Doozy Vape Baccy Roots – recenzia 2. časť

Ako zapôsobili britské ochutené tabakovky Baccy Roots na náročných labúžo vaperov Ďuriho a Miša? Úprimná recenzia, časť 2/2. (Prvú časť nájdeš tu).

Baccy Roots review pt. 2 by vapeklub.sk

Five States

Ďuri:

Teraz je už jasné, že výrobca miluje TÚ korenistú zložku. Tu ju dostávame v najčistejšej podobe z celej série. “Narúša” to len štipka karamelky, ktorá je však zanedbateľná.

V princípe podarená drsná, dymová, horká, suchšia tabakovka. Môj osobný víťaz série. 4,5/5


Mixal:

Horká čokolada bez čokolády
Popis hovorí o Perique, Kubánskom a Nikaragujskom tabaku (to ani neviem aký je), ale ja cítim jemnú slamovitosť Orientalu, Burley a viržinku. Takže podľa mňa to je čistá americká zmes, ktorá je len jemne šmrncnutá pikantným Perique.

Ďalšia zložka má byť horká čokoláda a teraz by som chcel povedať, že nápad primiešať k tabaku horkú čokoládu je podľa mňa úplne geniálny. Až sa čudujem, že to doteraz ešte nikoho nenapadlo. Odpoveď bude zrejme v tom, že je to podobne náročná úloha ako vytvoriť naozaj slaný liquid. Preraziť prirodzenú sladkosť bázy je ťažká úloha, a preto sa to ani tu celkom nepodarilo.
Určitá horkosť tu naozaj je, akurát to nie je horká čokoláda. Myslím, že ak sa niekomu podarí zvýrazniť chuť horkej čokolády a vhodne ju zmieša s tabakom, bude za vodou, lebo to budú chcieť vapovať úplne všetci.

Za mňa je týchto 5 štátov (teraz ma napadlo že názov tiež jemne evokuje americkú zmes, akurát počet štátov nesedí) celkom fajn a neotravný alldayvape. Oproti štandardným organickým americkým zmesiam je celkom prijemný k buildu a tá štipka Perique mu ohromne sedí. Akurát bez čokolády to nie je nič o čom by som ti z USA posielal nadšené pohľadnice. A musíš sa pripraviť na poriadnu porciu suchého slamovitého tabaku, ktorý dominuje. 3,5/5

Baccy Roots Five States

Kentucky Leaf

Ďuri:

Drsné. V popredí je korenistá, temná, horká zložka, akú si pamätáme z Fog Division – Old Navy či Spiced Mustache. Trochu ešte pripomína Latakiu od Flavour Art.

Nuž a tejto zložke sekunduje niečo sladké. V atíku Expromizer 5 sa táto sladká zložka prejavuje výrazne a rušivo, vo Vertexe sa sladkosť stráca, takmer ju necítim. Zaujímavé.

Drsná tabakovka síce ponúka suchosť a horkosť, ale chýba jej telo, rozumej hutnosť. 4/5


Mixal:

Najlepší bourbon na trhu
Toto Kentucky podľa mňa vôbec nechutí ako Kentucky. Tipol by som úplne rovnaký tabakový základ ako vyššie pri 5 states, akurát tým že je bez Perique, pôsobí ešte suchším dojmom.
Bourbon tu je jemný, ale na rozdiel od iných bournonov (napr. ten od Tob. bastards) je toto naozajstný bourbon, vrátane takého toho alkoholového odoru. A pre mňa je jeho chuť najreálnejšia s akou som sa zatiaľ vo vapingu stretol.

Táto kombinácia má rozhodne svoje čaro a verím že si nájde fanúšikov.
Ak chceš skúsiť ako chutí Kentucky, hľadaj inde, ale opäť ako minule – ak si fanúšik Dead Mana alebo Kapitána, toto by ti mohlo chutiť, lebo ten bourbon je výborný a k suchému tabakovému základu sa veľmi hodí.
Problém by mohol byť len v tom, že tu použitý suchý a slamovitý tabakový základ nie je veľmi populárny a ten bourbon nie je ani zďaleka taký výrazný (a otravný) ako napr. v Kapitánovi od Opice.
Mne to celkom chutí, ale podobne ako vyššie, pohľadnice o tom domov posielať nebudem. 3,5/5

Baccy Roots Kentucky

Original

Ďuri:
Sladká zložka v popredí, tabačík v úzadí. Presladené to chvalabohu nie je, nuž nečakajte žiadnu progresívnu ani výraznú tabakovú chuť.
Následne čítam, že sladká zložka je v skutočnosti javorový sirup (naslepo som tipoval vanilku).
Celodenný vape? Áno, ak vás neotravuje mierna sladkosť. Okoliu to vraj príjemne vonia. Dezertná tabakovečka za 4/5

Mixal:

Sirupček
Original je asi najjemnejší z celej série. Ak si ho niekto kúpi a ochutná ako jediný z celej šestice liquidov, bude mať veľmi skreslenú predstavu o Baccy Roots. Na rozdiel od zvyšku série, tu je dominantný sladký javorový sirup a tabak mu sekunduje len pri výdychu.

Je to zrejme opäť americká zmes, možno ešte so štipkou Perique, ale ruku do ohňa by som za to nedal, lebo všetko prebíja ten sirup.
Pre mňa príliš sirupové, ale ja som sirupy nemal rád nikdy a v žiadnej forme. Ale tebe to pokojne chutiť môže ak máš rád sladké a výrazné chute jemne sprevádzané tabakom.
A ozaj, ešte tam majú byť sušienky. Vieš ako to je – už som ti to vysvetlil minule pri Sweet Roll – keď vieš, že tam majú byť a pekelne sa sústredíš, určite ich tam nájdeš ?
3/5

Baccy Roots Original
Doozy Vape Baccy Roots Kentucky Leaf

Záver Ďuri:

Séria osloví oba póly milovníkov tabakoviek: sladkých i horko-drsných. Len treba správne vybrať (napríklad čítať náš blog ? )

V mojich očiach sa séria točí okolo dvoch extrémov, ktoré v rôznom pomere kombinuje. Možno by úplne stačili namiesto šiestich len 4 príchute: sladká, drsná, sladkodrsná a…originálne suchá Feuille Verte.

Séria Baccy Roots mi srdiečko pohladila – práve tou zložkou, ktorá mi nahradí tabakovky Fog Division. Tie sa počas svojho krátkeho pôsobenia dosť možno inšpirovali práve v Baccy Roots, keďže sa ani netajili ingredienciami z Británie.

Ja myslím, že Baccy Roots si miestečko v našej ponuke nájde a ustráži.

Séria, v ktorej sú fakt drsné a pritom neorganické tabakovky! A za to ju cením.

Záver Mixal:

Čo povedať na záver. Všetko je vyššie a je toho veľa, takže asi nič.
Alebo predsa niečo. Mám také podozrenie, že tieto recky vejpdžúsov aj tak nikto nečíta, tak si dajme malý test. Ak si sa dočítal až sem, daj akýkoľvek post do skupiny VAPE KLUB SK+CZ (18+) a použi hashtag #čítamVKblog

Zo všetkých, ktorí tak spravia do konca tohto týždňa (do nedele 29.5.2022) vylosujem jedného, ktorý dostane všetky šejkenvejpy z tejto recenzie (teda to čo z nich po recenzii zostalo, je to viac ako 50%) a ešte aj jedno prekvapenie od Vapernauta.

Poď do toho, je veľká šanca že budeš súťažiť úplne sám ?

Tento článok bol zverejnený v Tabakové so značkami .

2 komentáre k “Doozy Vape Baccy Roots – recenzia 2. časť

    • vapernaut píše:

      nezabudol, tá bola sladká, rozumej mliečna, tak 50 % čokolády max.
      Ale ja by som chcel takú aspoň 90 percentnú 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.