Re-Animator I & II (Le French Liquide)

Do týchto dvoch francúzskych liquidov som šiel úplne bez očakávaní – vôbec som netušil, ako majú chutiť, a zámerne som to ani nezisťoval.


Re-Animator I

Žltý liquid s podivnou chemickou vôňou. Sklamanie prišlo už po prvom poťahu. Niečo veľmi umelo citrónové, nazval som to “plastový citrón”. Skúšal som túto chuť pochopiť, ale nedarilo sa. Nedá sa nazvať ani kyslou, ani sviežou. Skôr syntetickou.

Až potom som si na nejakom francúzskom éšope prečítal popis:

Spojenie zeleného citrónu a sladkej limety doplnené sladkým žltým melónom.

Teória zaujímavá, avšak ďaleko od reality. Sladká limeta znie síce lákavo, no Re-Animator I nie je sladký ani náhodou.

 

(Fresh = supermarket s “vlastnými” Fresh výrobkami nepochybnej nekvality)

 

Ani sladké, ani svieže, ani kyslé. Možno vzdialene trpké svojou neprirodzenou chuťou.

 


Re-Animator II

Dúfal som, že verzia II bude niekde inde. Tudle. Zmenilo sa hlavne zafarbenie, etiketa a možno pribudol veľmi nenápadný závan niečoho chladivého na pozadí. Chuť je prosto plastový citrón II, saponát s mierne chladivým efektom.

Re-Animator II priťahuje záujem svojou neprirodzenou zelenou farbou.


Ako aj v prípade jednotky, hustota liquidu je 50/50 VG/PG.

Dostať túto chuť z vaty je pekne na dlho, ak je to vôbec možné. Podobný prípad ako napríklad Red Astaire. Stačí 1ml a zbytok dňa všetko chutí ako Re-Animator II. No pozor, vatu ako takú nepoškodí, nezalepí.

Popis z náhodného francúzskeho éšopu:

Výber štyroch druhov citrusových plodov vrátane zeleného pomaranča, doplnený iskrivými tónmi kôry chinínovníku. Záhadne svieža chuť tu vzniká bez použitia koolady či mentolu.

Tak toto by som neuhádol.


Teraz je čas to spomenúť. Čo robí tieto liquidy príťažlivými?

Oba Re-Animatory údajne svietia, keď sú pod čiernym neónovým svetlom. To z nich robí atraktívny tovar pre každého návštevníka nočných klubov a chuť tak môže byť až druhoradá.

V zložení sa uvádza „Colorant Re-Animator“, to bude asi nejaký vtip. Aj nejaké E133 (v tom sa ja nevyznám). A ďalej tam píšu, že je bez vody a bez alkoholu.
Zloženie je pekne, zreteľne napísané, to sa musí nechať.

Ak by som mal na Re-Animatoroch niečo pochváliť, bol by to marketing a identita produktu. Biznis prepojený s kultúrou. Nadšenie pre vaping je vidieť aj na tých najmenších detailoch, ako je napríklad obal. Tieto detaily však nemajú šancu zachrániť (podľa mňa) nevydarené chute.

Pridal by som bod za svietiaci liquid, už len za originalitu. Avšak rovnaký efekt urobí podsvietenie nádržky v najlacnejšej eGo AIO a popritom môžem vapovať niečo chutné.

Ja viem, že už existuje aj Re-Animator III, ale nejako po ňom netúžim.


*

Výrobca: Le French Liquide

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.