Doggystyle 2k18 (klon) – recenzia

doggystyle2k18-vapeklub5

 

Doggystyle 2k18 je pokračovanie verzie 2k16, jedného z najobľúbenejších klonov MTL atomizérov (hlavne čo sa týka podania chuti) a v mnohých vaperoch vzbudzuje zvedavosť, podobne ako vzbudzoval vo mne. Síce ho mám len pár dní, ale pokúsim sa napísať svoje postrehy a tie asi budem ako vždy postupne dopĺňať.

Táto recenzia je zároveň tak trochu porovnaním so staršou verziou. Porovnáva a hodnotí klony. (Tému originál ofukov spomeniem až na záver)


 

Prvé dojmy

Čo mi na prvý pohľad udrelo do oka, bol drip-tip, teda náustok. Na MTL akýsi prikrátky a priširoký. Vyzerá ako DL náustok. A ono to nie je náhoda. Čítajte ďalej.

Čo si vaper všimne, že 2k18 je oproti staršej verzii trochu väčší, presnejšie vyšší. Človek by čakal tým pádom väčší objem tanku, ale údaje o produkte vravia jasne – má to byť 3,5 ml ako aj pri staršej verzii. A viete prečo? Lebo jeho výška je tak trochu očný klam. Pri porovnaní s 2k16 a zmeraní sa ukazuje len minimálny rozdiel pár milimetrov. Netrápte ma už s tým meradlom, toto je recenzia pre ľudí 😀

doggystyle2k18-2k16-vapeklub (1)


Zanietený vaper, ktorý sleduje MTL trh možno vie, že 2k18 sa konečne plní zhora a ďalšou novinkou, ktorá ale nepoteší každého, je juice flow control, teda ovládanie prívodu liquidu k vate, čo staršia verzia Doggyho nemala. (Niekedy sa to môže nazývať aj liquid flow control, čo je vlastne to isté).

Balenie, ktoré prišlo mne, bolo na príslušenstvo a doplnky dosť skúpe. Žiadne dve sklá ani dva driptipy. Okrem samotného atíku s mliečnym sklom bolo v balení len zopár náhradných tesnení. 🙁

doggystyleklonvapeklub

Ale logo na krabičke je podľa mňa parádne, kopíruje originál od Animodz, a tí mali vždy štýl. Výrobca klonov však musí presne cez nápaditý symbol psa capnúť nálepku ktorá nejde zlepiť 😀

Po rozobratí atíku vás šokuje obrovský ofuk špirálky, a o tom si tiež povieme nižšie.

A hej, opäť má tank plastový závit, lenže vzhľadom na horné plnenie môžeme očakávať, že ho nebudeme otvárať až tak často.


 

Dizajn a estetika

Verzia 2k18 sa oproti staršej nijak štýlovo neposunula, čo je veľmi dobré, lebo staršia verzia podľa mňa pasovala esteticky krásne na väčšinu modov. A podobne bude pasovať aj tento. Niektorých vaperov opäť zamrzí absencia čiernej verzie, ale nakoniec ide len o rám dolu, tej farebnosti by tam bolo fakt málo.

Priemer atíku je opäť 22 mm.

Doggy 2k18 sa skladá zo 4 až 5 častí, podľa toho čo vnímate ako časť. Oproti 2k16 pribudla jedna súčiastka, a to vrchnáčik, vďaka ktorému sa dá atík plniť zhora. Takže stále pomerne jednoduché riešenie.

doggystyle2k18-vapeklub-7

 

Centerpinová skrutka opäť trčí 🙁 Z niektorých modov bude odstávať, keď si ju nevymeníte alebo neupravíte. No mne dokonca oddrbala centerpin na mode Primo SE, odvtedy mi neberie môj najobľúbenejší atík! (+1 dobrý dôvod hejtovať klon nového Doggyho)

Atík sa nám teda veľmi nezmenil, dokonca spodná časť, teda riešenie airflow pomocou prstienku je úplne zhodné so starším bráchom. Skúšal som ich meniť a pasujú navzájom.

Rozdielny je spôsob nasadzovania „zvončeka“, teda kotolne do plastového tanku. Kým predtým sa šrauboval, teraz sa len vsúva. Zdá sa že je tomu tak práve kvôli juice flow control – zvonček sa prosto musí otáčať, keďže jeho poloha je samotný juiceflow.


 

Osádzanie

Rovnako bezproblémové ako pri starom Doggym. Popravde sa spôsob buildovania a uloženia vaty vôbec, ale vôbec nezmenil, možno sa ešte trochu vylepšil tým, že skrutky majú ešte väčšie hlavičky ako predtým. Zatiaľ skúšam 2,5mm špirálku a funguje parádne. Osadil som ho presne ako starého Doggyho a ani kvapka zatiaľ nevytiekla ani neprská do úst. Vatu normálne cca „po podlahu“ a ideš.

doggystyle2k18-vapeklub (2)doggystyle2k18-vapeklub (3)doggystyle2k18-vapeklub (4)


 

Chuť a poťah

No ideme na slabé miesto a sklamanie.

Už pri prvom rozobratí vás šokuje spomínaný ofuk špirálky. Je obrovský, je ako na DL.

doggystyle2k18-vapeklub (6)

 

No a úprimne, Doggy 2k18 má skutočne podľa mňa DL poťah (veľmi vzdušný) , hlavne kým nezatvoríme airflow aspoň na 95%. Pritom tučné špirálky sa doň veľmi nevojdú. Paradox.

Utiahnutý airflow je nám v podstate nanič, ak nemáme radi silný hit = šluk, aký poznáme napríklad z Firebirda alebo z Merlin Mini so single základňou.
Hovorovo to nazývam „nedokonalý ofuk“. Utiahnutý airflow a napriek tomu stále vzdušný ofuk špirálky spôsobuje kopanec v hrdle. Popravde pri používaní Doggyho 2k18 na MTL doslova kašlem a nemám príjemné pocity v hrdle.

Pravdepodobne tento fakt silného šluku, ktorý kope ako kôň, môže aj za slabšiu chuť oproti staršej verzii. Za šlukom sa chuť stráca. Ale istý si budem až po dlhšom testovaní a po rôznych liquidoch.


 

Drip tip

Originál drip tip je už na pohľad akýsi nízky a široký a keď sa vám zdá vhodný na DL, je to tak. Nie je to však žiadny extrém,  dá sa z neho i MTLkovať, ale načo takéto kompromisy?

Čo ma však dosť otravuje je fakt, že pri poťahu sa dotýkate ústami vlastne celého 22 mm atíku. Raz Indián Joe napísal „hezky se opře o pysky“, ale mne to teda hezké vôbec nepríde. Mám rád tenké drip tipy.

Tieto fakty spolu s ďalším hlavným faktom – že s pôvodným drip tipom je juiceflow neovládateľný, isto nielen mňa prinútia driptip vymeniť. A možno to bude kus od kusu, ako to pri klonoch býva.


 

Plnenie a Juice Flow Control

Verzia 2k18 prináša oproti pôvodnej horné plnenie a s ním spojené ovládanie prívodu liquidu k vate. Mne to nie je sympatické, mám radšej automaty.

Keď som videl video ako nového Doggyho plniť, pripadalo mi to celkom ako procedúra, ktorú treba ovládať.

(Ale trap beat dobrý, konečne niekto kto si nedáva do vape videa komerčné teplošiny s disco snares, bodík plus)

V mojom klone sa však narozdiel od videa určite nedá otáčať juiceflowom pomocou originál drip tipu, ten je tam veľmi navoľno. Musím otáčať celým tankom, vlastne ho trochu uvoľňovať zo závitu, musím ustrážiť aby som tank nechtiac neotvoril. Toto je najskôr rozdiel resp. chyba klonu.
Juice Flow sa teda ovláda buď pootočením celého tanku, čo je asi blbosť, alebo sa to dá vyriešiť tak, že som prehrabal krabičku s mojimi drip tipmi a našiel taký, čo tam drží fest napevno a tak sa dá pomocou neho juice flow regulovať.

Bál som sa, či cez mliečne sklo uvidím stav otvorenia/zatvorenia. Po naplnení liquidom je však dovnútra krásne vidieť. Teda pokiaľ je liquid priehľadný alebo žltý. Pri tmavých veciach to začína byť horšie.

Najprv som otestoval klasické plnenie zospodu. To sa správalo úplne bez problémov, ani kvapka a dokonca ani šťavička v airflowe – túto nepríjemnosť sme poznali z predošlej verzie. Možno som len mal šťastie a dobrý build.

Potom som skúsil plnenie zhora, nejako nešikovne som napodobnil video, a on ani kvapka. Zatiaľ mi nepretiekol ani sa nezdá, že by sa mu chcelo. Bezprostredne po doplnení vrchom sa mi však prechlastá. To tiež v prípade, keď sa zbytočne hrám s juice flowom, atík začne „chrčať“ a prebytočná tekutina sa dá vyfúknuť cez airflow rovnako ako pri starom Doggym.


 

Používanie

Okrem toho že je jednoduchý na premotanie, je spoľahlivý počas prevádzky, ktorú môžem nazvať „suchá“, okrem momentov po doplnení šťavy, ale možno len neviem používať juiceflow.

Dá sa premotať aj s plným tankom, presne ako staršia verzia, čo mám veľmi rád.

Nízka spotreba liquidu podobne ako pri predchodcovi.

Doggy 2k18 je ľahučký a praktický, oproti nemu je taký Hastur kopa železa.

Náročný MTL vaper ktorý má rád tuhý poťah a pôžitok si však môže povedať: Čo som si to dnes vzal do práce / von? Vzal som si DL atík?

Úprimne, z 5 dní ostal zatiaľ 4 v šuflíku, pritom je to novinka a z tých sa vždy teším.


 

Záver

PLUSY
+ dizajn = jednoduchý a minimalistický
+ málo súčiastok
+ nízka hmotnosť
+ jednoduchý build, osádzanie, tolerantný k našim babráckym rukám
+ nízka spotreba liquidu
+ dve možnosti plnenia a už aj horná
+ nízka cena

 

MÍNUSY
− ani ryba, ani rak – ani MTL ani DL
− drip tip nevhodný na MTL
− riešenie juiceflow control, ktoré je závislé na pevnom drip tipe…

− tank má plastový závit, takže ten vám bude praskať, ako vás už poznám 😀
− balenie chudobné na bonusy (aspoň ten môj klon YFTK)


Parametre

Priemer 22 mm
Výška bez driptipu 36 mm
Hmotnosť  35 g (na mojej váhe 35,6 g)
Objem 3,5 ml


doggystyle2k18-rain-vapeklub


 

Klon Doggystyle 2k18 išiel smerom k DL a vyššej vzdušnosti. Čo je pre mňa škoda. Ja som teda čakal MTL atomizér a možno preto som tak sklamaný.

Ono zas, ak to má byť na ľahké DL, prečo to má riešenie skrutiek a kotolne také, že sa tam nevojdú tučnejšie drôty? Má byť Doggystyle 2k18 DLkový atík na 1 tenkú špirálku? To mi trochu nešlo do hlavy.

Situácia je v skutočnosti trochu zapeklitá. Ak sa totiž pozrieme na originály oboch Doggys tak zistíme, že aj starý Doggy 2k16 mal takýto megavzdušný ofuk a zmenšili ho až výrobcovia klonov! V tomto prípade „no name“ klonu 2k18 bol však originál odkopírovaný aj s týmto ofukom, čo asi nikto z nás nečakal.


 

Možno sa vám moja recenzia páčila a nejako vám pomohla. Nikto mi za ňu neplatí a atík som si kúpil sám. Ak chcete blog podporiť, robíte tak každým nákupom na e-shope. Tohoto Doggyho nepredávam ani sa nechystám, lebo si neviem predstaviť žiadneho vapera, ktorému by mohol vyhovovať.

Na udelenie počtu hviezdičiek sa ešte potrebujem trochu spamätať.

2 komentáre k “Doggystyle 2k18 (klon) – recenzia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.