Biskitz / Pum’Kin / Dr. Pépére / Roasted (FUU)

Poznáš to, v atíku ti zostáva ešte 2ml liquidu, ty už ale premýšľaš, čo si tam naleješ. Keď si ako ja MTLkár, rozhodovanie je ťažké, vieš, že tie 4ml budeš vapovať celý deň, rozmýšľaš teda len nad tými najlepšími liquidmi čo máš. Po pár dňoch testovania 4 chutí od The FUU z edície Syrup viem, že s nimi do budúcna v tomto rozhodovaní nepočítam. Ale pekne poporiadku.

Edícia Syrup prichádza s logom bláznivej lebky na zelenom podklade a ja rozmýšľam, čo môže byť pre tieto príchute spoločný prvok. Ako prvú som testoval chuť tekvicového koláča čo by spolu s lebkou v logu mohlo byť časťou halloweenskeho motívu, do toho ale nezapadajú ostatné príchute, ovocné Cantaloop, Yuup, Fruut Ninja a Koala Berry ktoré predo mnou testovala mmeduzka a mnou testované koláčové Biskitz, Pum‘Kin a nápojové Dr Pépére a Roasted. Keď niekoho inteligentnejšieho z vás napadne, čo je ich spoločným motívom, prosím napísať do komentov.


Koláčovky

Biskitz

Na obrázku a v popise chute sú keksy, vanilkové struky, sezamové semiačka a narezané tabakové listy. Na rovinu, z chute som zmätený ale asi aj preto ju budem hodnotiť navyššie. V čistej príchuti cítiť silne sezam a sušienkovú chuť. Po 2 týždňovom odstátí je liquid silne cítiť po kokose a sušienkach. Chuť sušienok je autentická a kvalitná, chutí úplne ako malé keksy z krabičky, ktoré si dávate k čaju. Vanilka, trošku kokosu, možno aj citrónová kyslosť, veľmi dobré.Kde ale chlapci zastrčili sezam a tabak, neviem, necítim. Aj tak ale hodnotím celkom kladne, ľahko nadpriemerne, tešiť sa na to nebudem ale zvládnem odvapovať celý tank bez premáhania. Len to neberte ako tabakovku, tabak tam nie je. Tri hviezdy z piatich

***


Pum’Kin

má byť príchuť tekvicového koláča. Čakal by som teda chuť cesta a sladkastej oranžovej tekvice ako napr. Hokaido, s veľkou dávkou škorice. Liquid chutí všeobecne sladko s jemným dozvukom škorice. Škorica je iná ako som zvyknutý napríklad z koláčou od PJ Empire, táto ako by splynula s ostatnými chuťami, nie je tak výrazná. Cesto necítim vôbec, len maslo a niečo sladké, čo by malo byť tekvicou, mne to ale chutí skôr ako marcipán. Ak by som nemal nič iné, vapoval by som to, ale určite to vyhľadávať nebudem. U mňa je táto príchuť podpriemerná. 2 hviezdy z piatich.

**


Nápojové liquidy

Dr Pépére

by mal mať chuť známeho kolového nápoja, teda zmes višňovej a slivkovej chuti spolu s korením ako vanilka, škorica. Verná chuť koly by mnoho ľudí z vás potešila, ja vás ale nepoteším. Už vôňa ti povie, že Dr. Pepper to nebude, vonia to ako nejaká lacná neznačková citrokola a s chuťou je to veľmi podobné. Cítim kolovú chuť, od Dr. Peppera, Coca-Coly alebo Pepsi to má ďaleko. Ak by to aj nechutilo ako originály, nie je problém. Problémom je, že mi to nechutí vôbec. Dal by som len jednu hviezdu, ale tá patrí chutiam, z ktoých je mi na vracačku. Táto chuť je nezaujímvá, nič nové neprináša, 2 hviezdy

**


Roasted

chuť opraženej kávy s hnedým cukrom a smotanou. Hneď poviem, že kávu nepijem, takže hodnotiť veľmi neviem, je ale zaujímavé, že viem rozoznať obsah hnedého cukru, nechutí ako biely, má ľahko karamelovú chuť. Smotana je tiež prítomná. Hotový liquid mi chutí ako zákusok, kávové zrno. Ak by sa mi chuť kávy neprotivila, asi by som si ju dal znova. Táto príchuť mi nevadí, beriem ju ako priemernú, milovník sladenej kávy so smotanou si ju možno vie obľúbiť a ohodnotiť aj ako nadpriemernú. Ja ale dávam hviezdy 3.

***


Pár ľudí mi tu už povedalo, že hodnotím tendenčne, že nadržiavam príchutiam od The Fuu. Uvidíme či si to budú myslieť aj po tomto článku. Fuučko si s touto edíciou veľa práce nedalo, logo je zvláštne, vymyká sa tradičnému konceptu, fľaštičky sú iné ako tradičné a dokonca aj cena je o dosť nižšia ako pri iných príchutiach od The Fuu. Konšpiračne si myslím, že tieto produkty vyrobila iná spoločnosť a The Fuu sa stará len o distribúciu, osobne si teda myslím že ide o tzv. OEM produkt. Ale to je len môj osobný názor.

Jeden komentár k “Biskitz / Pum’Kin / Dr. Pépére / Roasted (FUU)

  1. mmeduzka píše:

    Tak já jsem doufala, že tyto čtyři budou lepší než ty, co už jsem testovala, ale podle tvé recenze zas není, na co se nějak zvlast těšit. Zrají mi, tak uvidíme. Každopádně prima recenze.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.