DIY 2024! Novoročný príhovor

DIY vaping žije!

Skratka DIY znamená urob si sám (v origináli do it yourself). Vo vaperskej praxi je to MOTANIE a MIEŠANIE. To sú domény projektu Vapeklub.

Nikdy sme nenasadli na vlnu jednorázoviek. Odráža sa to aj v e-shope: Takmer všetok náš odbyt sú DIY polotovary.
Chceme si túto tvár zachovať navždy. Alebo aspoň čo najdlhšie.

Európsky vape trh čakajú pomalé zmeny. Jednoducho povedané: z vapeshopov chcú spraviť trafiky s kolkami – jednorázovkami, cartridgami a max 10 ml fľaškami. Kto? No predsa oni…úradníci, ktorých možno za povrázky ťahajú lobbysti tabakových spoločností.
Slovenska sa to týka počnúc rokom 2025. Takže máme čas? Ani veľmi nie. Ale nemáme ani čas robiť paniku.

Zámerom Vapeklubu je udržať DIY vaping živý tak dlho, ako to len pôjde. Budeme pre to robiť maximum, kým to bude dávať zmysel. Nezávisí to však od nás. Keď rezignujú výrobcovia, budeme musieť aj my.

Ak by sme sa mali stať trafikou s ponukou zopár nudných produktov, Vapeklub do veľkej miery stratí zmysel. My totiž milujeme svet chutí a vôní, svet nekonečných možností. Výkon, vzdušnosť, ofuk, poťah. Koncentrácia, hustota… VÔŇA a CHUŤ…

Jednorázovky “vyfajč a zahoď“ patria do trafík a k pokladniam supermarketov. My sa naopak špecializujeme na najvyššiu kvalitu a pôžitok. Hoc primárnym poslaním vapingu je menej škodlivá alternatíva fajčenia, pre nás dlhoročných nefajčiarov predstavuje vaping aj hobby a životný štýl.

Zatiaľ sme tu. A vy tiež. Pretože…
Vývoj závisí od vás. Ak vaperi nestratia o DIY vaping záujem, on si cestu nájde.

DIY 2024!

4 komentáre k “DIY 2024! Novoročný príhovor

 1. Merlin píše:

  Ja veľmi mám rád jednorazové cigarety.
  Najmä pozbierane e- vajgle.
  Obsahujú v prvom rade nabijatelny článok lipolymer.
  Neexistuje že by jednorazové cigarety mali niekedy primárny článok.
  Tento článok sa dá preparovat a nabíjať zhruba 600x pri cerpatelnom prúde 0,5C.
  Pri vyšších prúdoch , cca 4C, asi 150x
  ..
  Ďalšia vec je hliníkový obal e_vajglu.
  Je možné recyklovať.
  Ďalši využiteľný fragment e-vajglu, je nextel keramický oplet vnútra atonizéru.
  Použiteľný na opakované vypalovayelny DIY atonizérov, nielen Genesis.
  Zdar pre všetkých!

 2. Matus Mikula píše:

  No dobre a.. neexistuje nieco ako iniciativa proti tymto zmenam?? Nieco ako peticia, nejaka forma protestu, ci ineho vyjadrenia nazoru.. Netreba zabudat, ze politici su tam, kde su iba vdaka svojim volicom a ak volici masivne vyjadria nespokojnost s ich rozhodnutim, nemuselo by im to byt uplne jedno.

  Zaroven predpokladam, ze zmeny v zakonoch budu na urovni EU. Ak sa o tom vie uz teraz, skutocne mi nijako nedava zmysel, ze v celej Europe by neexistovala ziadna iniciativa proti tym zmenam..

  • ĎURU píše:

   Myslím že všetci sú tak demotivovaní zo všetkých petícií, že nie. Ja by som do toho určite nešiel, mám len jeden život a nervy. Videl som už dosť „mainstreamovejších“ tém s veľkým verejným záujmom, ktoré ničím nepohli.

   A práve ako píšeš, sme EU, no tieto obmedzenia dávajú postupne jednotlivé štáty, každý po svojom, a vôbec nemajú ošetrené, že ľudia začnú objednávať cezhranične.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.