Ako vidím E-shop po prvom roku (zhrnutie 2018)

tesla-wye-slanec-thumb

Ako vidím E-shop po prvom roku?

Tento článok ide hlavou proti múru a porušuje väčšinu teórie o tom, ako úspešne a efektívne blogovať a zvyšovať predaj. Je to tak trochu egotrip, ktorý ti nebude nič ponúkať. A je taký dlhý, že si ho radšej daj do záložiek a čítaj postupne.

Môžeš v ňom však nájsť nejaký cenný know-how a osvietenie, keby si raz chcel podnikať online s čímkoľvek.

Mal vzniknúť už na jeseň 2018, ale okolnosti nedovolili, bol som v súkromí depresívny (nie v depresii) a v práci viac než vytažený. Na blog a samotný vaping veľa času neostáva. Čítaj prečo.


Sľuby sa sľubujú

Pred rokom (aj dačo) som napísal článok O spustení e-shopu, v ktorom som priniesol svoje plány, vízie a naivný pohľad začínajúceho rádoby-biznismena na Slovensku. Po roku je čas veci trochu zrekapitulovať, obzrieť sa a naliať si čistej bázy. Čo som splnil a čo splniť už ani nechcem, lebo to bol hlúpy nápad? Sleduj tento príbeh spolu so mnou, keď chceš.

Ako vždy sa pokúsim byť stručný a informatívny a ku každému bodu uviesť len to dôležité.


One man show

Týmto anglickým pojmom sa označuje jav, kedy sa niekto pokúša rozbehnúť značku a biznis s jediným zamestnancom, samým sebou.

Ešte stále robím zhruba 90% vecí úplne sám. Od e-shopu až po sociálne siete. Samozrejme ma to neteší, je to vyčerpávajúce, rád by som to postupne zmenil a mal zas raz aj nejaký iný život.

dvarw-plnenie-bankov-vapeklub

 

Ono to však nie je celkom One Man. Vapeklub by sa takto úchvatne nerozbehol bez dobrovoľnej podpory a pomoci mnohých z vás, ktorých nezačínam menovať, lebo by som na niekoho zabudol. Takže ono to One Man Show je aj nie je.

K téme musím napísať ešte jeden odstavec. V slovenskom podnikateľskom prostredí a online komunitách som sa často stretol s tým, že pojem One Man Show ľudia používajú v negatívnom zmysle slova, keď chcú vyjadriť že niekto má nekvalitné služby a podobne. Poviem vám, to píšu väčšinou takí neprajní ľudia, ktorí sami nič nevedia a druhým závidia odvahu a chcú ich demotivovať. Preto chcem povedať každému, kto uvažuje o rozbehnutí vlastného biznisu, aby sa nenechal týmito debilmi odradiť.


Darčeky

vianocne-balenie-vapeklubDvojsečná zbraň, alebo ako som si na seba ušil pascu.

Rozdávať ma vždy bavilo. Lenže sa to tak trochu otočilo proti mne. Ani tak nejde o to, že keď dostaneš prvýkrát pri nákupe darček a pri druhom  žiaden nebude, tak zostaneš trochu sklamaný.

Horšie je, keď si niekto odfotí nákup do FB skupiny a poďakuje za darček. A ty si minule nakúpil viac a dostal si menej hodnotný darček. Prečooo?

Napadli ti tieto možnosti?
Možno ten človek, ktorému závidíš, nakupuje pravidelne a veľmi často.
Možno si nevystihol marketingovú akciu, kedy dostanem od výrobcu veci na rozdávačku alebo dobu, kedy sa blíži expirácia nepredaných vecí a rozdávam ich.
Možno si bol pred týždňom na vapezraze a tam si dostal shake n vape za 8 evry len tak, tak zas otál potál.

Tých situácií je veľa. Naposledy asi pred týždňom mi bolo decentne vytknuté: „Nedostal som žiaden darček“. Nebol to nový zákazník a považujem ho za rozumného, tak mi to nedalo a začal som pátrať, prečo ho vlastne nedostal. Nuž a došiel som na to. Robil úplne zbytočné komplikácie ohľadne prepravy. Zvolil spôsob prepravy, no v poznámke chcel iný. Nakoniec to bol tretí. Kopa zbytočných správ a času v stresovom období. Zdržalo to celú várku zásielok. Pritom úplne stačilo zvoliť prepravu kuriérom a bolo by to na druhý deň doma.
V prípade zbytočných špekulácií sú darčekom moje pevné nervy a môj čas.

Pri hodnote nákupu tesne nad  30 je darčekom Doprava Zadarmo. Každý predsa vie, že Zadarmo je len slovo a niekto to zaplatiť musí 🙂

Posledná pripomienka k téme: pred rokom som písal, že kto si objedná 30 fľaštičiek, dostane 35. To som vtedy tiež nedomyslel. Začal kvôli tomu nastávať chaos v skladových zásobách a stávalo sa, že to čo si si objednal, bolo nie vypredané, ale vyrozdávané. Od istej chvíle keď si objednáš 30 fľaštičiek, dostaneš 30 fľaštičiek, a ak bonus, tak len z darčekového fondu.

Takže môj cieľ a záväzok znie: menej darčekov, respektíve len pre verných. Ale nejako sa mi to zatiaľ nedarí dodržiavať. Pomôž mi polepšiť sa a nečakaj darček ako samozrejmosť. Dáme si február bez darčekov? 😀 Daj koment dole.


Reklamácie modov a atíkov

V prvom rade mi je nepríjemné nechávať ľudí bez e-cigy, keď nemajú záložnú.

Preto som donedávna reklamácie modov či atíkov riešil spôsobom: Daj mi vec, ja ti dám novú alebo vrátim peniaze či kredit bez debaty a zvyšok starostí je na mne. Lenže tento môj „Ježiš“ prístup začal byť trochu zneužívaný.

vapeklub-rozbity-atik

Takže dnes je to už inak. Je potrebné na vybavenie reklamácie trochu počkať. Väčšinou je to 7 až 14 dní.

V prípade reklamácie ani za prepravu neplatíš nič! Jednoducho ti pošlem PDF ktoré si vytlačíš, nalepíš na balíček a podáš v najbližšej Zásielkovni. Hoci aj obyčajný papier a lepiaca páska postačí.

Modík tak pôjde rovno do servisu Nadines a doručíme ho opravený tiež zadarmo 🙂 Prípadne ak sa ukáže že je neopraviteľný, dostaneš kredit alebo peniaze naspäť.

Pozor, táto exkluzívna ponuka platí len pre hardware kúpený tu na Vapeklub.sk.

Utopený, či inak vlastnou vinou zničený tovar nie je fér reklamovať, ale pozrieme sa na to.


Doprava – konečne kuriér! A je top.

Čo je v tejto podkapitole najviac podstatné, konečne sme na jeseň spustili dopravu kuriérom. Pre zákazníka je za bomba cenu 3 a od 30 samozrejme úplne zadarmo.

Čo je však na VK unikát, kuriér je od 30 €  zadarmo aj do celej ČR. To je asi 770 Kč. (Dobierku platíte samozrejme v českých korunách). Má to byť také priateľské gesto, keďže veľká časť českej vape komunity pomohla VK v začiatkoch svojou podporou na nete a sociálnych sieťach. (Update 2019: toto nefungovalo, kuriéra máte do ČR od 50 € zadarmo, no Zásilkovna ostáva na hranici od 3 0€ zadarmo.)

Slovenská Pošta na e-shope zdražela zámerne. Oproti moderným spôsobom dopravy nebola pre VK efektívna ani pre vás komfortná, museli ste často stáť dlhé rady so žltými lístočkami, kým si ľudia pred vami kupovali Prasa v Žite a podávali Loto. (Update 2019: Poštu sme zrušili úplne a nikomu nechýba).

vapeklub-posta-hell

 

Preč s poštou. Služby kuriéra sú kvalitnejšie, moderné, SMS-ka ktorá chodí je interaktívna, takže je možnosť zmeniť adresu doručenia, alebo si nechať uložiť v najbližšom Parcelshope.

Prečo som sa kuriérovi tak dlho vyhýbal? Okrem toho, že som nemal silu ani chuť na zmeny a stále málo zásielok na nejaké zjednávanie cien, chcel som podnikať zodpovedne a ohľaduplne. K tomu patrí aj ekologické zmýšľanie. Je naozaj choré a na hlavu, aby kvôli 1 sklíčku do atíku alebo 2 arómam jazdila po krásnych slovenských dedinách ešte +1 dodávka. Bral som to tak, že na Poštu chodí tak či onak denne, a tých pár vape balíčkov sa pridá.

Potom však ktosi poznamenal, že vlastne do každej dediny chodia všetci prepravcovia, lebo každý dnes nakupuje cez net. Takže reku, pridá sa to aj tam. A hlavne som nemohol zostať zaseknutý v roku 2010, keď všetky shopy ponúkajú kuriéra.

Druhá podstatná vec, zo dňa na deň som zrušilExpres doručenie v Košiciach od 30 zadarmo“. Nedalo sa to už stíhať a bolo to neefektívne. Našli sa aj vaperi, ktorí sa nevedeli zmieriť s tým, že im už zásielku nedoručím osobne ja, ale doručí ju GLS kuriér, a prestali nakupovať. Tým naozaj nedokážem vyhovieť, stačili 2 objednávky denne na rôznych sídliskách a nestíhal som obslúžiť  zvyšok Slovenska.

Chvalabohu sa ale našlo dosť Košičanov, ktorí jednoducho vyberú Zásielkovňu alebo Kuriéra do Košíc.  Je to efektívne, jednoduché, rýchle, komfortné. (Update 2019: Už ponúkame košických kuriérov Doruč.to, ktorí doručujú v rovnaký deň, ak objednáte do 15:00!)

A dokonca sa výnimočne nájdu podporovatelia, ktorí nakupujú zámerne za 29 €, aby nemali prepravu zadarmo. Pecka! Opäť chápu, že niekto to zaplatiť musí.

Nezabúdajte na Zásielkovňu, ktorá doručuje dokonca aj do celej ČR nasledujúci pracovný deň a je za top cenu. Zatiaľ vyberáte pobočku formou poznámky k objednávke – stačí uviesť mesto a ulicu, kde sa vaša Zásielkovňa nachádza.


Osobný odber v Košiciach

Poznámka od 2.4.2019 sme osobný odber v kaviarni zrušili, nebol efektívny.

Kľúčové je pochopiť, že Vapeklub prevádzkuje e-shop, nie kamenný obchod.

Už som uvažoval o zrušení osobného odberu, pretože to celé bolo náročné na organizáciu a rušilo ma to pri obsluhe e-shopu i v súkromí. Vieš ako to – stačia traja, jeden môže ráno, jeden na obed a jeden večer, a ty sa buď nepohneš z miesta, alebo musíš ešte aj k babke chodiť s 3 vape zásielkami. Darmo sú na autách a flexibilní. Už traja stačia na celý deň kvalitnej naháňačky.

Hľadal som miesto, kde by som zásielky nechával. Situácia ma prinútila opustiť svet internetu, vyjsť von, a tak som natrafil na čarovné miesto Boston Café. Majitelia mi pripadali ako jedni z najslušnejších ľudí, akých som v okolí spoznal. Porozprával som im o Vapeklube a hoci boli a nevaperi a nefajčiari, príbeh sa im zapáčil natoľko, že pristali na spoluprácu. (Myslím že som mal vypité, to znamená charizma+3)

vapeklub-boston-cafe

 

Tak trochu sme dúfali, že to zvýši ruch v kaviarni a vaperi sa občas zdržia na kávu, remeselné pivečko, rum, čaj či cheesecake ktorý nie je potrebné riediť… No v skutočnosti veľmi výnimočne. Väčšinou sa chodí len pre vape balíčky, ale nevadí. Je rýchla doba a asi by som postupoval rovnako. Zoberiem šťavu a letím tam, kde meškám.

Verím však, že sa takto rozširuje povedomie o unikátnej kaviarni na brehu košického Jazera. Na sídlisku a zároveň v prírode, to musíš vidieť. Hlavne posedenie vonku počas letných mesiacov má svoje čaro. Ak Ťa láka moderný turizmus, určite si nenechaj ujsť najkrajšie košické sídlisko Nad Jazerom. A Boston Café na tejto výprave nesmie chýbať. Oproti ostatným „jazerským“ podnikom je Boston niekoľko rokov vpred a aj v roku 2019 vytŕča. Schválne, daj si niekedy tour.

Prosím pochop, že Boston nie je vapeshop. Je to uvedené všade, kde sa len dá. Dostávam úzkosť zo správ typu „niečo som objednal a zvyšok dokúpim na mieste“.

Hoci sa možno kotvy Vapeklubu časom zdvihnú, Boston Café bude patriť navždy rešpekt a vďaka za ich pomoc. (Update 2020: kotvy sa zodvihli, náš sklad sídli v centre Košíc, stále však len ako expedičné miesto bez predajne).

A hej, teraz keď je zima, bežne vnútri vapujem slušné MTL. Slušné znamená, že som si istý, že to nikomu nevadí, napríklad keď tam má dieťa. Btw na tieto situácie mám tento POD (ktorý sa blbo plní) a v ňom nejakú 18mg dobrotu. Inak, aróma Long Mile namiešaná na 1 až 2% v tom chutí úplne jak cigareta! Potvrdil mi aj kamoš fajčiar.


Moje omyly

Občas niečo pri balení dopletiem. Moja špecializácia je ignorovať počet kusov. Proste si objednáš z niektorej arómy 2 ks, a dostaneš len jeden. Ak chýba niečo v balíčku alebo je tam iná príchuť ako si si objednal, neváhaj a ozvi sa, či už e-mailom, správou stránke VAPE KLUB na FB, v súrnom prípade aj telefonicky. Súrny prípad znamená štvrtok 12:00, kedy je posledná šanca doručiť Ti veci do víkendu.

vapeklub-zasielky


 

Moje súkromie

Stratil som ho do miery, ktorú nepovažujem za zdravú. Začínam prísne oddeľovať môj súkromný messenger pre kamošov (ktorí možno aj fajčia cigy) a pracovnú komunikáciu. Nie je poriadku útočiť na môj osobný profil, a už vôbec nie keď sa vôbec nepoznáme. Nehnevaj sa, ak „Žiadosti o kontakt“ filtrujem, hlavne keď tvoja prvá otázka je „Môžem sa niečo opýtať?“ alebo sa pýtaš na info, ktoré je uvedené na webe v sekcii Často Kladené Otázky alebo Doprava a platba.

Nikdy svoj biznis nežeň do bodu, v ktorom začneš zanedbávať a strácať kamošov či priateľov. Keď z posledných 20 „súkromných“ správ je 17 od zákazníkov a 3 od dodávateľov, si osamelý.

 


 

Náš zákazník = náš pán?

Ani nie. To príslovie považujem za prežitok. Nikdy som nič také netvrdil a nesľuboval. Sľub znel „spokojný vaper na prvom mieste“.

Ale keď si raz špekulant po otcovi, nebudeš nikdy spokojný. Tu to začne byť tvrdé, ale skutočne nemám záujem o pseudozákazníka, ktorý so mnou cvičí.
Ktorý chce trikrát upraviť objednávku a po odoslaní ju chce zrušiť.
Alebo si ju nepreberie a začne ignorovať e-mail a nedvíha telefón.
Ktorý si myslí že za pár eur mu budem par hodín patriť a zavalí ma otázkami ohľadne tovaru, ktorý som mu nepredal.
Ktorý neváha útočiť na súkromný messenger a svoj nákup podmieňuje tým, že sa musíme stretnút a pokecať.

Takýto debiiiil to aj tak nedočítal až sem. Je to nepríjemné. Faux-pas, alebo ako to mám nazvať. O to viac, že keď potom píšem na FB takéto „hejty“, často trafia tie nesprávne hlavy a slušní vaperi sa ma potom boja čokoľvek spýtať, či mi píšu ospravedlňujúce správy. Tí, ktorých som nemyslel….balicek-vapeklub

Prosím, pochop, že keby si robil s fľaštičkami, atíkmi, wattmi, odpormi a materiálmi drôtov a príchuťami 7 dní v týždni pár rokov nonstop, mohol by si to vykryť jedine tak, že určitú časť dňa sa týmto veciam nebudeš venovať.
Ďakujem za pochopenie a rešpektovanie súkromia. Aj sobotu doobedu chcem radšej spať ako kecať na telefóne o tvojom novom atíku zo shopu, ktorý nemá v názve „klub“. Začnem byť zlý.

 

 


 

Vernostný program

Tento blogpost začína byť brutálne dlhý, tak túto kapitolu vynechávam. Proste dostávaš body a môžeš ich meniť za kredit, veci alebo lepšie ceny. Viac info v sekcii bonus program.


 

Pripojená FB skupina

Naša skupina je TOP. Nie je to o počte členov (hoc momentálne nás je už cez 1200). Vraví sa, že cítiť úplne iný prístup a energiu ako v iných vape skupinách, a to vám poviem že som bol už členom asi všetkých CZ/SK, kým ma nevykopli na základe tichých dohôd, prípadne za názor haha (v skutočnosti išlo v 90% o tiché dohody, vykopnutie na základe taktiky a cenzúry, príkazov zhora, kedy som v skupine neporušil jediné pravidlo, ani som nestihol byť aktívny. By ste sa čudovali, koľko svinstva je v skupinách, ktoré sa vám zdajú že poďme spolu vapovať a pomáhať si)

Sme solidárni a lojálni, k začiatočníkom ochotní a nikdy nie povýšeneckí alebo posmešní (až na prípady kedy príde arogantný ignorant, ktorý nebude čítať pravidlá a zameranie nejakej skupiny, lebo on si bude robiť čo on chce).

Proste dospelá skupina pre dospelých vaperov. Spolu hľadáme, radíme si, chválime sa s novinkami, nadávame na nekvalitné a nechutné produkty, predávame prebytočné veci zo šuflíkov (update: to FB v roku 2019 zakázal, tak na to máme osobitnú tajnú skupinu), fotíme, občas súťažíme o veci… a tak ďalej. Hlavne podporujeme Vapeklub. Áno naša skupina je už komerčná, ale kvalitná. Nehľadaj pomoc v bode B, keď platíš bodu A.
„Komercia“ nás v podstate chráni – keď FB zaradom rušil vape skupiny, nechal žiť tie, ktoré patria pod oficiálny registrovaný subjekt.

 

Vapelife SK CZ

 

Hlavný admin som ja. Nie som fanúšik kickov a banov. Rozdal som ich za dva roky len zopár, keď už to bolo cez hranicu a opakované a doslova provokácia.

Bez ďalších kecov sa proste pridaj do unikátnej vape skupiny VAPE KLUB SK+CZ.


 

Vapeklub merch

Som zástanca toho, že vapeshop by mal rozdávať k nákupom praktické vape veci, nie cukríky a blbosti.

Vapeklub je hlavne online komunita. Takže sme určite prvá a jediná slovenská online vape komunita, ktorá má vecičky so svojim logom. Opravte ma, ak sa mýlim.

Oblak band

Začalo to obyčajnými samolepkami, pokračovalo peckovými vapebandmi (ochranný silikónový krúžok), samolepiacimi etiketami pre domácich miešačov a nekončí fóliovými vyrezávanými samolepkami na auto s hustým sloganom a textilnými ekologickými taškami s našim logom (tie dostávate pri väčších nákupoch pri osobnom odbere). Update: v roku 2020 máme už aj triká (čierne i biele) a mám v pláne ďalšie veci, sledujte!!

 

etikety-vapeklub

 

No to je stále len začiatok.

Etikety sa dočkali dokonca aj limitovanej vianočnej série 100 ks, ktorú vyrábal ručne Pali – spodná vrstva z fólie pre ľahké odlepovanie, vrchná vrstva z drsného papiera na písanie guľôčkovým perom. Verím, že to bola makačka. Rešpekt autorovi.

etiketa vianoce

nehorim-vapujem-sticker-vapeklub (3)

 

Jo, a máme už aj vlastné lepiace pásky s mierne vtipným sloganom, haha. Akurát nám v továrni trošku dogabali farbu a namiesto tyrkysovej dali policajnú zelenú. 😀

vapeklub-pasky

 


 

Udanie na SOI

Ták, konečne niečo zaujímavé, že áno?
Hoc môj  hnev dokáže byť aj po rokoch rovnako silný, niektoré veci riešim radšej vychladené. Preto som sa tu na blogu o ničom nezmienil, ani keď ma svrbel jazyk.

Pamätáš? Už počas prvého roku nejaký dobrý človek poslal udanie na Slovenskú Obchodnú Inšpekciu, údajne som mal na e-shope ponúknuť značku Monkey ešte pred uvedením na trh, keď ešte len dostávala svoju podobu a nebola byrokraticky zlegalizovaná.

Aj pre zvedavcov mám zlé správy. Tento príbeh musí ostať zahalený rúškom tajomstva. Ako vravia fízli v telke, z taktických dôvodov. Je súčasťou vzácneho know-how, ktoré nezískaš bez šedín a škrabancov.

O kauze som dal ihneď vedieť hlavne na FB, a dočkal som sa úžasnej podpory a solidarity zo strany Slovákov a Čechov. Začali ste vykupovať e-shop. Je to jeden z momentov, vďaka ktorým som ešte nezavrhol vlastný národ, hoci viem, z akých svíň často pozostáva.  Sme drvivá menšina, vďaka ktorej naše skorumpované štáty ešte aspoň trochu pripomínajú civilizáciu.

Ten, kto chcel VK poškodiť, mu nakoniec ešte pomohol a seba ponížil. A tak je to vždy.

Dnes už Monkey nájdete na našom e-shope oficiálne, v podobe Shake and Vape.


Koľko zarába Vapeklub?

tasticka-vapeklubAko som spomenul vyššie, tento blogpost začína byť dlhý 😀

Ale mám zaujímavú príhodu. Raz ma chlapci začali provokovať cez business messenger FB stránky Vapeklub a tvrdiť, že sa VK nedarí. Opýtal som sa ich, či chcú vidieť obraty alebo čo, a oni to samozrejme použili ako screenshot o tom, ako sa nafukujem… Vždy sa pokúšam v mene značky komunikovať reprezentatívne, ale keď ma niekto začne oslovovať menom, začnem byť osobný. Jednoducho som sa opäť poučil a pochopil som, čo je to provokatér.

(Hoci musím povedať, že dááávno už nič nebolo,) Nejaký ten hejt voči mne či VK sa objaví občas v nejakej FB skupine, z ktorej som dostal Ban aby som sa nemohol brániť. Výsledok? Ľudia si na VK kliknú a tí, ktorí rozmýšľajú slobodne, sa stanú fanúšikmi a postupne zákazníkmi. Alebo sa stanú hejtermi na základe ohovárania a tí ma nezaujímajú. Moderný bloger by to asi nazval „win-win“ situácia, ja sa ale pokúšam vyhýbať anglickým výrazom ako pes veterinárovi.


 

Vízia do budúcnosti

Teraz je vhodný čas dať Ti zľavový kód, za to že si to dočítal až sem. Ukryjem ho do odstavca, OK? Do konca januára 10% zľava, kód je: januar a Do konca februára 5%: februar. Každý je možné využiť iba raz a nie je možné kombinovať. Hlavne ho nikomu nepovedz, lebo to by nebolo fér. Ty si musel čítať moje drísty a on nie. Nezabúdaj: nepriateľom ani vodu! (v našom prípade ani bázu bez nikotínu)

Mám takú víziu ako doteraz. Nechať to voľne plynúť. Tento fenomén, tento marketingový zázrak, ktorý nepotrebuje reklamu, sa už nedá zastaviť. Bez investícií, len pomocou vytrvalej usilovnej práce sa Vapeklub stal rešpektovanou značkou, ktorá sa raketovou rýchlosťou minimálne vyrovnala tým zabehnutým, u ktorých to začína i končí len pri kúpe a predaji tovaru. Je mi jedno, že zarábajú viac, kým mám kde bývať a čo jesť a piť a vapovať. Vďaka za ľudí, ktorí vidia rozdiel a zaujíma ich viac, ako len vlastný komfort.

aromy-balenie-vapeklub

Pripomínam, čo som povedal v tom starom článku: žiaden e-shop nebol v pláne. Jednoducho som bol dlhodobo nezamestnaný, brigádoval som ako strážnik za 1,80 na hodinu. Mal som tam internet a starý notebook. Začínal som vapovať, a reku budem svoje poznatky a názory na arómy niekde zapisovať, možno to niekomu raz pomôže. Už vtedy som vlastne trávil pár hodín denne v messengeri a odpovedal som na otázky začiatočníkov z môjho okolia, čo bolo neefektívne. Zapisovanie mojich poznatkov na web som považoval za praktické šetrenie času.

Tento blog a celý projekt vznikol z núdze dlhej chvíle.

Potom mi niekto napísal „Sprav si e-shop“ a ja som začal hľadať, kde tečie legendárny vodopád zvaný Eurofondy. Nezáviď, bola to vlastne pôžička, ktorú si EÚ vezme naspäť skôr ako zarobíš. Ale aj tak ďakujem, lebo bez toho by som bol asi stále nezamestnaný. Myslím, že VK je dobrý príklad, že sa fondy dajú využiť aj eticky a pre verejný prospech. Hoc trafiky by možno nesúhlasili. Oficiálnym cieľom fondu bolo vytvoriť pracovné miesto a to sa stalo. Myslím, že nebude jediné.

Nepovažujem sa za vodcu. Jednoducho niekto musí mať kľúče od miešačky a robiť najšpinavšiu a najťažšiu prácu. Všetky obvinenia o kulte osobnosti či sekte sú len drísty, lebo ľuďom šibe z internetu a TV. Nie každý nadšenec musí byť prepnutý fúhrer. Vedenie Vapeklubu je proste moja práca, ktorú robím tak svedomito a zodpovedne, ako len dokážem. Hoc pseudopodporovatelia ma vedia vytočiť dodnes.

Heslo ktoré som určil na začiatku, Spokojný vaper na prvom mieste, ostáva dodržané.


Poďakovanie a záver

Ešte tu mala byť kapitola Poďakovanie, ale kašlem na to, vážim si Tvoj čas.

Chcem poďakovať okrem Bostončiat aj

Palimu Ivanovi, ktorý pre nás navrhuje a vyrába bomba merch za Vapeklub ceny.

Maniakom z instagramu ako napríklad

oblak,     mobio,     dreiseitl,     cloudia,    peter VSS,     vapernest     a ďalší a ďalší

Všetkým hosťujúcim blogerom, ktorí majú články tu na našom blogu! Mimochodom, stále hľadám ďalších, miesta je dosť. 

Každému, kto mi pomohol vo voľnom čase s www, technickými vecami, monotónnou robotou, návodmi, a špeciálne ešte Petre za účtovníctvo.

A celej košickej komunite! Ale tiež Bystrici, Trnave, Nitre, Bratislave, Prahe, Ostrave a všetkým vám v krásnych malých slovenských dedinách a českých vesniciach… Ako vravím, je blbosť začať menovať, lebo sa na niekoho zabudne a urazí sa….

BTW, dnes sme dosiahli míľnik 2000 vybavených objednávok!

 


 

Pokračuj na E-shop rozbiť nejaké lóve na šmakocinky. Konečne som kúpil na balenie stôl, z ktorého ma nebolí chrbát. Za 44 eur v Mobelixe. Odvtedy som nespravil v balíčkoch jediný omyl.

 

vapeklub-stolik

8 komentárov k “Ako vidím E-shop po prvom roku (zhrnutie 2018)

 1. Ivan Lariš píše:

  Skvelý článok, dobré čítanie. Fakt fandím. Určite budem nakupovať aj naďalej. Je dobré poznať aj pozadie, príbeh. Klobúk dole, že konečne máme superobchod, ktorý sa na nič nehrá. Prajem všetko dobré a úspešný ďalší rok.

 2. Pali píše:

  No pozname sa od prveho nakupu, kde som zabludil k zahadnemu domu pomocou adresy na stranke vapeklubu, vybehol si s objednavkou la tabacherie, ktore v tom case Kosicka konkurencia na sklade nemala a pozerala na mna s vyvalenymi ocami, co od nej vlastne chcem. Ja som ostal milo prekvapeny, ty a tvoja robota ostala s 5 hviezdickami 🙂 Potom prisiel druhy nakup a odvtedy som vlastne nic poriadne nekupil, ale zacal si nakupovat ty 😀
  Zoznam sa plni a ked to uz bude nevyhnutne, viem ze objednam a vecer zalievam. Ako ked ti dohasne posledna cigareta a musis nevyhnutne zhanat dalsiu. Mozem povedat ze „one man show“ nas spaja, fungujem rovnako. Sam sebe šef, zamestnanec, uctovnik, vratnik. 24 hodin denne niekedy nestaci, su 2 hodiny rano a ja sa snazim dokoncit, co uz malo byt hotove davno a kopa ma toho este caka. Teraz mam klud, nikto nevola, jedine co otravuje je ta para okolo mna. Zamestnanca neuzivim, odvody nepockaju, hladny a smädny ostat nemôzem. Sukromny zivot neustale prerusovany, nervy na dranc. Zas nie stale, ale cas od casu fest.
  Vapeklub, ako zakaznik : Pri mojom foto-video-tlac zamerani neexistuje moznost hodit polozku do kosika a cakat na kuriera, ale zacina proces navrhu, ktory niekedy trva aj tyzden, kym sa k niecomu dopracujeme, az potom dôjde k vyrobe. Kedze pre Vas, vaperov vyrabam nieco, co si hodite do kosika a Dula vam to posle, alebo daruje, je uz pre mna motivacia vymyslat nieco, co by sa malo pacit. Uz ked je to nieco vymyslene, navrhnute, odovzdane, zacinam sledovat Vase fotky, videa, citam feedbacky a dalej rozmyslam, ako co vylepsit. Napriklad Vianocne etikety, o ktorych ste citali v clanku. Raz za cas si s Ďurim sadneme v Bostone, povieme si co nove, co stare, prideme na nieco coho sa da chytit a navrhy, diskusie doladovacky zacinaju znova. Takto vznikli posledne tasky – spomenute v clanku, ktorych tu mam jednu kopu a cakaju, kedy ich vezmem a potlacim uz novym navrhom, ktory sa este diskutuje, navrhuje, pripravuje 🙂 Sam som vaper a komunita ku ktorej som sa v maji pripojil ma posuva o kus v pred. Pridanou hodnotou je to, ze vidim svoje vyrobky kade tade po nete a chcem na nich pracovat dalej, az kym nedozreju ako poriadne tabakovky, ktore som mal moznost vdaka vape klubu, alebo zrazom ochutnat a zaradit do zoznamu najblizsej objednavky 🙂 Dnes si uz na Latabacherii tak velmi nepochutnam, no nevylucujem ze si sem tam radost neurobim 😛
  Dakujem tiez za moznost sa podielat na budovani Vapeklubu, tesi ma, ze si ma takto spomenul, idem uz ale nieco robit, nech nie som v ociach zakaznikov za leniveho 😀

  P.S. Vape klub merch ktory vyrabam je pre Vas, pre Vapeklub, pre komunitu, prezentaciu, reklamu a kedze vsade je VK logo, tak sa netreba hambit zdielat fotky s malou etiketou, nalepkou taskou vsademozne, kde ste clenmi. Je to malinka reklama, ktora neotravuje, neuskodi, no stale zvysuje povedomie o tom, ze na vychode nieco je, do coho sa oplati investovat aj takymto nenapadnym krokom.

  P.S.2 – Viac hlav, viac rozumu. Pripomienky, navrhy, napady k eiketam, nalepkam, taskam, autonalepkam, napady na nove produkty, kludne piste aj mne. Sam sa priznam, ze nemam vela casu na to, aby som nieco nove vymyslel, zacal nieco prerabat a slepo navrhovat co by sa vam mohlo alebo nemohlo pacit. Aktualne pomalinky zacinam uvazovat nad potlacou kadejakeho textilu, chcem vsak, aby to bolo autorske ( nie okopirovane ) a nove. Budme komunita a ak Vam napada nieco, kludne napiste hoc aj mne. Rad si Vase nazory prejdem, prediskutujem, mozno nieco navrhnete aj vy, prideme s hotovym napadom a osvetlime Ďurimu trosku den s niecim novym 🙂

  • ĎURU píše:

   Priznám sa, že na účtovníctvo mám externú Petru, lebo to by som nedával, z týchto vecí sa mi vždy točila hlava. Díky za obsiahly koment a spoluprácu, ktorá verím že ešte len začína 🙂

 3. Peter Szép píše:

  Pekný deň prajem. Prečítal som si celý článok o Vasom super shope a ako zákazník mozem len slova potvrdit a popriať vela úspechov a spokojnich zákazníkov. Som skuseny vaper a u vas sa najde vzdy niečo nove. Ak by ste hladali nejakého testera arom popripade hardvéru tak by som to rad robil. Vaping ma baví a všetko okolo toho
  Prajem veľa úspechov
  Peter

  • ĎURU píše:

   Ahoj, díky. Ovládaš aj WordPress a trochu www? Vedel by si robiť krátke recenzie či články s fotkami, aké máme na blogu? Ak áno, pošli nejakú na e-mail Vapeklubu ako ukážku. Ale upozorňujem, že samotný text je možno tak 50% práce, mnohých ktorí chceli „písať“ odradila nutnosť dodať k článku aj vlastné fotky vo vhodných rozmeroch, zmáknuť úpravu a podobne, a vzdali to.

 4. Martin píše:

  No Boha ? uspal som 2x deti aj seba samého ???ale dal som to do konca ?a tá zlavička ešte funguje ? Mám počkať do januára ? ???

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.