Nadoraz – na Felicii až na Sibír

Nadoraz na Ojmjakon s tichou podporou Vapeklub

S nadšením fandíme tomuto projektu: zimnej výprave Nadoraz. Ide o šialený nápad: cestu starou Feliciou na najchladnejšie obývané miesto sveta, Ojmjakon v sibírskej oblasti. Vysielanie tejto cesty a vo finále dokumentárny film. Ak tam teda chlapci Eugen (Nadoraz) a Peter (SK Adventures) neumrznú…

Projekt podporujeme v tichosti. Aj vzhľadom na nedávnu kauzu s Glo sme si dobre preštudovali zákon o reklame. Samozrejme, že výpravu vybavíme nejakým fajčivom, presnejšie vapivom, no nikto vám ho nebude prezentovať a odporúčať. Nakoniec by to bolo aj nechutné, veď poznáte nevtieravý VK štýl. Neužívajte nikotín. A keď už musíte, zvoľte si čo najmenej škodlivý spôsob.

O projekte si môžete prečítať viac na tomto linku, kde ho do konca roka 2023 môžete i podporiť, či už nejakým drobákom alebo štedrejšie:

A nie, 15 000 € nie je veľa. Chlapci idú do Ruska na tri mesiace. Pri takejto výprave môžu vystreliť šialené náklady. Dúfajme, že len tie náklady. A nakoniec – na projekte makajú tak tvrdo, že by si zaslúžili ešte raz toľko ako výplatu. Oni sa jej však zriekajú a čo ostane, investujú do výroby filmu.

Nadoraz na Ojmjakon s tichou podporou Vapeklub - samolepka Felicia

Aktualizácia: Január 2024

Kampaň bola úspešná a štart je v nedeľu 14.1.2024 o 10:00 na parkovisku pri Košickej Futbalovej Aréne.

Eugena sme výnimočne pustili do skladu, aby sme dali dokopy vhodnú výbavu a uistili sa, že ju bude vedieť používať.

Nadoraz a test vejpov z vapeklub.sk

Na sibírsku výpravu Nadoraz sme vybrali tieto zariadenia:

Setup za volant:

mod Geekvape Aegis S100 + atík Aspire Nautilus 3S.

Vďaka certifikátu odolnosti IP68 jeden z najdrsnejších modov a vďaka ochrannej klietke na skle jeden z najodolnejších atíkov. Je to špičkové MTL-ko. Pribalili sme hlavy 0.7 mesh, predstavujú strednú cestu čo sa týka množstva pary a výdrže batérie. Batériu sme tam šupli Sony VTC6A.

Sekundárny setup:

pod Oxva Xlim Pro.

Jednoducho aktuálne najpopulárnejší pod na našom trhu, ľudová voľba, nízka hmotnosť, malé rozmery, skrátka vysoko praktické zariadenie. Pribalili sme cartridge 0.8 ako strednú cestu.

K tomu ovocné príchute namiešané na cca 9 mg/ml neviazaného nikotínu (freebase).


Sibírsku výpravu inštruujeme, aké hrozby prináša vaping v mraze:

  1. Tuhnutie liquidu pri nízkych teplotách. Následný dry-hit (suchý poťah), keďže sa vata nebude vedieť napiť stuhnutou tekutinou. Vata sa spáli, a tak bude pravdepodobne nutná častejšia výmena žhaviacej hlavy
  2. Prudké zrednutie liquidu pri prechode z mrazu do tepla. Následne sa vata prepije, čo môže spôsobiť jednak tečenie e-cigarety, jednak prskanie liquidu do úst
  3. Rýchlu spotrebu batérie

My sme zvedaví, budeme to sledovať. Ak chcete, dojdite sa rozlúčiť v nedeľu o 10:00 na parkovisko k futbalovej aréne v Košiciach.

A takto sme Eugena zaúčali:

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa vapeklub.sk (@vapeklub.sk)

Vapeklub samolepka na legendárnej Felicii Nadoraz

Ešte som pred odjazdom skontroloval, či je samolepka na mieste. Fajne som vyriešil otázku kontrastu – isto lepšie ako to dzignúť na biele pozadie (nič proti susedom).

Tento projekt je prudko kompatibilný s VK, lebo chlapíci sa na nič nehrajú a nerobia to kvôli peňázom.

Článok postupne dopĺňam, ako sa dejú udalosti, ale pre najnovšie dianie sleduj na instagrame Peťa a Eugena. Tam budú storkovať, a najviac sa tešíme na finálny film.

Apríl 2024: výprava úspešná!

A seriál už môžete sledovať na Youtube SK Adventures, tu je prvá časť (a od nej sa už preklikáte k ďalším):

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.