Arómy POTION MAGIQUE – recenzia

potion-magique-siroke-vapeklub


Arómy Potion Magique si už nejaký ten rok držia na trhu svoju právom vydobytú pozíciu. V tejto recenzii ti ich priblížim a pomôžem vybrať tú správnu.

Arómy majú byť údajne vyrobené vo Francúzsku, ale … detaily si povieme v závere.

Kým pozriete na cenu, pozrite na objem. Je to nadštandardných 20 ml.

Musím sa úvod priznať, že tentoraz som riedil tak trochu od oka 1 : 10, tak s koncentráciou neporadím. Tá je vlastne aj tak individuálna. Ako tomu často býva, i tentoraz považujem údaj na fľaške – 15 až 20% – za prehnaný.
Začal by som na 10%, no pre MTL vaperov by mohlo postačiť aj 5%.

Čo sa týka zrenia, pri celej sérii odporúčam počkať aspoň tie 4 dni.

Testoval som na MTL atomizéroch Phenomenon a Dvarw.


Verod

Podľa popisu ovocný základ arómy Verod, tvorený chuťou manga a marakuje, doplňuje chuť makrónky.

Koláčovky väčšinou nie sú moja doména, obávam sa pri nich prílišnej sladkosti, a tak ma oslovia len výnimočne. A toto je ten prípad. Verod nečakane zabodoval počas nejakého ťažkého dňa, keď mi vypadol namiešaný z tašky na sedadlo spolujazdca.

Je unikátny svojou špecifickou chuťou, ktorú by som v žiadnom prípade nenazýval sladkou. Ovocná áno, koláčová možno trochu, ale sladká ani nie, a už vôbec nie presladená. Vyvážená sladkosť je niečo, čo sa na trhu s arómami hľadá aj v roku 2018 veľmi ťažko.

Verod - Potion Magique arómaV chuti Verodu je niečo príjemne nepríjemné. Rozhodne to nie je nič pre bábovky, ktoré hľadajú sladkú chuť bábovky. Verod by som pokojne nazval chuťou pre pokročilých vaperov, ktorí vyhľadávajú unikátne chute. Dovolím si tvrdiť, že tu nachádzam neobvyklú horkú chuť, ktorá geniálne dopĺňa celok.

Namiešaný liquid je aj po vyzretí priezračný, len jemne nažltlý, takže ohľaduplný k vášmu buildu či žhaviacej hlave.

Nebudem tu mudrovať o jednotlivých zložkách, že v predných zuboch cítim mango, na podnebí marakuju a na jazyku makrónkové andělíky. Zložky by som bez popisu neuhádol. Aj tak som, priznám sa, skutočnú makrónku v živote nejedol, čo budem musieť kvôli degustovaniu zmeniť. Aj vás vaping trochu dovzdelal v gastronómii a ovocí?

Verod je jednoducho perfektná aróma na celodenný vaping. Teda, k pivu by som zaváhal, ale k nejakej fruity IPA by to mohlo byť zaujímavé.

Pokúsim sa byť trochu objektívny a Verodu dávam za jeho jedinečnú all-day horkosladkú chuť plný počet.

*****


Tomatrope

Prejdime rovno na môj osobný prepadák série. Keby som ako prvú zo série skúsil Tomatrope, asi by som celú značku Potion Magique neprávom odsúdil.

Tomatropode - Potion Magique arómaTrochu nešťastný názov môže evokovať rajčiny :), ale nie je tomu tak.

Podľa popisu je aróma Tomatrope kombináciou chutí sladkých jabĺk a jahôd s vanilkovým krémom.

Áno, sladké+sladké+sladké = príliš sladké.

Problém je tu prehnaná sladkosť. Ale veľmi vtieravá a pre mňa skutočne nevapovateľná, podobne ako napríklad séria Small Tobacco od One Hit Wonder. Príliš veľa vanilkového krému.

Pôvodných cca 12% koncentrácie som skúsil doriediť na 7%. Nepomohlo. Skúsil som doriediť až na nejaké 3%, ale sladkosť mi stále prekážala. Nedokázal som zvapovať ani jeden tank. A to si nechcem predstaviť, ako by to chutilo na odporúčaných 20%.

Samotná aróma je síce priezračná, no po namiešaní s bázou začne liquid zrením tmavnúť až do tmavohnedej. Predpokladám, že bude nešetrná a kritická k buildu či žhaviacej hlave, ale to som nemal ako zistiť, keďže dobrovoľne by som toto nevapoval, jedine ak nasilu.

Môj názor nie je ojedinelý. Započal som o Tomatrope diskusiu vo FB skupine, a s mojim názorom sa drvivá väčšina vaperov stotožnila.

Dávam minimálne hodnotenie.

*


 

Octopus

Po slovensky chobotnica, nejaký hlbší zmysel názov podľa všetkého nemá. Nie, nie je to chobotnicová chuť. Podľa popisu je Octopus kombináciou chutí smotanového cheesecaku s červeným ovocím s výraznou chuťou čiernych ríbezlí.

Octopus - Potion Magique arómaTen popis som si mimochodom pozrel až teraz. Dodnes som si podľa svojej chute myslel, že ide o jahodový cheesecake.

Octopus môžem len chváliť a štýlom ho zaradiť blízko VERODu – veľmi vzácne vyvážená sladkosť. Do tohto cesta kuchár nepridával žiaden prebytočný cukor a ustrážil to.

Opäť takmer priezračný liquid, ktorý zbytočne nešpiní vatu.

Pre fanúšikov koláčov must-have, prosto voľba na istotu. Vyváženosti Octopusu a Verodu sa máločo z vape trhu vyrovná.

Tento koláč musím hodnotiť plným počtom, lebo márne hľadám, čo by som mu vytkol, a to ani nie som koláčový.

*****


Astropode

Astropode je jediná chladivá aróma z celej série, v ktorej je prítomná akási koolada.

Zaujímavé je, že predajcovia na shopoch chladivú zložku nezvyknú uvádzať. Tipol by som, že to je nejaký fail v komunikácii a už to od seba len slepo kopírujú.

Astropode - Potion Magique arómaPodľa popisu na Vapeklub e-shope je však Astropode spojenie chutí šťavnatej jahody, sladkej hrušky a broskyne, vychladené ľadom.

Použil by som tu výraz, ktorý vymyslela mmeduzka: „mišmaš s mentolom“, v tomto prípade je to mišmaš s kooladou. Bylinné tóny v štýle mäty nehrozia. Skutočne by som konkrétne ovocné zložky tipoval bez popisu márne. Je to proste sladko-chladivá chuť.

Povedal by som že vyvážená, avšak niektorí vaperi jej vyčítajú prílišnú sladkosť. Nejako mi to vsugerovali a musím súhlasiť. Keby tam nebolo chladivej zložky, asi by bola podobná Tomatrope.

Takmer priehľadná, no mám podozrenie na rýchle ničenie buildu, ale istý by som si bol až po viac ml. Budem rád keď ma prípadne doplníte v komente.

Ešte jedna zaujímavosť: Astropode bola na trh pôvodne uvedená ako L’Astropode a zrazu začali prichádzať fľaštičky Astropode (bez toho L‘). Tipujem, že toto je ústretový krok ku klávesniciam cieľového trhu.

***


Citrium

Ako napovedá už názov, máme čo do činenia s citrusmi.

Podľa popisu na našom e-shope je aróma Citrium kombináciou chutí vanilkovej madlenky s jemným nádychom limetky.

Takže zjednodušene: koláčovka. Povedzme si narovinu, že v dnešnej konkurencii, kedy je trh plný citrónových koláčov, nemá ľahké presadiť sa a ostať v kurze. Spomeniem napríklad naše najpredávanejšie Death Driver (FUU) či Lemon Cake (Flavour Factory), ďalej napríklad Fog Division Lime Cake (ten však spôsobil mnohým vaperom sklamanie), z liquidov potom Emporio Lime Cake. Skrátka, v citrokoláčovom ringu to vôbec nie je sranda.

Citrium - Potion Magique arómaV prípade Citrium však ide o kvalitný koláč, ktorý by som bez obáv odporučil všetkým milovníkom. Priznám sa, že arómu som testoval trochu dávnejšie, a tak nedokážem už napísať expertízu, do akej miery je v chuti zastúpený koláč a do akej citrusy.

Výsledný liquid je aj po dozretí neškodne priezračný a len jemne nažltlý.

Citrium je lahodná a kvalitná záležitosť, ktorá však bojuje na relatívne presýtenom poli citrusových koláčikov. Citrium však, podobne ako jeho bratia Verod a Octopus, ponúka vyváženú sladkosť vhodnú na celodenný vaping.

Pri ďalšej ochutnávke recenziu rád doplním. Zatiaľ dám pre istotu „len“ nadpriemerné 4 hviezdičky, lebo pamätám, že bola viac chválitebná ako dostatočná.

****


Potion-magique-vapeklub (3)


Obaly a záver

Mám rozporuplné pocity.

Neštandardný objem 20 ml. Práve to nás motivovalo robiť z tejto značky vzorky. Ak nie sú skladom všetky, napíšte nám.

Obaly sú nápadité a nadčasové, čo sa týka vzhľadu a etikiet. Pri lesnom fotení som sa až umelecky naplnil.

Spoľahlivý veľký závit uzáveru a široké hrdlo fľašky. Pripomína mi to fľašu minerálky. Absencia kvapkadla však nie je vec, ktorú by som osobne vyčítal. Mne sa s tým pracuje dobre. Ani kvapka mimo. Dokonca som samotné fľašky od aróm použil na hotové liquidy a rovno z nich som plnil atíky bez strát. Dá sa to naučiť.

Raz som počul „Kamaráta vieš jak odžubali? Na obrázku bola sklenená fľaška a prišlo mu v plastovej.“ To by som chcel vedieť ako podľa obrázku to rozlíšil 😀  Za mňa sú plastové fľaštičky výhoda, aspoň sa  nerozbijú a sú ľahké.

Čo mi osobne fakt vadí je, že fľašky nemajú plomby. Nemám to rád. Pokojne by tam mohol niekto cestou od výrobcu k spotrebiteľovi načúrať a znovu to zavrieť. Všimol som si, že takéto detaily spotrebitelia len málokedy sledujú.

Teraz k tej záhade. Údajný výrobca Air Vape nemá ani webstránku. Len nenápadnú FB stránku. Áno, je to ten istý, ktorý vyrába Full Moon a pridružené značky. Preto si dovolím osobne hádať, že Potion Magique pochádza v skutočnosti z Malajzie.


 

Ako Vapeklub podporiť? Nielen tieto arómy si môžete kúpiť v našom e-shope. Doprava do oboch republík od 30 eur zadarmo.


 

[mc4wp_form id=“8688″]

 

4 komentáre k “Arómy POTION MAGIQUE – recenzia

 1. maxipes84 píše:

  Skvela recenzia,
  osobne som vyskusal tomatrope a octopus (vzorky z vapeklub.sk :)))
  Octopus bola moja prva kolacovka a veruze mi nesmakovala. Citil som v puse nieco ako spalenu babovku.
  A tomatrope je presne ako pises – sladky, presladeny, az mi to tahalo plomby zo zubov 😀

 2. ladikh píše:

  Rad bych reagoval na komentar ohledne plomb.. Jsem rad, ze nejsem jediny, kdo se nad tim zamysli a neni mu to jedno.. Pro me je absence zaruky neotevreneho baleni nebo odtrzeny krouzek na vicku lahvicky podobne neprijatelny, jako deravy pytel s chipsy v obchode… Preci jenom je to neco, co komnzumujeme nejen v podobe pary a ja si chci byt jisty, ze jsem prvni, kdo se k obsahu baleni dostal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.