ELYSEE shake n vape – písaná recenzia

ELYSEE shake and vape - písaná recenzia

V úvode nutno povedať, že žiadna z príchutí Elysee nesviní vatu či žhaviacu hlavu. Žiadna nie je presladená. Chute sú dizajnované pre celodenný vaping. A vyrobené len z prísne prírodných ingrediencií.

Sú to chute niektorým už známe – zo shortfillov Vaping in Paris. Na jar 2022 sa Edgars z VIP pri svojich cestách Európou zastavil na pivo v Košiciach. A práve tu prišiel nápad dostať tieto šmaky do formátu longfill, ktorý je na Slovensku tak obľúbený. Vývoj sa naťahoval 11 mesiacov, ale už súúú tu.

Sériu Elysee recenzujeme traja. Tri rôzne typy vaperov, aby táto recenzia bola svieža a relevantná.

Testovali sme poctivo: dva týždne na celodenný vaping.

K objemu: neobvyklý formát 20/70 ml je na Slovensku novinka. Avšak všetky fľašky majú na etikete tabuľku miešania. Som rád, že sa na toto našlo miesto, a ani to nebolelo.

Poďme na chute!

Tip: Ak ste leniví čítať, pozrite video.

Spring

Ďuri
Stredne výrazná, mierne sladká, ovocná chuť žltej slivky. Čo ma špeciálne dostalo, je vec, akú vo vape svete hľadám len ťažko: kyslosť. Konečne výrazná kyslosť. Večer sa mi to však pobije s chuťou piva. Najskôr nebude pasovať ani kávičkárom ku káve.

Vo vate je invazívna, takže ju len tak ľahko tabakovkou neprebijem. Na druhej strane, tabak so žltou slivkou je fajn.

Viete, že ovocia nie sú moja šálka kávy, nuž Spring som ocenil. Len ma kus štve – prečo sa to volá Spring, keď slivky nedozrievajú na jar?

Jánoš
Veľmi svieža, ovocná a verná chuť mirabelky. Žiadnu umelú sladkosť som v tomto prípade necítil. Jedná sa o maximálne jednoduchý, no napriek tomu výborný, osviežujúci letný liquidík. Skutočne podarená záležitosť, a aj keď osobne nepatrím ku milovníkom ovocia, tu naozaj platí, že menej je niekedy viac a v jednoduchosti je krása. Vrelo odporúčam.

Spring - longfill Elysee - chuť žltej slivky mirabelky

French

Ďuri
Už som túto formuláciu kdesi použil: Nenápadnosť je jej silná a slabá stránka zároveň. Záleží od uhla pohľadu. Ak hľadáš náhradu cigy bez otravných voňaviek, toto je ona. Na druhej strane, možno si povieš: To som mohol vapovať čistú bázu. Nie je to celkom tak, lebo dobrá nenápadná tabakovka maskuje prirodzenú sladkosť bázy a robí z nej chuť cigaretky. Ťažko určiť, kde končí chuť French a začína chuť nikotínu (ak niekto náhodou nevedel, nikotín je pikantný). French je pre mňa “allday everyday”, len vapovať a nič neriešiť. Nájde využitie aj tam, kde si chceš užiť tabakovku, no nechceš smradiť priestory silnými zápachmi.

French - longfill Elysee - jemná imitácia cigarety

Symphony

Ďuri
V tomto koláčiku je výrazné cesto, pečivo. A veľmi skromná účasť malín. Autor to tak asi chcel. Je to teda jednoznačný dezert, kde ovocná zložka len dotvára charakter. Nepresladené. Teplučké. To je to slovo, ktoré som hľadal – teplá príchuť. Symphony je ako krbom vykúrená chata uprostred zasneženého lesa. Perfektne zapasuje k horkej kávičke. Pre mňa na celý deň. Zároveň ma teší, že si po nej môžem naliať tabakovku a Symphony sa s ňou nepobije, rýchlo jej uvoľní priestor.

Symphony - longfill Elysee - biely koláč s malinami

Brown

Jánoš
Predstavte si zelené vrecko šúľacieho tabaku Golden Virginia ktoré ste si práve kúpili u vašej trafikantky… Sadnete si na lavičku, otvoríte, ovoniate a hneď sa vám zbehnú v ústach sliny. Opýtate si od kamoša “vážky” a ušúľate lahodnú cigaretku bez filtra na ktorú sa strašne tešíte. Škrtnete zápalkou, potiahnete mierne pikantný, decentne údený a niekde ďaleko na pozadí aj trošku kyslastý dym, ktorý si vychutnávate ako za starých čias, keď ste boli malí fagani a kurili štartky za garážami. Presne tak chutí Brown.

Brown - longfill Elysee - hnedý šúľací tabak

Sunburst

Jánoš
Príjemný koncert chutí, kde jahoda hrá prvé husle, žltý melón dotvára v pozadí celú harmóniu, no bazalka si len občas cinkne na triangel alebo úplne zaspí svoj nástup čo sa dirigentovi nie veľmi páči. 🙂

Osobne nie som veľký fanúšik jahodových vecí. Prídu mi umelé. Tu však bola nevtieravá, a zaujímavo sa pohrávala s mojim jahodovým hejtom. ? Zachraňoval to spomínaný žltý melón, a naozaj veľká škoda tej bazalky, lebo niečo neidentifikovateľné zelené tam možno je, ale presne definovať to nedokážem.

Ako celok nevtieravý, nepresladený jarný liquid, no vďaka mojej averzii na ovocie ma neohúril.

Ďuri
Jahoda je tu tak výrazná, že berie väčšinu palety. Zvyšné zložky by som naslepo netrafil. A tá jahoda nechutí celkom ako z babkinej záhrady. Ale vlastne, moja babka žije na sídlisku… Sunburst je azda najvýraznejšia chuť série Elysee. Možno až bars. Chceš jahody? Na, celý košík.

Sunburst - longfill Elysee - jahoda, žltý melón a bazalka

Bubbles

Jakub
Vyvážená chuť coly a jablka, v presnom pomere pol na pol. Svieži, neotravný pocit pri vapovaní vytvára nepresladená cola, ktorá má nádych kolového nápoja a nie kolových sladkostí. Je doplnená akurátnou dávkou hodnoverného sladko-kyslého jablka. Avšak stále to nie je 100% reálna cola, čo môže byť spôsobené buď pridaním jablka do receptu, alebo jednoducho tým, že cola sa naozaj vyrába veľmi tažko aby bola hodnoverná. Ako občasná chuťovka na leto, či vyskúšanie príchute coly ideálne, no na dlhodobý vaping počas celého týždňa zrejme nie.

Bubbles - longfill Elysee - jablková cola

Breeze

Jakub
Milovníci chladiviek si prídu na svoje. Opäť prekvapivá a vyvážená chuť prírodnej chladivej mäty a „umelej“ koolady/ľadu. Niekto by možno čakal hrdlorez, no opak je pravdou. Vhodné kľudne na celodenný vaping, alebo ako na miešanie s iným liquidom, pre pridanie chladivého efektu a to práve vďaka tomu že táto chuť nemá žiadne divné, cudzie, či umelé podtóny.

Breeze - longfill Elysee - mäta a mentol

Sunrise

Jakub
Reálna chuť čistého hrozna, ktorá ani po pár dňoch neomrzí. V nepresladenej a neprechladivkovanej kompozícii je mierne cítiť isté tmavé ovocné bobule, no chuť hrozna rozhodne dominuje. Jemný chladivý efekt je taktiež priam až nepozorovateľný. Vhodné a na allday vape a skvelý protiklad SnV Grape Vine od výrobcu Dinner Lady, kde Vaping In Paris dokazuje, že ovocie sa dá robiť reálnou, jemnou, jemne sladkou a prírodnou chuťou.

Sunrise - longfill Elysee - chladivá čierna ríbezľa s hroznom

Záver

Tak čo, páčila sa vám recenzia? Pomôže pri výbere?

Budeme radi, keď nám šupnete komentár. ?

Elysee kúpite na našom vašom e-shope.

Jeden komentár k “ELYSEE shake n vape – písaná recenzia

  1. Rastislav Hozza píše:

    Zatiaľ skúšam len Spring ktorý mi zatiaľ robí radosť, zobral som aj French tak dúfam že ani ten nesklame . Super recenzia pobavila .
    Ďakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.