O spustení é-šopu

Milí čitatelia, sledovatelia, podporovatelia… jedným slovom členovia Vape Klubu, chcel by som vám na úvod poďakovať.

Pretože e-shop vznikol vďaka vám.

Poznámka na úvod. Zablúdeným návštevníkom musím ozrejmiť, že Vapeklub NEPREDÁVA IQOS od Filipa Mórisa a ani sa nechystá.
Je mi jedno, že je po tom dopyt. IQOS považujem za krok späť, rovnaké svinstvo ako boli cigarety, kopa záhadných látok v niečom, čo vzdialene pripomína tabak. V dávkach, ktoré vám určujú tí istí čo vám ich určovali doteraz.
Stále máte šancu spamätať sa, Vapeklub vám rád pomôže.

Začíname!

Vapeklub e-shop bol oficiálne spustený v symbolický dátum výročia Slovenského Národného Povstania, 29.8.2017.

Prešiel prvý mesiac. Podávam hlásenie.

Je to taký špecifický malý obchodík s veľmi dôsledne vyberaným tovarom.

Vapeklub posiela hlavne na Slovensko, výnimočne do Česka, podarilo sa raz i do Rakúska. Po dohode pošleme kamkoľvek. Možný tiež osobný odber v Košiciach.


Zákazníci si pochvaľujú individuálny prístup a poradenstvo pri nákupoch.

Ako poradňu neváhajte využívať aj FB skupinu VAPELIFE SK+CZ.

Na cenách záleží. Robím všetko preto, aby bol Vapeklub aspoň druhý najlacnejší na Slovensku. Keď tomu tak nie je, ozvite sa a cenu sa pokúsim dorovnať.

Obchod stavia na kvalitu namiesto kvantity. Sortiment sa rozširuje dôsledne a opatrne, na základe osobných skúseností našej komunity a na základe vašich požiadaviek. Možno práve v tom je sila Vapeklubu. Nechcete sa predsa utopiť v obrovskej ponuke hlúpostí.

 


Spokojný vaper je stále na prvom mieste.

Roky som totiž prežil v úlohe zákazníka. Prístup, s ktorým som sa pri nákupoch stretával bol pre mňa motiváciou posunúť štandardy. Našli sa aj takí, čo sa to pokúsili zneužiť, a verím že sa ešte nájdu.

K objednávkam pribaľujem malé darčeky – keď chcem. Zatiaľ nikto neobstál naprázdno.
Je jasné že pán čo si objednal 30 fľaštičiek ich dostane 35. A keď si pravidelný zákazník objednal drip tip tak dostal dva. Je jasné že keď kupuješ arómy, dostaneš ochutnávky aj z ďalších.
Ale je jasné, že keď si objednáš osobný odber tovaru za 2,90 a 3 týždne ťa to tu čaká zabalené a ty ani bú ani mú, že žiadny darček nedostaneš.

Bohužiaľ na internete asi koluje fáma, že náplňou práce Vapeklubu je rozdávanie či dokonca predávanie vzoriek. Je to bájka. Vzorky aróm sú darčeky k objednávkam. Ak chcete ochutnávať, pozývam na naše Vape zrazy v Košiciach, najbližší pravdepodobne 10. decembra 2017.


Najčastejšia otázka:
A to všetko máte skladom?
ÁNO máme.

Všetko je ihneď k odberu v Košiciach, pripravené na odoslanie.
Nie som fanúšik dropshittingu.
A už vôbec nie, keď ide o vaping.
Podľa mňa chcete tovar hneď a od niekoho kto vie, čo predáva. Mýlim sa?

Objednávky urobené do 13:00 sú v 99% prípadov doručené nasledujúci deň. Samozrejme mám na mysli pracovné dni.

Košice viem obslúžiť nadštandardne, po dohode aj cez víkend.

Podrobné info o doprave a platbe nájdete v sekcii Doprava a platba. Práve pracujem na pripojení Paypalu, aby nás banky neosekávali pri platbách z Česka.

Počúvam vaše názory a mám rád otvorenú kritiku. Takmer každý deň sa pokúšam niečo vylepšiť. Obchod formujete vy.

 


Príbeh a filozofia!

Snáď netreba nikomu vysvetľovať, že Vapeklub nie je „len ďalší e-shop“, ktorý vznikol, aby sa zviezol na trendovej vlne.

Tí, ktorí projekt Vapeklub trochu poznáte viete, že vznikol z vášne k vapingu, ako amatérsky verejnoprospešný blog.

Začal som ho písať kvôli tomu, aby mi šetril čas. Ako aktívneho vapera ma totiž známi i menej známi často pýtali o radu cez internet. Časom som si všimol, že odpovedám dookola na stále tie isté otázky a že trávim 6 hodín denne četovaním (ako keby to dnes bolo inak, lol).

Takto slúži už rok všetkým vaperom i záujemcom o vaping. Čoraz väčšia je skupina ľudí, ktorí pomocou Vapeklubu posunuli svoj vaping na vyšší level a tiež skupina ľudí, ktorí vďaka Vapeklubu prestali po 5 – 10 – 15 – 20 rokoch fajčiť! Ten pocit mi bol vždy odmenou.

Keď som blog zakladal, vôbec mi nedoplo, že môže vytvoriť dopyt. Ani len vo sne mi nenapadlo, že raz budem Vapeklub prepájať s fakturačným softvérom.

Na prácu v e-shope som sa fakt tešil. V naivnom očakávaní, že náplňou mojej práce bude vaping a veci s ním súvisiace. Lenže realita ma prefackala. 90% pracovnej náplne sú technické, byrokratické, ekonomické, marketingové, legislatívne a podobné záležitosti, ktoré s vapingom vôbec nesúvisia.


 


Vstúpiť do biznisu bez mastného kapitálu je podľa niekoho bláznovstvo, podľa niekoho odvaha. Vlastne je to oboje, ruka v ruke. Keby som psychológovi povedal že verím, že na Slovensku sa dá sile peňazí konkurovať usilovnou a vytrvalou prácou, asi by ma poslal o poschodie vyššie…

Aby som to nemal ľahké, v rovnakom čase vstúpil na lokálny trh agresívny zahraničný investor. Môj pokus dohodnúť spolunažívanie bol naivný a márny, ale nebol zbytočný. Pochopil som, že vaping je pre mnohých biznis ako každý iný.

Odvtedy som to pochopil ešte niekoľkokrát…posledný výhražný telefonát som absolvoval len pár dní dozadu.


 

Bol som úprimne presvedčený, že Vapeklub nebude nikto vnímať ako vážnu konkurenciu. O to viac ma prekvapili, vlastne šokovali praktiky, s ktorými sa začínajúci e-shop na svojej krátkej ceste zatiaľ stihol stretnúť. Tvrdú súťaž som síce čakal, no čakal som súťaž podľa pravidiel – kto prinesie lepšie ceny, lepšie služby, kto prinesie niečo naviac. Takáto súťaž by bola zdravá a nútila by nás neustále zvyšovať kvalitu. Lenže v skutočnosti to tak nefunguje. To ma mrzí dosť. Je to trochu demotivujúce.

Samozrejme česť výnimkám. V Česku skúste napríklad obchody vapecig.cz a vaporism.cz, ktoré žijú vapingom presne ako my.

Je dobré, že vaperi nevidia do hnusného zákulisia vape biznisu? Alebo je to škoda? Bol by som fakt rád za váš názor v komentári.


Ďakujem za prečítanie. Dúfam, že vás tento článok aspoň trochu bavil. Neváhajte zdieľať náš web, možno ani netušíte, koľko vašich známych má o vaping záujem. Možno niekomu pomôžete zbaviť sa cigariet. A to je výzva, ktorá stojí za to.

Či už chcete alebo nie, vo Vapeklube vždy dostávate niečo naviac.

Milí čitatelia, sledovatelia, podporovatelia… jedným slovom členovia Vape Klubu, chcel by som vám na záver ešte raz poďakovať.

Pretože e-shop vznikol vďaka vám.

Od vaperov pre vaperov.
(tento slogan som používal skôr, ako sa z neho stala klišé fráza)


Poslednú, azda najdôležitejšiu kapitolu nájdete v blízkej dobe v kratučkom článku: BLOG a E-SHOP: Ako budú žiť vedľa seba?

 

 

3 komentáre k “O spustení é-šopu

  1. Iron píše:

    Komentujem ako spokojny zakaznik, takze budem asi zaujaty 🙂
    Moje prve skusenosti s predajcami v kamennych predajniach dopadli otrasne: obvykle podavac, ktory sam nevie co predava, alebo „podnikatel“ ktory ma nahodene take ceny, ze by z toho jedneho ..ach! A tak som zacal pozerat e-shopy, porovnavat s cinskymi obchodmi, zistoval co a ako,.. no ved to pozname.
    Dula pristupuje k obchodu presne tak, ze si z neho mozu brat ostatni priklad: profesionalne, ustretovo, skratka ako clovek, ktoreho bavi to, co robi! A to v dnesnej dobe podavacov namiesto predavacov naozaj potesi.
    Na otazku zakulisneho hnusu odpovedam ANO! Kazdy by mal vediet, kto je svina a na koho si davat pozor!

  2. Pingback: E-shop vapeklub.sk po prvom roku - rekapitulácia 2018 » VAPE KLUB

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.