Vapefly Alberich MTL RTA – turbo review

Vapefly Alberich MTL RTA

Najprv mi chutil ako plast, skoro ako Expromizer V1.4. Potom som celý atík vymyl a šupol tam pyrexový (sklenený) tank namiesto PEI (plastového žltého) tanku. Chuť je zrazu čistá a je to až „chuť kresliaci“ atík.

Užívanie je suché, poťah mohol byť aj dôstojnejší. Teraz si nasypem popol na hlavu, lebo najprv som poťah silno chválil, nuž špeciálne po výmene airdisku som zistil, že Alberich dosť chraští, vydáva nevábivé zvuky. Nervujú ma a kazia pôžitok.

Je užívateľsky silno prívetivý. Osadenie vatou a špirálkou je wellness. Len nasádzanie tanku po výmene vaty chce trochu sily, to kazí dojem.

Hlavné negatívum: prečo sa dodáva v stave, ktorý podáva okrem chute aj pachuť?
Alberich by mohol byť nástupca Vertexa, ale komunikovať vaperom odporúčané umytie a výmenu skla pri novom produkte nie je veľmi šťastné!

PS: Použil som sklo 3 ml predávané samostatne. V balení je totiž 4 ml pyrexové, ale ja rád menšie objemy a rozmery (často striedam chute a nízku gramáž zariadenia považujem za výhodu).

Update: skúšam opäť plastový tank a po umytí je už bez pachutí aj ten.

Šmýkala sa mi ruka k 5/5. Je mi ľúto dávať bod dolu za detail, ten však zásadne mení hru. Pointa: Umy ho v teplej vode a vymeň PEI za Pyrex, ak si gurmán.

Fotku zrobil Šimon. Albericha kúpiš tu.

 

Tento článok bol zverejnený v Atomizéry so značkami .

12 komentárov k “Vapefly Alberich MTL RTA – turbo review

 1. vapernaut píše:

  A už vieš na isto, že to bolo tým sklom, a nie tým, že si ho umyl?

  Za mňa 4.5/5 predbežne, so sklom ani chuťou žiadne problémy, ale ja som ho umyl ešte pred prvým použitím, rovnako ako všetko z Číny.

  • ĎURU píše:

   na takmer isto, skúsil som chvíľu so žltým tankom 😀 Skúsim ešte all day a keď to bude omyl, nasypem si popol na hlavu.

   • LeGenda píše:

    Ideál je všetko nové dôkladne umyť. Ja každý nový atik rozoberem do posledného srobu a dám do ultrazvucky.

  • ĎURU píše:

   tak som to trochu editol. Po dobrom umytí je už aj plastový tank OK. Holt práce chvatná, málo platná – to je tak, keď chcem vydať post kým je produkt „horúci“.

 2. lacog píše:

  Keď kukám na Ďuriho fotky, tak už podľa rúk je jasné, že je „čistomil“ – alias medvedík čistotný (medvedík – rozumej žiadna narážka na pupčok 🙂 ) Isto všetko poriadne vyrajbal (no dobre až potom), len to plastové sklíčko podľa mňa potrebuje viac času. Ono sa to poddá a plastopachuť vymizne. Dakus škúlim na neho ?

 3. martin.b píše:

  Ďuru – pri ktorých priemeroch airpinov si pozoroval tie nevábivé zvuky a pri ktorých sa ti zdal poťah dôstojný? Silne nad Alberichom uvažujem už pár týždov, dosť ma láka vyskúšať tank s týmto typom zásobovania a odkedy som ho zbadal medzi novinkami, vcelku ma svrbí peňaženka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.