Doozy Vape Baccy Roots – recenzia 1. časť

Séria Baccy Roots britského výrobcu Doozy Vapes je na trhu už dlhšie, nuž my sa na ňu pozrieme až dnes.

Ako vraví názov, je to čisto tabakovková záležitosť. Nájdu sa tu ako drsné, tak aj dezertné kúsky.

Recenzujeme opäť dvaja nadšenci: Mišo a Ďuri. Výsledné hodnotenie je priemer našich názorov.

Doozy Vape Baccy Roots recenzia review part 1

Shanghai

Mixal:

Jedinečná RY4
Na prvý nádych klasická RY4. Ale tento krát vynikajúca a naozaj tabaková. Žiadna sladká žbrnda, ktorá sa o tabak ani neobtrela. Akože sladké to je a výrazne, ale takým tým prijemným tabakovým spôsobom, ktorý mi vôbec nevadí. Žiadne nepríjemné umelé sladidlá.

Tabakový základ je čistá viržinka, ktorá sa veľmi blíži k svojmu reálnemu dechtovému originálu a zjemnenie a osladenie karamelom a vanilkou jej preto veľmi prospieva. Karamel je v niektorých atomizéroch výborný a inde iba zvýrazňuje sladkosť, ale vanilka je výborná všade a je minimálne rovnako výrazná ako tabakový základ.
Pri nádychu cítiš na jazyku sladký karamel, ktorý sa v ústach krásne zmieša s vanilkou a pri výdychu už kraľuje Virginia. Toto je luxusná RY4, ktorá sa nepodobá na žiadnu inú.

A meno Shanghai má zrejme znamenať poctu pre Hon Lika z Číny, zakladateľa spoločnosti Ruyan, ktorý okrem toho, že v čase keď jeho otec zomrel na rakovinu pľúc, vyvinul prvú el.cigaretu, vymyslel aj dnes už klasickú kombináciu RY4.
Odporúčam pogúgliť históriu vapingu, je to zaujímavé čítanie a rovnako odporúčam dať šancu aj tomuto Shanghaiu. Za mňa jedna z naj RY4 kombinácií. 5/5 HROT


Ďuri:

Dojmy vo Vertexe: Veľmi sladká RY4, sladkosť je na hranici znesiteľnosti. Tabaková zložka nie je citeľná. Jednoducho je to vanilka a karamel v celkom vyváženom pomere.

Dojmy v Expro 5: Bohužiaľ, extrémne presladené. Vanilkovo-karamelový mix s kopou sladkosti v popredí. Tabaková zložka nestojí za reč, lebo sa za sladkosťou utopila.

Shanghai som si pamätal z recenzie Provapery ako jedinú chuť, lebo ho Pospi aj ŠPZ vychválili do nebies. Takže som sa na túto chuť tešil, o to viac ma sklamala. Toto nie je žiadny môj truc. Milovníkom sladkého to možno sadne, ja zmätený zapisujem 2,5/5. Prepáč Mixal, že som ti zrušil hrot.

 

Baccy Roots Shanghai

Sweet Roll

Mixal:

Medová nálož s tabakom
Toto je rovnako dobré ako Shanghai, ale chýba tu tá výborná vanilka a navyše sú tu asi 2 lyžice medu.

Stále ale veľmi dobré aj keď sladšie ako by som si prial. Ak nemáš rád vanilku, ale obľubuješ perverznú kombináciu nežnej sladkej chute (nie umelého sladidla aby bolo jasné) s drsnou chuťou reálnej Virginie, toto je pre teba.

A ozaj, ešte tam má byť mlieko. Vieš ako to je – keď vieš, že tam má byť a pekelne sa sústredíš, nájdeš ho ? 4/5


Ďuri:

Sladká tabakovka, ako som čakal. Sladkosť prechádza do pikantnosti = obvyklý jav dezertných zložiek. Vo Vertexe to viem vapovať v klídku.

Núti sa mi porovnanie s Lord of the Tobacco – Marlowe (ktorý sa mimochodom prestal vyrábať do odvolania). Sú dosť podobné, Sweet Roll je trochu drsnejší. Ak vám chutí Marlowe, bude aj toto.

Do Expro 5 sa to bojím naliať, lebo viem ako by to dopadlo a nechce sa mi zas vymývať ho. 2,5/5

Baccy Roots Sweet Roll

Feuille Verte

Mixal:
Popolník s koňakom

Výrazne korenisté a slamovité tabakové tóny. Pravdepodobne sa jedná o mix Perique s orientálnym tabakom. A k tomu taký zvláštny a dosť silný koňak.

Ako celok je to veľmi výrazné, čo ja nemám veľmi rád, a ako hovoria odporcovia organických tabakov – pôsobí to dosť  „popolníkovo“. Má to na svedomí výrazná macerátová tabakovosť Perique v kombinácii s veľmi výrazným koňakom.
Pre mňa ako chuťovka k pivku, alebo poháriku rumu super, na allday ale už nie.

Ak si fanúšik Dead Mana, Kapitána, alebo alkoholových tabakov všeobecne a nepohrdneš ani organickým tabakom, toto ti bude určite chutiť, lebo kvalitu to objektívne má a namiešané je to vynikajúco. Z dvojice alkoholov v tejto sérii, ja ale uprednostňujem ten druhý, lebo je menej otravný. A o ňom si povieme nabudúce.

Čisto subjektívne, lebo výrazný alkohol vo vapingu ja veľmi nevyhľadávam:
K drinku – 5/5
za triezva – 3/5
bez raňajok k rannej káve – bleeeee


Ďuri:

Za romantickým názvom sa ukrýva fest drsná a hlavne SUCHÁ vec.

Trávnatý, bylinný až ihličnatý dojem je nepopierateľný.

Následne dávam spojenie Feuille Verte do slovníka a čuduj sa svete, naozaj znamená Zelený list.
NIE JE to taký zelený list ako napríkad Liqua Bright Tobacco. Je fakt o dost drsnejší.

Mne to veľmi nechutí, ale viem že mnohým tabakovkárom bude. Nebál by som sa to odporučiť ani ako náhradu horiacej cigarety.

Keďže sa pokúšam byť objektívny a je to neotrepaná chuť, zadeľujem 4/5

Baccy Roots Feuille Verte
Doozy Vape Baccy Roots Shanghai - foto by Vapernaut

Koniec prvej časti!

Vieme, že sa vám nechce čítať dlhé recenzie, a tak aj túto delíme na pokračovanie. V závere druhej časti si to celé zhrnieme. Zatiaľ sa majte fajne a ako vraví Mixal: Vapujte čo vám chutí a neverte blogerom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.