Predvianočná konšpirácia 2016

 

V lete nám zahviezdilo SMEtie. Čas rýchlo uletel, prišla zima, a s ňou nový kaz.

Čas predvianočný a s ním aj nemorálna lobby tabakových spoločností.
Včera som zhodou okolností videl film Ďakujeme, že fajčíte (Thank You For Smoking). Dej slabota, ale aspoň verejnosti ukazuje náplň práce lobbystov – zavádzať a klamať ľudí prostredníctvom tretích strán. Základom ich úspechu je samozrejme založiť a aktívne prevádzkovať nejaký zdanlivo nesúvisiaci „výskumný ústav“ s pôsobivým názvom.

Niekto dnes vo FB diskusii podotkol, že tabakoví lobbysti  sú si veľmi dobre vedomí faktu, že e-cig je čoraz populárnejším vianočným darčekom pre fajčiarov – a to im na pracovných výsledkoch nepridáva – z dlhodobého hľadiska je to vlastne ich nočná mora. A tak to v tomto predvianočnom období neflákajú a zavádzajú pomocou dômyselne poskladaných viet a vyjadrení „nezávislých“ expertov.

Neinformovaný slovenský fajčiar si po prečítaní dnešného mediálneho výkalu pobeží kúpiť ďalšiu krabičku, ktorú si vychutná s vďakou, ako Nový Čas ochránil jeho zdravie (viď screenshot pod článkom). Desivú korunu tomuto nehanebnému klamstvu nasadilo slovo „pravda“ v bombastickom nadpise.

Preto priatelia, ktorí pravdu poznáte – prispejte aspoň svojou kvapkou – podeľte sa o pravdu so svojimi blízkymi. Nechcem od vás, aby ste si kazili nedeľu hádkami a dokazovaním pravdy niekomu, kto o ňu vôbec nestojí. Často totiž stačí málo – dať blížnemu podnet k zamysleniu, že pravda môže byť inde, ako v Novom Čase.

Dlhodobo zasievaná demagógia nesie svoje ovocie. Cítim ľútosť voči jej obetiam a hnev voči jej autorom a šíriteľom.


Vybral som z diskusie pod článkom náhodný komentár, už stihol pobaviť najväčšiu internetovú CZ/SK vaping komunitu 🙂

 

Uložiť

3 komentáre k “Predvianočná konšpirácia 2016

  1. sam hud píše:

    … Ten film som videl aj ja ,,,, Ešte si môžeš pozrieť „Diablov advokát“ dej je tiež blízky tejto téme.
    Kvalitný príspevok, páči sa mi nestranné vnímanie problematiky …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.