Ako som vyberal výhercov fotosúťaže

Instagram-sutaz-vapeklub

Ako možno viete, nedávno k príležitosti 1000 sledovateľov som na instagrame Vapeklubu spustil malú fotosúťaž. Ceny neboli nič brutál, dokopy nejakých 50 eur na vape nákupy, ale o to viac skutočná bola zábava 🙂

Podobne ako pri súťažiach na FB, nechcel som robiť také, aké robia všetci ostatní, kopírovanie nechám na iných. Volil som originálnu a tvorivú cestu, hoci za cenu nižšej interakcie a dosahu.

Výber víťazov považujem za nie práve vďačnú úlohu, hoc to znie navonok ako veľká zábava. Nechcel som dávať voľbu víťaza do rúk ľudu z prostého dôvodu – vieme ako to končí, máme bohaté skúsenosti.  SPAM. „Daj mi hlas, aby som mohol vyhrať“. Toto nikto z nás nepotrebuje, nebudem podporovať to, čo robí zo sociálnych sietí stoku ľudskej chamtivosti.

Keďže dostávam do súkromných správ nejakú tú kritiku za moju voľbu víťazov a nejeden človek sa trochu urazil, rozhodol som sa transparentne napísať, ako a prečo som sa rozhodoval.

Nešlo len o technickú kvalitu. Chcel som, aby sa do súťaže mohol zapojiť každý, kto má chuť a mať tak šancu.

Všetky fotky v článku slúžia ako prekliky na autorov, sledujte ich ak chcete 🙂


 

1. miesto

mr.dreiseitl-1540841907010x

 

Mr.dreiseitl. Tam nebolo o čom. Nejde iba o to, že jeho fotka je technicky kvalitná a nápaditá. Tento pánko robí šialené veci a zdá sa, že venuje svojmu koníčku (vape fotka a vape grafika) všetok svoj voľný čas. Robí ho naplno a napriek tomu pre radosť, nie komerčne. Mimochodom, jeho profil bol nedávno odcudzený, mal tam hromadu fotiek. Nevzdal sa a aj vďaka online komunite sa mu podarilo sledovateľov získať späť bleskovou rýchlosťou. Gratulujeme! 

Mr Dreiseitl instagram


2. miesto

kaj-ja

Kaj Ja aktívne vapuje v podstate krátko, v skupinách ju veľmi nevidno, ale jej fotka je šialene originálna. Napriek tomu, že je to pekné dievča, nevystavuje sa zbytočne na obdiv, ako to robia slečny na instagrame. Ona si proste spravila z mraku šaty. Trochu to pôsobí aj ako zaujímavá Halloween foto, takže plus za aktualitu.

Chcel som jej dať prvé miesto, ale mysleli by ste si, že som nadržiaval lebo je to čaja. Kaj Ji som vlastne už minule poslal omylom nejakú výhru. Takže teraz je všetko OK.

Kaj Ja instagram


3. miesto

brancikwak-1540841957822

Áno, táto fotka je technicky zlá, to som čítal už vo viacerých správach a viem o tom.

Na fotke však sú však všetko vecičky, ktoré predáva VK – taký výber nášho sortimentu. A to vidím ako komunikáciu medzi riadkami a zaujímavé pochopenie pravidla „Označ Vapeklub“.

Plus vidím tam pokus o estetiku, hoci kostrbatú. Na fotke vidím namiesto technických nedostatkov úsilie, komunikáciu a vytrvalú podporu. Chcel by som, aby každý videl, že súťaž môže byť pre každého. Preto som si dovolil tretie miesto určiť úplne subjektívne.

Btw, instagramový účet si založil až kvôli tejto súťaži.

Branči Kwak instagram


Bonusové miesto

oblak_sk-1540853810634 oblak_sk-1540853670083

Ako to už často býva, rozhodol som sa udeliť bonusové miesto.
Súťažné fotky Oblaka sa mi vôbec nepáčili. Je to to slabšie z jeho tvorby a tá kožušina je podľa mňa fakt hnus.

Opäť však ide o príbeh, ktorý je za tým. Nejde len o to, že označenie Vapeklub sa objavuje na jeho príspevkoch pravidelne. Podobne ako Mr. Dreiseitl, začína brať svoje hobby – vape fotografiu – vážne. Jeho instagram a frekvencia prispievania je obdivuhodná. (Btw, prekvapilo ma že pre oboch je to podľa ich slov ich úplne prvá výhra v nejakej súťaži)
Za čo mu patrí rešpekt a je to odkaz pre mnohých – veci ktoré fotí, si normálne kupuje (nie odo mňa) a neškemre ich, nehrá sa na fotografa, on ním je lebo ho to baví.
Za dlhodobé zásluhy som sa rozhodol poslať mu malý darček a dať o ňom vedieť tu na blogu.

Oblak_sk instagram


 

Prišlo veľa dobrých fotiek, ktoré by sa vo finále mohli pobiť, tak som zvolil pestrosť a intuíciu. Dá sa povedať, že som udelil  umelecko-technické i lojálne výhry. Pokúsil som sa voliť rozumom i srdcom.

Pred vyhodnocovaním som súťažné fotky ukazoval aj nevaperom a sledoval ich reakcie.

Mrzí ma, že nemohli vyhrať všetci, zaslúžili by si to určite viacerí. Vaše fotky sú parádne. Nezačnem vás menovať, lebo by som musel všetkých a na niekoho by som zabudol.

Medzi výhercami sú ľudia ktorí vo VK nikdy nenakúpili a aj ľudia ktorí nakupujú stále. Keďže výhry platím ja, nie je vhodné ma súdiť.

Som rád, že sme nerobili tradičnú súťaž „repostni príspevok“, v insta feede to vie byť fakt otravné a pokaziť aj fotogalériu.

Vyberať najkrajšie fotky znie síce ako zábava, ale nie je tomu vždy úplne tak.
Gratulujem každému kto rozumie že ide hlavne o zábavu, tvorivosť, motiváciu, prejav vďaky a posilňovanie komunity.


 

Fotogaléria

Vychutnajte si fotogalériu vybraných zúčastnených fotiek. Ak vaša súťažná fotka chýba, je to možno preto, že ju neviem nájsť, lebo chýba niektorá z podmienok súťaže alebo preto, že máte vypnutú možnosť repostovania a tak ju neviem stiahnuť, alebo ma jednoducho neoslovila. Napíšte mi správu na insta.

Všetky fotky v nasledujúcej galérii slúžia ako preklik / preťuk na profily ich autorov.


 

 


 

kolby906-1541058914971


 

marek-danas-foto


 

miho.nightwalker-1541058993514


 

mobio_vape-1541061804728


 

vapujemesvami.cz-1541091714329


 

patrikkorta-1541058873285


 

peter_vss_belus-1541093477611


 

dominikslaminka-1541058955319


 

cloudymikitova-1540842098029


 

A na záver niečo, čo ma fakt mrzí. Memph_vape pridal súťažnú fotku neskoro a tak sa už nemala ako dostať do finále. Keby som ju našiel skôr, je dosť možné, že to tretie miesto by bolo jeho. Mám rád VTC Mini / VTwo mini a tiež VK logo 🙂

memph_vape-1541091225680


 

Ak sa ti nechce fotiť, môžeš podporiť napríklad tak, že si kúpiš šťavu alebo niečo tu na e-shope.

 


 

Prihlás sa na odber noviniek ak chceš:

[mc4wp_form id=“8688″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.