PV 2021: Novoročný príhovor

Rok za nami a rok pred nami. Možno čakáte dajakú opúšťačku príhovor.
Ale načo? Popísalo sa toho dosť počas roka.
Alebo no ta dobre no, dačo málo, nech sa páči ?

Pohodový Vaping v roku 2021 praje Vapeklub.sk

Mnohí dnes už Vapeklub považujú v prvom rade za vape e-shop, a asi to tak aj je… pritom to začalo ako internetové spoločenstvo, zdieľanie skúseností a spôsobu myslenia. Dnes sa už zbytočne na niečo tváriť, pre väčšinu z nás je to vape e-shop a až v ďalšom rade to ostatné. Hoc spôsob myslenia nás spája dodnes.

2020 bol proste Covid rok. Bolo by klamstvo tvrdiť, že nám to poškodilo činnosť. Práve naopak, e-shopy boli Covid rokom tak trochu podporené.

Niet však priestoru pre čistú radosť. Covid rok zasiahol mnohých z vás, ktorí ste súčasť Vapeklubu. Napriek prognózam z médií nám ostáva dúfať, že sa svet dá dokopy.

Čo pre mňa a pre Vapeklub znamenal rok 2020?

Naša komunita sa utužila, vyrástla, zosilnela, zažili sme kopu príjemných i poučných momentov, ktoré to dokazujú.

Komunita neznamená len FB skupinu. Vidím, ako ste sa skamošili, posielate si balíčky, meníte veci, chodíte na kávu, na pivo (až nie je lockdown). Vidím, ako skrz spoločné hobby vznikajú priateľstvá, kľudne aj “na staré kolená”.

Prijali sme kopu nových členov, avšak občas nejakého aj upratali, keď nerešpektoval zameranie, pravidlá a princípy.

Počas uvoľnených opatrení sme stihli nezabudnuteľný zraz, kedy ste došli do Košíc zo všetkých kútov republiky.

No úplne úprimne, keď sa o pár rokov povie 2020, mne príde na um v prvom rade jedna, vlastne dve zásadné veci. A sú skôr praktické.

?‍? Redizajn webu na jar 2020. To bol pôrod, ktorý sme dlho pripravovali a naháňal ma v snoch. Robili sme to v počte jedna a pol osoby, pričom ja som tá polka. Mega špeciálna vďaka patrí chlapcovi, ktorý je skôr v úzadí. Dokonca nie je ani vaper, ale svoju činnosť poňal tak zodpovedne, akoby bol. Myslím, že web a hlavne e-shop je odvtedy niekoľkonásobne prehľadnejší a príjemnejší. Radosť nakupovať.

? Sťahovanie skladu v lete 2020. Hľadanie vhodnej nehnuteľnosti na prenájom bola aktivita na pár mesiacov. Finalizovala pár-týždňovým bojom s väčším hráčom, ktorý sa do priestorov zahryzol a robil na majiteľa nátlak – bol by to dlhý príbeh, ale končí dobre.
Náš e-shop je po druhom sťahovaní konečne v priestoroch schopnej metráže a vlastností, ktoré umožňujú dýchať a kvalitne pracovať. Keď produkty nie sú vo vežičkách z krabíc, keď aróma nie je naspodku krabice, na ktorej sú ďalšie 4 ťažké krabice, razom sa vaša objednávka pripravuje pár minút namiesto dvadsiatich a dá sa pracovať efektívnejšie, pričom večer ostane hodinka aj na relax.
Je to pocit, ako keby ti niekto po rokoch na pracovisku rozviazal ruky?. Umožnil ti nadýchnuť sa. Sú to podobné pocity, ako keď som po pár rokoch trápenia sa so starým otcovým laptopom dostal od kamoša výkonné desktop PC – zrazu sa pracovalo 5x rýchlejšie.

? Ďalšia vec, ktorá pomohla nadýchnuť sa, je zrušenie “Osobného odberu” objednávok. To je téma na samostatný článok, ale v skratke: po prečítaní pár múdrych knižiek a prehodnotení situácie som si uvedomil, že to bola presne vec, ktorá Vapeklub dávala dolu. Bohužiaľ niet prebytočnej pracovnej sily, pracuje sa tu so 6-minútovými úsekmi, z ktorých každý má význam. Naviac, v aktuálnej situácii by bolo hlúpe vôbec uvažovať o kamennej predajni. Podčiarknuté, sústredím sa na kvalitný online, a zatiaľ sa nebudem rozptyľovať offline. Bez výnimiek. Výnimka sem – výnimka tam, to je ako kebyže chceš prestať piť a veď len toto poldeci, alebo chceš schudnúť, a veď len tento hamburger s hranolkami.

Isto ste si všimli, že progres nášho webu a e-shopu toho roku nabral nápadne rýchle tempo. To je vďaka pevnej vôli a týmto “drobnostiam”, vďaka oceánu drobností ktoré sú v skutočnosti zásadné a vyžadujú si okrem usilovnosti maximálne sústredenie.

A vďaka vám, členom a lojálnym zákazníkom. Bez vás by to nešlo.

2020 samozrejme nebol ružový, ako sa môže pri čítaní zdať. V zákulisí sa udialo zopár škaredých vecí, na ktoré sa nebude dať nikdy zabudnúť. Tie by však pred vami mali ostať zamknuté – nespravíte s tým nič. Každou skúsenosťou sa učíme a stávame silnejšími.

Covid necovid, faloš nefaloš – 2020 bol ďalší parádny rok s vami. Spolu.

Verím, že 2021 bude ešte lepší. Aké má Vapeklub plány? Jednoduché: hlavne udržať si ten správny kurz plavby.

Čo do nového roku zapriať? Ako každý rok: Každému to, čo si zaslúži.

Vďaka za to, že sme sa nového roku dožili a že sme aspoň tam, kde sme. Spolu vstupujeme do 2021. Ideme na to!

Ď.

5 komentárov k “PV 2021: Novoročný príhovor

 1. rchlebec píše:

  Tlieskam tejto kvalitnej a profesionálnej opúšťačke. Je tam všetko čo treba, škaredé veci len načrtnuté, bez konkrétností, což totálne kvitujem, je to znak zrelosti, pretože ak chcete byť úspešní, tak sa tak aj správate, nespomínate mená, veci, nenecháte sa tým minimálne navonok vytáčať.

  K tomu moje tri obľúbené citáty:

  Jeden seriózny
  “Never interfere with your enemy when he is making a mistake.” (Napoleon)

  Neviem presne či je to dobre preložené, ale znamená to, že neupozorňujte svojich protivníkov na ich chyby. Nechajte si to pre seba, zoberte pukance a sledujte ako sa strielajú do nohy.

  Druhý citát je z filmu American Beauty:

  „In order to be successful, one must project an image of success at all times.“ (Buddy Kane)

  Je tak krásny a blbý, že je aj pravdivý. Jednoducho, ak chcete byť úspešní, musíte udržiavať dojem úspechu za každej situácie ;-). Osobne si myslím, že je dôležité podotknúť, že nikde nie je napísané, že za každú cenu. To je cesta do pekla. Preto tento citát mám rád. Je podobne blbý ako mantra „I will sell this house today“ z toho istého filmu, ale aj táto mantra má svoj význam. Jednoducho, udržiavajte si sebavedomie a odhodlanie, tak to určite bude fungovať ľahšie, ako sa vzdávať.

  Tretí citát:
  „I cannot give you the formula for success, but I can give you the formula for failure: which is: Try to please everybody.“ (Herbert B. Swope)

  Jednoducho povedané, najrýchlešia cesta do pekla je snaha zavďačiť sa všetkým. Zajedno sa to nedá a zadruhé to skončí tým, že nebudete spokojní. Tento citát tu spomínam vlastne len preto, že tento shop si vybral inú cestu. Formuje a inšpiruje, má svoj názor a expertízu. Ak chcete v tomto svete prežiť, nepotrebujete získať na svoju stranu všetkých, stačí vám „tisíc fanúšikov“ (číslo je len metafora) ktorí si kúpia váš produkt a veria vám. Som jeden z fanúšikov, a tento shop a komuniat okolo neho ma baví. Dík za príjemné zážitky a teším sa na to čo príde v tomto novorm roku – 2021.

  No a na záver by som povedal niečo vlastné. Som kreatívny človek. Kreatívny až tak moc, že aj v márnení času dokážem vymyslieť neuveriteľné zázraky a postupy. Našťastie mám svojich klientov, ktorí odomňa chcú výsledky a títo ma ťahajú v pred a nútia ma pracovať. Toto isté má aj každý úspešný online shop. Vapeklub má navyše aj odhodlaného a motivovaného človeka, ktorý pracuje a nie je lenivý. Preto mu nemusím, želať to aby nebol taký aký som ja, ale určite mu aj v tomto roku želám veľa zákazníkov, ktorí ho budú zamestnávať a posúvať jeho efektivitu a výkonnosť a zároveň inšpirovať k novým nápadom a vylepšeniam.

  ŠNR & FUCK COVID 2021

 2. Pingback: Môj Vape fotoalbum 2019 – časť 3/3 - vapeklub blog by Ďuru

 3. Tomi píše:

  Skvelo napísané! Prajem VK veľa úspechov, zdravia a odhodlania robiť veľké veci a milióny spokojných zákazníkov. Ďakujem za super komunitu, za super eshop a celkovo za všetko čo sa točí okolo VK. Páči sa mi aký sa u mňa stal z toho love brand 🙂 drž správny kurz, nech si spokojný a ako hovorí môj dobrý kamarát: ostaň skutočný 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.