Watermelon (Flavourtec)

Dnes sa konečne pozrieme na niečo poriadne ovocné. Flavourtec Watermelon.

Áno, ide o tú výraznú, syntetickú arómu, akú poznáme zo žuvačiek, potravín, kozmetiky, vonných stromčekov….
S rukou na srdci, syntetická melónová aróma nikdy nevoňala ako skutočný melón, no bez ohľadu na to si získava priaznivcov dodnes.

Flavourtec Watermelon je presne ona. Za svoju „umelosť“ sa nehanbí. Je tak výrazná, že ju vo vate cítiť ešte pol dňa.
Je to však kvalitná aróma, žiadne lepidlo. Aj po 6 mesiacoch od namiešania je liquid úplne číry, priesvitný. Chuťovo je však viac než výrazný, určite by som miešanie začínal na tých 3%, a verím, že mnohí ani vyššie nepôjdu.

Čo sa mi u Flavourtec páčilo, že doporučené riedenie uvádzajú rovno na fľaštičke, a tak nemusíme experimentovať spôsobom pokus-omyl, ani googliť a rozhodovať sa, koho chuti budeme dôverovať.
Časom som si však uvedomil, že Flavourtec uvádza na všetkých arómach rovnaké riedenie, a to 3 až 7%. Pri niektorých stačia naozaj tie 3% (napr. Watermelon), no niektoré osobne necítim ani pri 15%  (napr. Sweet Cherry). 

Milovníkov ovocných, výrazných, žuvačkoidných aróm tento Watermelon isto poteší. Vhodnejší názov by však bol „Watermelon Bubble Gum“.


* * * *

Výrobca: Flavourtec

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.