LA TABACCHERIA EXTRA DRY 4POD – RECENZIA

Moja obľúbená kategória tabakoviek sú cigary a keďže v novej sérii od La Tabaccheria sú hneď tri, rozhodol som sa ich otestovať všetky spolu. Túto recenziu začnem od konca, lebo viem že ma sledujú aj viacerí Youtuberi a čítanie je pre nich namáhavé. A koniec koncov, konce sú najpodstatnejšie. Takže budú hneď na začiatku a budú dva.
La Tabaccheria extra dry 4POD

KONIEC č.1.

Táto séria sa v preklade volá „Extra suchá pre Pody“ a len polovica z tohto názvu je podľa mňa korektná. Suchá je extrémne, to je pravda, aj je úplne neškodná k buildu, takže by mohla byť vhodná aj pre žhaviace hlavy z Číny, ale zároveň je aj veľmi nevýrazná, takže do Podov by som ju nelial. Ale z vhodného RTA si ju užiješ do sýtosti, takže ak si motač a chceš vedieť viac, pokračuj v čítaní. A ak si Podík, radšej si kúp TNT.

KONIEC č.2.

Nechcem ťa vonkoncom odradiť hneď na druhom konci, ale fakt je ten, že toto je tá najzbytočnejšia recenzia akú si kedy čítal. Dozvieš sa v nej, že jeden a ten istý  liquid mi nekonečne chutí aj vonkoncom nechutí, takže ti ho aj veľmi odporučím a aj ťa od neho budem donekonečna odhovárať. Takže je dosť možné, že sa na konci nedozvieš nič. Alebo sa možno dozvieš viac ako si si myslel, záleží to len od toho, z ktorého konca sa na to nakoniec pozrieš 🙂

A IDE SA OCHUTNÁVAŤ

Celé sa to začalo ako moja bežná koštovka nových liquidov. Do Millennia upraveného na RDA atomizér som vložil super špirálku Green Mamba od TD Coils a pustil som sa do degustácie. Ako správny a skúsený someliér som si počas ochutnávky samozrejme robil poznámky do môjho somelierskeho poznámkového bloku a potom, vlastne ako vždy, lebo ochutnávanie je jedna vec a celodenný vaping niečo úplne iné, som všetky liquidy nalial do RTA atomizérov, aby som si overil, či sú vhodné aj na alldayvape a či sa mi prvotné dojmy potvrdia.

A tu nastal problém. Na testovanie som sa totiž rozhodol použiť rôzne atomizéry a ak si už vyskúšal viac ako jedno vape zariadenie, určite už tušíš kde ten problém vznikol. Hlavne pri menej výrazných a neotravných liquidoch, čo je presne prípad tejto série, ale aj všeobecne, totiž vo vapingu platí jedna vec – zo všetkého to vždy chutí úplne inak. A to je prekliatie a zároveň krása vapingu.

BONUSOVÝ KONIEC č.3.

Z tohto krásneho prekliatia ale zároveň logicky vyplýva, že robiť recenzie liquidov je vlastne úplný nezmysel. Keďže skoro každý vapujeme z iného zariadenia, naše chuťové poháriky dostávajú síce rovnaký produkt, ale akoby od úplne iného šéfkuchára. V podstate ani tak jednoznačná vec, ako je množstvo použitého sladidla v liquide, sa nedá objektívne zhodnotiť, lebo každé vape zariadenie tú sladkosť zvýrazní inak.  

Takže to tu asi definitívne ukončím a idem robiť niečo užitočnejšie.

Čauko.

Innokin Coolfire Z80 LA TABACCHERIA EXTRA DRY 4POD Cuba

Ešte si tu?

No dobre teda, keď si nedáš povedať ani po treťom konci, poďme na to. Najskôr v skratke: 

To čo mi najviac chutilo pri ochutnávke (Messico) v Millennium RDA, mi vôbec nechutilo pri allday teste, a naopak, to, čo sa mi pri ochutnávke zdalo oproti kolegom trochu slabšie (Cuba), bolo na allday úplne najlepšie.

Z toho samozrejme vyplýva viacero zaujímavých vecí, ale o nich až na koniec. Vlastne, koniec už bol, tak si radšej prečítaj moje nasledujúce poznámky z testovania, bude to niekde tam.

Najskôr ide vždy ochutnávka a potom allday test.

  MESSICO

Ochutnávka v MILLENNIUM RTA
(Millenium ako RDA so špirálkou MTL Green Mamba od TD coils)

.
Parádna cigarka. Najlepšia z extra dry ponuky cigár a možno aj najlepšia coilfriedly cigara celkovo. Bál som sa trochu tej suchosti, ale z Millennia s oblým Albert komínom je to parádny vaping s príjemnou kyslosťou/štipľavosťou a jemnými dymovými tónmi.

Fanúšikom údených tabakov prídu tie dymové tóny asi nevýrazné, ale pre mňa sú úplne v ideálnom množstve. Vyzerá to tak, že Messico bude nie že alldayvape, ale v pohode aj liquid na celý týždeň.

5/5

Millennium RTA By-KA SE LA TABACCHERIA EXTRA DRY 4POD

MESSICO

Alldayvape v BY-KA SE
(špirálka KA1 27ga)

A toto je dosť mizerné Mexiko. Dymové a štipľavé tóny sú oveľa jemnejšie a celé ich prebíja veľmi výrazná sladkosť. Zvláštnym ľuďom, ktorí výraznú sladkosť považujú za kvalitnú chuť, to takto môže vyhovovať, ale pre mňa je to po úvodnom nadšení veľké sklamanie.
Je to vapovateľné, ale 5/5 by som už Messicu nedal. V Byke by dostal tak 3/5 maximálne a aj to len keby k nemu bola v balení aj Mexičanka Salma Hayek vo verzii z roku 1995.

2/5
.
Toto Messico je ale bez Salmy a tak sa pochopiteľne po jednom tanku v Byke presťahovalo naspäť do Millennia a moje pôvodné hodnotenie sa tiež sťahuje naspäť. Na plný počet bodov to už síce nebude, lebo maximum si šetrím pre naozaj výnimočné kúsky, ale tak 4/5 dávam úplne bez problémov.

Je to dobrá cigara, v kategórii organických liquidov neškodných k buildu dokonca výborná.

  PILOTO CUBANO

Ochutnávka v MILLENNIUM RTA
(ako RDA so špirálkou MTL Green Mamba od TD coils).

Druhá najlepšia cigarka z extra dry ponuky. Ale pre teba môže byť pokojne najlepšia.
Dymové Mexické tóny tu nie sú vôbec, ale namiesto nich dominuje veľmi výrazná kyslosť/štipľavosť, ktorá takmer dokonale navodzuje chuť reálnej kubánskej cigary a zostáva v ústach aj dlho po poslednom poťahu. Paráda. Úplne cítim ako to tá Kubánka šúľala na stehnách.

4,5/5

Penodat RTA Millennium RTA LA TABACCHERIA EXTRA DRY 4POD

PILOTO CUBANO

Alldayvape v PENODAT RTA
(špirálka KA1 27ga)

Á opäť zle. Tu je tá suchosť ešte výraznejšia a atakuje už hranicu, ktorú som schopný zniesť. V podstate každý tretí poťah musím zapíjať vodou. Ešteže tu nemám žiadny alkohol aktuálne, lebo by som bol do hodiny úplne na kašu.

3/5

Aj na základe predchádzajúcej recenzie Messica, som stále viac presvedčený, že celá táto suchá séria od LaTab najlepšie vynikne z atíkov s čistým oblým komínom, lebo tie, okrem iného, nezvýrazňujú suchosť. A tej je v tejto sérii až až, takže ju zvýrazňovať netreba.
A použiť bude treba aj komplikovanejšiu špirálku z Ni80, ktorá vie podať chuť oveľa výraznejšie, pretože celá tato séria je s obyčajným drôtom pomerne mdlá. A do Podov by som ju teda nelial vôbec, ale to som už tuším písal na konci.

CUBA

Ochutnávka v MILLENNIUM RTA
(so špirálkou MTL Green Mamba od TD coils).

Tejto Kube v podstate nič nechýba. Jej jediný problém je v tom, že som si spolu s ňou objednal aj Messico a Piloto Cubano, za ktorými trochu zaostáva. Ale je to stále veľmi kvalitná cigara. Oproti kolegom zo série tu dominuje príjemná čokoládovosť, ale mne tu chýba tá príjemná kyslosť/štipľavosť, ktorú si užívam v Piloto Cubano aj v Messico. Akože ona tu je, ale chcel by som jej mať viac.

3,5/5

Ehpro true MTL MIllennium RTA

CUBA

Alldayvape v EHPRO TRUE MTL
(špirálka KA1 27ga)

A toto je prekvapivo (po úvodnej ochutnávke v Millennium RBA) najlepší alldayvape.
V podstate nič na úvodnom popise by som nemenil, ale tým, že táto Cuba nemá žiadnu výraznú zložku, nič mi na nej ani výrazne neprekáža a na allday mi vyhovuje úplne najviac.
A možno predsa niečo. Ehpro ešte zvýraznilo tie jemné čokoládové tóny, ktoré ma veľmi bavia hlavne ku káve. A ešte jedna vec. Opäť vapujem z čistého oblého komína, ktorý z môjho pohľadu najmenej deformuje chuť, a opäť je to fajn.

4,5/5

Dodatočne som ešte raz skúsil Cubu v Ehpro, ale teraz so špirálkou MTL Clapton Ni80 a bolo to ešte lepšie ako prvý allday test s obyčajným Kanthalom. Čiže môj návod ako si užiť celú suchú sériu od La TAB je asi takýto:

Potrebuješ RTA atomizér s čistým oblým komínom a komplikovaný drôt (Clapton, Fused Clapton, Green Mamba, Staggered …) z Ni80.

MIllennium RTA Messico EXTRA DRY 4POD

A to je všetko. Koncov už bolo dosť, ale tu by som to mohol ešte naposledy ukončiť tvrdením, že najlepšia cigara je Cuba, najlepší atomizér je Ehpro True MTL a kúpa By-ky SE bola tá úplne najhoršia vape investícia akú som kedy spravil. A nebola by to samozrejme pravda, boli by to len prvoplánové výkriky akých je plný Facebook. Ak si čítal pozorne, určite vieš prečo. A ak nevieš, vráť sa na koniec.

Čauko.

P.S. Podporiť ma môžeš na Instagrame aj Facebooku

4 komentáre k “LA TABACCHERIA EXTRA DRY 4POD – RECENZIA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.