Séria Fuug Life (FUU) – recenzia

Pokúsim sa popísať celú sériu liquidov v jednej recenzii.

Verím, že francúzskych FUU vám predstavovať nemusím.

Ich liquidy zo série Fuug Life dnes už môžete zohnať v dvoch rôznych hustotách: VG/PG 80/20 alebo 50/50.

Ako MTL fanatik som testoval samozrejme verzie 50/50 s obsahom nikotínu 6mg/ml. Väčšinu času na atomizéri Phenomenon RTA (klon), ktorý je známy svojim podaním chuti. Osadené drôtom SS316L, režim TC, výkon 16-19 W.

Opäť som testoval svojim obľúbeným spôsobom: najprv som ochutnával a až potom čítal popisy.

Moje hodnotenia berte prosím s rezervou, keďže nejde o môj typ chutí. V celej sérii nie je ani jeden tabak, ani nič čo by ho mohlo pripomínať. Fuug Life by som rozdelil na 2 skupiny: sladké a svieže.

Fuug Life existujú iba v podobe hotových liquidov. Žiadne arómy (koncentráty).  A teraz už ideme na to.Don Sneaky

Výrobca sľubuje pralinku (pražený orech) na karamelovom základe. To by som neuhádol. Liquid mi pripomínal skôr starý a trochu syntetický žltý melón.
Napriek silnej koncentrácii je výsledná chuť mdlá. A začne dosť rýchlo otravovať. Možno aj preto, že tejto chuti chýba nejaký záchytný bod. Ja tam ten karamel vôbec necítim.
Vo vate ostáva sakra dlho.
Za mňa jeden z najhorších Fuug life.

*


Goata Gun

Vedel som, že je to nejaké vychladené ovocie, len som nevedel aké.
Chladivé egreše. Plus ríbezle a kúsok citrónu. Výsledok je očarujúci.
Originálna ovocno-svieža chuť ideálna nielen do horúcich letných dní. Svieža zložka tu nie je prehnaná, dáva pozor aby neprekročila hranicu.
Na celodenný vaping bez problémov. Určite však nie ku pivu ani káve. Goata Gun som zapíjal iba čistou vodou.
Ku vate šetrný.
Goata Gun je určite v mojej Top 2 z edície Fuug life a trúfa si aj na prvenstvo.

*****


Ato Varitch

Mäta s mentolom, sviežosť a chlad na maximum. Podľa výrobcu sa v chuti vyskytuje aj verbena a čaj. Ale tie tam necítim, prebíjajú ich mentolové zložky. Je to ako dve žuvačky naraz. Toto je jeden z tých liquidov, ktoré môžete vapovať namiesto umývania zubov (to sa len tak vraví, nieže niekto zanedbá hygienu).
Ako asi tušíte, keď sa vám Ato Varitch raz dostane do vaty či žhaviacej hlay , chladivého mentolu sa zbavíte jedine jej výmenou.
Nie som na mentoly, preto toto nemôžem ani vapovať, ani hodnotiť.
Ale rovnaké pocity som mal z Heisenberga. Takže keď vás ten omrzel alebo je vypredaný, toto je zaujímavá náhrada. Ale určite viac chladivá.

**


Gladiotter

Kombinácia dvoch žuvačiek: sladkej a sviežej. Zdanlivo jednoduchý popis chuťových zložiek prináša prekvapivo mocný výsledok.
Prezradí sa už pri prvom pričuchnutí. Charakter vône najvýraznejšie tvorí sladká ružová žuvačka, niečo ako Big Babol ktorú môžete poznať z detstva. Po ochutnaní však zistíte, že ružová žuvačka je opatrne doplnená druhou žuvačkou s príchuťou mäty.
Výsledná chuť sa teda opäť radí medzi svieže. V tomto prípade však sviežosť nie je prehnaná a nezatieni základ. Ku pivu ani káve to ale nie je.
Ide o originálny, výrazný a podľa mňa vydarený liquid, ktorý mi utkvel v pamäti. Viem si ho predstaviť na celodenný vaping. Všetko to podčiarkuje fakt, že Gladiotter očaril aj tabakového fanatika ktorému svieže chute bežne prekážajú.
Ku vate šetrný.
Pre mňa pravdepodobne číslo 1 z celej edície. O zlato bojuje s Goata Gun.

*****


(pokračovanie pod fotkou)

 


Hustle Grape

Konečne niečo s konkrétnejším názvom. Vedel som že mám čakať hrozno.
Našiel som tu však skôr sladkú hroznovú limonádu. Žiadne prekvapenia v podobe sviežosti alebo ďalších identifikovateľných zložiek mimo hrozna sa nekonali. Teda až na občasné náznaky pripomínajúce umelé sladidlo.
Čo uvádza výrobca? Okrem sladkého hrozna tóny limetky a červeného ovocia. To by som neuhádol, lebo nič také som v chuti neobjavil. Občas jemný náznak syntetiky. Nie však nejaký bolestivý – ale na mieste výrobcu by som radšej sľúbil hroznovú limonádu. Tá si totiž umelú chuť môže dovoliť s čistým svedomím a stále ju budeme mať radi.
Môžem povedať, že ide o priemerný ovocný liquid, ktorým nič nepokazíte, ale ani vám nezmení život. V pohode na celodenný vaping a ku vate šetrný. Verím však, že niekto si ho môže totálne zamilovať.
U mňa je Hustle Grape na 3. mieste z edície Fuug Life. Musím však poznamenať, že konkurencia je slabá: ostatné liquidy sú pre mňa buď príliš sladké alebo príliš svieže, takže získanie bronzovej medaily nebolo pre Hustle Grape ťažké.

****


Sugar Baron

Tušil som, čo mám čakať. Názov je jednoznačný a priznávam že výstižný. Cukor a sladké.
Pri ochutnávkach padol viackrát názor, že až príliš sladké.
Mne sa to nezdalo. Čo mi však vadilo, v chuti som nevedel nájsť žiaden bod, o ktorý by som sa oprel. Proste som mal pocit, že plávam v bazéne, ktorý bol do polovice naplnený kryštálovým cukrom a doplnený horúcou vodou až po okraj.
Po prečítaní popisu výrobcu mi doplo, že tá chuť mi bola predsa len povedomá. Popcorn. Konkrétne to má byť karamelový popcorn.
Čo mi však vadilo najviac, Sugar Baron zahubí vatu tak, akoby v ňom bol skutočný cukor. Ani neviem prečo som ho nalial do eGo AIO. Žhaviaca hlava zaplakala a už nikdy nebola ako predtým. Vapovat Sugar Baron na továrnych hlavách musí byť veľmi drahý špás.
Za mňa toto nie, radšej skutočný sladký popcorn.

*


Low Rider

Tento názov neevokoval žiadnu chuť, len mi spúšťal v hlave známy song.
Chuť liquidu je decentne ovocná so sviežim chladivým záverom. Konkrétne ovocie by som však bez popisu neuhádol. Aj ostatní respondenti tipovali nesprávne.
Podľa výrobcu má Low Rider spájať chuť čiernej ríbezle s limetkou a mätou (a ešte akousi tajnou ingredienciou).
Chuť ovocia je  príjemná, náznak syntetiky tu však nároční fajnšmekri môžu zacítiť.
Ak vás už Red Astaire omrzel a hľadáte niečo podobné, mohli by ste dať šancu decentnejšiemu Low Riderovi.
K špirálke i vate je slušne šetrný.
Skúšal som Low Ridera na celodenný vaping. Po pol dni mi bohužiaľ začínal pomaly, ale isto pripomínať zubnú pastu. Mäta sa nezaprie a akoby podčiarkovala syntetiku.
Je možné, že pri DL vapovaní sa môže chuť prejaviť inak.

***


Vapybear

Neurčitá vôňa, každopádne však sladká. Tentoraz nič chladivé nehrozí.
Naplnil som tank a pokúšal sa odhadnúť aspoň jednu zložku. Márne. Vapoval som ďalej a stále nič. Proste nejaká sladká zmes. Pri respondentoch padali opäť nesprávne tipy.
Čo teda uvádza výrobca? Vanilkový smotanový základ doplnený bobuľovým ovocím, so sušienkou v závere.
Teória pekná, ale vo výsledku je to proste nežná sladká zmes. Málo progresívne, málo výrazné (čo nemusí byť na škodu). Opäť mi chýba nejaký chuťový záchytný bod. Tento liquid má proste príliš nevýraznú identitu na to, aby utkvel v pamäti.
Na celodenný vaping som neskúšal, lebo po prvom mililitri som ho podaroval, čo bolo odo mňa ako od recenzenta nezodpovedné. Ospravedlňujem sa. Ale vďaka tomu môžem povedať, že chlapcovi ktorý vapuje 5 rokov Vapybear fakt chutil. Aj popri tomto fakte to však bude maximálne na dve hviezdičky.

**


Po Fuug Life som sa nevedel dočkať SYRUPov – novej rady aróm od Fuu. Hlavné slovo som nechal ovocnej špecialistke mmeduzkekoláčovému expertovi Martinovi.

Jeden komentár k “Séria Fuug Life (FUU) – recenzia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.