recenzia - VAPE KLUB

 2. Radek Hlavica píše:

  Ono by to bylo super, ale je tam cítit pendrek (anýz) bez toho bych to bral. Nevíte někdo o nějaké příchuti Red astire bez pendreku jen to ovoce + trochu mentolu ?

  • ĎURU píše:

   Vieme! Hladas Clara-T od T-Juice.
   Nedávno som sa pokúšal pochopiť rozdiely medzi RA, Clara-T a Black n Blue (vsetko T-Juice). Clara-T je RA, v ktorom je aniz nahradeny dvojitym mentolom. Na mna az moc mentolove.
   Nedavno sa mi dostala do ruk taka zaujimavost Venin Divin od Le French Liquide, kde je namiesto anizu a mentolu alkohol, tiez zaujimava skusenost. Ako pozeram, som akosi nezverejnil recenzi, hoc je napisana uz par mesiacov 😀 Diky za reminder.

 3. Pingback: Black n Blue / Clara T (T-Juice liquidy) - recenzia - VAPEKLUB.SK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.