Bishop MTL RTA Bellcap (pre vrchné plnenie) – recenzia

ishop MTL RTA Bellcap pre top fill - recenzia

Bishop MTL RTA je v našich končinách trochu nepovšimnutý atík. Určite môžeme povedať, že nie je úplný mainstream. Recenziu samotného atíku Bishop nájdete u nás na blogu.

Bishop sa plní zospodu. Nedávno však uzrel svetlo sveta tuning v podobe Bellcapu alias Topfill capu, čiže špeciálneho tanku pre vrchné plnenie.

V krátkosti spíšem svoje dojmy z tohoto tuningu. A prečo som bol prvý deň nadšený, a tretí deň už mám nervy.

Ambition Mods Bishop MTL RTA Bellcap - top fill

Systém plnenia je rýchly a jednoduchý, na druhej strane pri takej veľkej kapacite ani často dolievať netreba. A osobne takú kapacitu ani nevyužijem, keďže často striedam liquidy.

Nuž vytýkam, že otočný mechanizmus ide až príliš ľahko. Dnes som totiž v aute chytil do ruky úplne mokrý mod a hádaj čo. Plnenie bolo pootvorené a tak Bishopík vytiekol zospodu.

Zdá sa mi, že aj chuť išla s Bellcapom trochu hore, ale to je možno len sugescia, lebo nová hračka vždy lepšie chutí.

Potešilo ma, že v balení je aj drip tip vo farbe tanku. Čo by som však ešte vytkol, pri pri použití nového drip tipu a pri “high PG” liquide 40/60 VG/PG mi občas ostane kvapka liquidu na perách, takže asi by som pod 50/50 nešiel, a v lete už vôbec nie. S použitím iného drip tipu tento problémik zmizol.

Možno som v úplnom kútiku duše dúfal, že Bellcap by mohol vyriešiť jednu vec, ktorá mi na Bishope vadí: hlučnosť najmenších airpinov čiže vzduchových vložiek, konkrétne 0.8 mm. Dúfal som márne. Pri nasadení týchto najmenších vložiek Bishop pri poťahu píska. Nuž ale dá sa to vyriešiť tak, že dáme na jednu stranu niektorý z väčších airpinov a na druhú “blind” pin čiže bez dierky, a tak dosiahneme slušnú tuhosť poťahu.

Ešte by som Bellcapu vytkol vysokú cenu, ale tak to už pri „európskych“ doplnkoch chodí (hoci sú vyrobené v Číne?)

Zatiaľ sme kamoši, uvidíme časom.

Update: uvidel som časom. Že každých 5 minút kontrolujem, či sa vrch mimovoľne neotvoril a otravuje ma to. Naviac, už druhýkrát za dva dni sa mi stalo, že sa vo vrecku a pri kmitavom spôsobe života otvoril. Vždy to zistím v aute počas jazdy a nechcem kvôli tomu havarovať… asi sa s Bellcapom rozlúčim. Vhodný možno na domáce vapovanie, ale nie k aktívnejšiemu štýlu života.

16,00 19,00 

2 komentáre k “Bishop MTL RTA Bellcap (pre vrchné plnenie) – recenzia

  1. Fallen píše:

    Ďakujem za užitočný článok o atíku, chcel som ho vyskúšať, ale po tvojom komente, som sa rozhodol, že radšej nie. Ja som na inv. vozíku, a vapík nosím kade-tade na sebe(na kolenách, alebo medzi kolenami, a nebolo by mi príjemné, aby som mal fľaky zrovna tam. Vyzeralo by to trochu blbo???.
    Ešte raz ďakujem??

  2. Pingback: Novinky na Vapeklube 04-05/2021: dvojčíslo :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.