Kiwi Vapor – detailná recenzia

Dnes je moderné písať krátke články a poskytnúť odpoveď ihneď:
Áno, chceš KIWI, ak si vape nováčik. A možno ho chceš aj v prípade, že si veteránsky špekulant. Príbeh sa začína…a ak sa Ti nechce čítať, roluj na Záver.

Na jar 2022 zaplavuje vape veľkoobchody elektronická cigareta KIWI, o ktorej nikdy nikto nepočul a ktorá vyzerá ako IQOS. Povedzme si narovinu: doslova ho to kopíruje a prenáša tento koncept do vape sveta. Neveriacky hlavou krútim. Trh je preplnený malými e-cigami. Som skeptický ako z pohľadu vapera, tak z pohľadu vape predajcu. Čítam, sledujem. Zisťujem, že….

Je to vlastne plnohodnotný “vejp” ktorý si plníš svojim liquidom.
Výrobca má vkusný web.
Stopy smerujú do Talianska.
Zrazu je to v celej EU.
Lámem sa, objednávam…

Kiwi Vapor Starter Kit - vape 1

Rozbaľujem to…

Balenie pôsobí kvalitne a bielo. Mal som skôr pocit, že si kupujem smartfón, nie e-cigu. Je tu i dnes už netradičná vec: adaptér do steny.
Kompletný starter kit je ľahučký (cca 85g) a samotná e-cigoška snáď váhu ani nemá (cca 17g).
Spracovanie je u mňa bez výhrad, niekomu môže vadiť všadeprítomný plastový dojem.

Vyberieš si buď mäkký “cigalike” filter, alebo tvrdý plastový. Naplníš cartridge a ideš na to.

Kiwi Vapor Starter Kit - vape 6

Plastový či penový náustok?

Toto je celkom jedinečný prvok. Mäkký náustok “filter” je myslený tak, že ho budeš pravidelne meniť. Náhradné sa predávajú po 20 kusových baleniach. V strede má prieduch, rozumej je to dutý valec. Jeden vydrží cca 2-3 dni kým začne byť škaredý a špinavý, ale používať sa dá aj naďalej.

Kiwi Vapor Starter Kit - vape 5

Používanie: jednoduchšie už to byť nemôže

Fascinuje ma jednoduchosť používania.
Toto je fakt do značnej miery navrhnuté tak, aby IQOSák dostal svoju dávku návykov. Nuž ja s tým problém nemám.

Užívateľský zážitok pôsobí doslova ako navrhnutý pre opice. Hmatové a zrakové vnemy všetko robia za teba. Ak spravíš niečo dobre, cigaretka zavibruje. Ak robíš niečo nepekné, cigaretka zasvieti na červeno. Požiadavky na užívateľa: vedieť napočítať do päť.

Páči sa mi aj funkcia zavibrovania po 20 šlukoch, kedy KIWI vraví: podľa mňa máš dosť – odlož ma a dýchaj vzduch. To by sa mi v mojich začiatkoch vapingu zišlo.

Objem cartridge 1,8 ml? To je na také 3-4 naplnenia denne. Dokopy 40 sekúnd denne. Za mňa úplne OK. Plnenie je zvládnuté šikovne, ani kvapka nazmar. Slintať to totiž začne až neskôr 😀

Pri vysokých teplotách v aute som sa stretol s občasným prechlastaním žhaviacej hlavy, bublaním, a tiež s nadmerným slintaním plniacej zátky. Hustota liquidu 50/50 môže v lete spôsobiť občasný problém. Preto by som sa v lete nebál hustejšieho liquidu, 70/30 VG/PG a možno i trochu viac. Raz denne cartridge vyberiem a poutieram kontakty s vreckovkou, tú treba mať poruke.
Mám však jeden cartridge už 2 týždne a hoci vapujem svetlý liquid a chuť je čistá, tento cartridge to možno má už za sebou. Mimochodom, liqua Turkish v tom chutí parádne a dosť podobne horiacej cigarete.

Power management (výdrž batérie) neviem odsledovať – keďže Kiwi nemá ani displej a snažím sa veci vnímať ako užívateľ, nie ako meradlo. Jednoducho si užívam pocit, že mám v powerbanke stále dostatok energie a cítim sa bezpečne na celý deň.

Nuž zhrnuté: KIWI by som kľudne odporučil aj babke keby fajčila, rozumej netechnickému typu.

Tu by vlastne recenzia mala skončiť. Je to ideálny štartovací vape pre začiatočníkov a možno aj sekundárny vape pre náročných vaperov (už takých zopár poznám).

Kvôli pocitu šluku odporúčam do Kiwi používať nikotín 12 mg/ml a vyšší!

Môžete prestať čítať, ďalej už to je pre geekov.

Kiwi Vapor Starter Kit - vape 2

Chuť a poťah

Pri pohľade na cartridge sa nemôžem ubrániť spomienke na prvé egošky, feest ich pripomína.

Chuť? Ako podáva chuť?? 😀
Chuť je menej výrazná ako pri súčasných PODoch – Caliburnoch, Oxva Xlim. Je fajn, no RTA-čko to nebude. Aj tak je to vhodné na celodenný vape. Ono to ani nemá byť produkt pre chuťových extrémistov. Ja som v ňom vapoval len tabakovky a na tie JE totálne vhodný. Kiwi je proste náhrada cigarety či iqosu, nie chuťová galéria. Kiwi nezvýrazňuje sladké zložky, to sa nemusíš báť.

Ako však dobre vieme, chuť podstatne závisí od náustku. S plastovým mám dojem čistejšej chute, avšak penový prináša tuhší dojem pri poťahu a zaujímavejší fajčiarsko-vaperský zážitok. Zatiaľ pri Kiwi radšej volím ten penový, je to pre mňa iné a nové a viem si to užiť.

Za ako dlho sa napije penový náustok liquidom?
Podľa mňa sú to také 2-3 dni, kým to vymeníš len pre lepší pocit. Po 2 dňoch je už náustok napitý zospodu, nie však zvrchu, čiže nevadí. Nuž na bielej pene vidno každú špinku a tak to radšej vymeníš.

Nebudem obviňovať výrobcu, že penové filtre sú ďalší spôsob ako zvýšiť predaj. Penový filter – náustok je super nápad, to pochopí skôr fajčiar, ktorý je tu vlastne cieľovou skupinou. A hej, viem že s tým prišiel výrobca Joyetech už skôr. Lenže Joyetech na seba nechal kvalitne zabudnúť, možno preto si to nikto nevšimol, zato Kiwi robí rozruch.

Ako som napísal vyššie, odporúčam tu liquidy sily 12 mg/ml a viac, fakt tu chýba pocit šluku a prevázkový výkon je tiež nízky. Osobne vapujem 4 mg v RTAčku, 9 mg v PODe – a v Kiwi mi je 12 mg akurát.

Kiwi Vapor Starter Kit - vape 3

Komunikácia

Či už dovolíte, tu by som si zanadával. Web aj sociálne siete výrobcu plnia umelohmotné fotky a i samotný marketing má znaky podobné IQOSU. Všade sľubujú top servis a dlhoročné záruky, nuž moje pokusy o kontakt boli nočná mora. Či už som chcel nakúpiť alebo som potreboval PDF manuál kvôli prekladu, všetko išlo do stratena, ignorujú. Na toto som sakra alergický. Tak som skúšal zavolať, kde mi taliansky operátor povedal, že síce môžem hovoriť anglicky, ale on bude po taliansky. Jeho sľub lámanou angličtinou, že mi odpovedia na aspoň jeden mail išiel tiež do stratena. Fujky. Medzitým vidíš ako marketingová agentúra roboticky postuje umelohmotné fotky produktu s cieľom predávať, predávať.

A bonus je, že po viac ako týždni mi konečne odpísali, nech prepáčim neskorú odpoveď a PDF manuál mi čoskoro dodajú. Čo myslíte, dodali? Už mesiac tomu bude.
Posadiť čisto taliansky hovoriaceho operátora na medzinárodnú linku podpory je možno vtipné, ale úplná ignorácia koncových predajcov zo strany značky vtipné nie je. Možno si niekto povie, že riešim chujoviny, ale ja chcem svet, kde výrobcovi záleží na jeho zákazníkoch, nie svet bezduchého kúpapredaj.


Záver

+
Ideálne štartovacie zariadenie
Jednoduchosť obsluhy
Penový náustok
Oznam po 20 šlukoch
Batéria na celý deň


Občasné slintanie až tečenie cartridge
Komunikácia značky
Drzo odkopírovaný dizajn

Extra nevýhoda, ktorú som vypozoroval: Milovníci spálených prdov (IQOS) si budú na prvý pohľad myslieť, že si jeden z nich. Néé dobre vážne.

Produktu dávam 4/5 alebo ak chcete, 80% zo 100. Body strhávam za: slintanie cartridge, i keď povedzme si narovinu: v lete slintá takmer všetko a cartridge už mala čosi za sebou. Za druhé: extrémne kopírovanie IQOSU, čo sa mi javí ako šikovný biznisplán, no postavený na duševnom príživníctve. Za tretie za otrasnú komunikáciu: výrobca nastavil nejaký systém, ktorý ignoruje koncových predajcov a kašle na to. Na záver, priemerné chuťové podanie ako negatívum nevnímam, lebo toto je praktická, nie chuťová e-cigareta.

Toto bol môj subjektívny a úprimný pohľad.

Kiwi je takmer perfektný štartovací kit pre začiatočníkov.

Už pár dní rozmýšľam, či by sa to nemalo volať “prestávací” kit, keďže pomáha prestať fajčiť.

Ak si sa namotal a chceš to skúsiť, Kiwi kúpiš tu a zároveň podporíš tento blog.

Fotečky spáchal Šimon a.k.a. Jawooor.

KIWI kúpiš tu

15 komentárov k “Kiwi Vapor – detailná recenzia

 1. vapernaut píše:

  Super robota, review aj foto. Parada, diky moc za info. Niektorym kolegom, co tu este stale smradia vzduch hovadinami, to teda asi budem musiet odporucit. Resp. vyzera to ako uplne idealny darcek pre fajciara a ájkosáka

 2. Erik Szalai píše:

  Prislo mi to asi 2 tyzdne dozadu a mozem len odporucit. Som nadmieru spokojny. Skvela recenzia,je napisane vsetko.

 3. Ján Vohar píše:

  Včera objednane dnes to pride dufam že mi to pomože nadobro skončiť s cigaretami lebo ma to furt kare fajčiť normalne cigi….Super recenzia dlhšie som zvažoval nad kiwi ale až tato recenzia ma presvedčila že si to mam kupiť….

 4. Marcel píše:

  Ahoj Ďuri a priatelia.
  Naozaj pekná recenzia. Stručná, jasná, výstižná. Je tam všetko čo by som chcel vedieť o tomto „IQOSe“?. Síce si to nekúpim pre seba, ale ako darček pre prechod na e-cigy, určite. Už aj viem pre koho?.
  Ďakujem veľmi pekne a želám pekný deň a dobrý predaj.
  P.S.: Keby som prechádzdal na e-cigy teraz, určite by som šiel do tohoto produktu?.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.