TIM JUICE Shake n Vape – recenzia

Predstavím vám novú radu shake-n-vape produktov od nového výrobcu na českom trhu.

Tim Juice nám neváhali poslať ukážky, za čo im patrí rešpekt a môžeme to vnímať ako dôkaz, že svojim šťavičkám veria.

Prvá rada ich shake-n-vape prináša 4 produkty balené podobne ako Shark Attack, to znamená 10ml arómy naspodku 60ml fľašky a jedna prázdna fľaška navyše, všetko zabalené v štýlovej estetickej krabičke.

Prezradím, že v tejto sérii nenájdeme žiadnu chladivú, ani žiadnu tabakovú príchuť. Čo to teda bude?

tim juice (1)


 

Obal vraví jasne – tieto shake-n-vape sú určené primárne do DL strojov, na krabičke nájdeme nápis „Perfektné s  VG“, takže stačí doliať glycerín. Krabička obsahuje dokonca aj obrázkové symboly, ktoré vymedzujú použitie Tim Juicov a  neodporúčajú ich do „propisiek“, „perečiek“, proste do tenkých e-cíg na továrne hlavy.

tim juice rda rdta

 

Ja som bol však hovado a tak trochu ignorant – z každej som si odobral 1ml a namiešal si 10% liquid 60/40 VG/PG, určený na MTL, nechal zrieť 1-2 dni a vapoval to v Hastur MTL (s bonusovým 2-dierkovým airdiskom). Každý deň jednu príchuť, takže na moje pomery dosť narýchlo a povrchne. Tu sú moje stručné dojmy a fotečky zo záhrady.


Bubble Gun

bubble gun tim juice

Hodnoverná a podarená chuť sladkej ružovej žuvačky – takej, z ktorej robíte veľké bubliny a potom bolia zuby. Napríklad Big Babol, ak si ju pamätáte. Príjemná, voňavá, sladká. Niečo ako Gladiotter od FUU, ale bez chladivej zložky.

Tu som si všimol jednu zaujímavosť – po hodine vapovania som badal v ústach rovnaký efekt, ako keď dlho žujem žuvačku – strata chuti, respektíve jej premena na mdlú. Je možné, že je to bežná reakcia našich úst na dlhodobú prítomnosť umelej žuvačkovej chute, jednej z tých chutí, ktoré sa v prírode nevyskytujú. A možno len moja sugescia.

Tak či onak túto príchuť považujem za podarenú a v pohode by som ju odporučil.

****


Frappe Latte

tim juice frappe latte

Bohužiaľ nie som kaviarňový expert, ako príslušník strednej pracujúcej vrstvy pijem len mletú z „koťoga“. No presne takto si predstavujem chuť nejakej štýlovej kávy, akú si fotia modelky a úspešní ľudia na instagram cestou na letisko. Sladké, no kávová zložka sa nedá zaprieť. Chutí to trochu sladšie ako keksík Kávenky Latté od Sedity. Sladkosťou sa blíži asi klasickým kávenkám.

Píšem to pre tých pár milovníkov kávy, ktorí hľadajú nefalšovanú chuť horkej čiernej bez cukru- toto nie je ona. Ale to vám je jasné asi už z názvu 🙂 V chuti tejto vapovateľnej kávy sa cukrom nešetrilo, no hranicu presladenosti ustrážili.

Ale je podarená. Tiež by som s čistým svedomím odporučil.

****


Malina Cake

malina cake tim juice

Slovansko-anglický názov vraví jasne – máme dočinenia s malinovým koláčikom.

S jedným z tých lepších koláčikov. Cestíčko pripomínajúce cheesecake je mňamka. Možno by som vedel niečo vytknúť malinovej zložke, ktorá je reprezentovaná tradičnou syntetickou malinovou arómou. Ale to sa dalo čakať – pochopia všetci, ktorí sa márne pokúšajú na trhu nájsť arómu s hodnovernou chuťou či aspoň vôňou maliny. Syntetickú malinu poznáme z rôznych cukroviniek a nájdeme ju aj v Tim Juice. Prekvapivo tu však nebolí a neprekáža.

Ak by som mal hodnotiť celok, je to kvalitný koláčik, jeden z tých lepších. Odporúčam.

****


Sponge Bro

sponge bro tim juice

No a na záver som si nechal tento prepadák, čiernu ovcu celej série.

Obrázok a popis sľubuje chuť šťavnatého exotického ananásu.

Tento ananás buď zhnil, alebo sa zatúlal do továrne ktorá spracúva plast. Tá pachuť, tá odporná pachuť ktorej sa nedá zbaviť.

Je to určite najhnusnejší ananás aký som kedy skúšal a jedna z najhorších ovocných aróm, možno aj jedna z najhnusnejších aróm celkovo. Až mi nejde do hlavy, ako a prečo to výrobca vôbec do série zaradil a komu to môže chutiť.

Ak vám Sponge Bro chutí, nebuďte skúpi na komenty, lebo fakt ma to zaujíma. Som totiž rozhodnutý do ponuky nášho e-shopu zaradiť všetky Tim Juice okrem tejto. Osobne verím, že nikomu chýbať nebude.

Dokonca ani výmena vaty a načapovanie Death Drivera nepomohlo – Sponge Bro prebíjal ešte počas ďalších troch tankov. Keby som to vedel, tak radšej rovno vymyjem atík v horúcej vode.

Kebyže je to prvá aróma, ktorú si od Tim Juice kúpim, tak asi by som odsúdil celú značku, fuj.

Sponge Bro bol peklo a najradšej by som dal nula hviezdičiek. Tú jednu dostane za to že je to tekuté a preto, že menej sa nedá dať 😀

*


Zhrnutie

Keďže tieto chute nie sú moja šálka kávy, treba brať moje hodnotenie s rezervou. Skúšal som však hodnotiť úprimne. Nevidel som žiadne recenzie jútuberov, hoci som počul že už nejaké sú. Ako vždy som si išiel svoje. Pýtal som sa sám seba, ako by som sa cítil keby som si tieto príchute kúpil za výplatu.

Na prvej sérii Tim Juice hodnotím pozitívne aj grafiku obalov, ktoré sú vkusné a nápadité, i keď možno zbytočne veľké. Proste klasický prípad shake n vape – Toľká ceremónia a vnútri je pritom 10ml arómy 😀

Vkusný bol aj uvádzací e-mail s detailnými popismi produktov a ďalším info. Palec hore za marketingový štýl.

Malý počet produktov v sérii podľa slov výrobcu tiež nie je náhoda – osobne považujem za budúcnosť radšej viac malých sérií, ako jednu veľkú, v ktorej sa utopíte a nebudete mať šancu vyskúšať z nej všetko.


Dôležité: Pozitívne hodnotím aj fakt, že tieto arómy sú prekvapivo šetrné k vate. Žiadne časté premotávanie. Síce neviem ako budú vyzerať po mesiaci zrenia, ale na takéto zrenie aj tak nie sú určené.

Je škoda, že prvá séria Tim Juice nemá svojho supermana, a namiesto neho má svoju čiernu ovcu – prepadák Sponge Bro.

Ostatné ma však presvedčili natoľko, že som sa rozhodol zaradiť ich ku nám na e-shop.


Výrobca Tim Juice má aj pekný Instagram a zatiaľ pasívnu FB stránku. Tak ich sledujte, ak vás zaujali.

Ja ďakujem výrobcovi za to, že jeho ponuka neostala len pri spame, ktorým je vaperský trh presýtený.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.