Tobacco Bastards 3. časť – Ovocné – recenzia

Vítam vítam, s veľkou radosťou Ťa vítam pri tretej a teda poslednej časti recenzie belgických shake-n-vape tabakoviek Tobacco Bastards. Táto má tému ovocné. Presnejšie ide o tabakové príchute kombinované s ovocím.

Ak Ti niečo ušlo, nech sa páči: link na prvú časť a na druhú časť.

Opäť ide o priesvitné šťavičky, ktoré sú šetrné k vate a vhodné na celodenný vaping.

Z niektorých príchutí mám za sebou už stovky mililitrov, no každú som testoval minimálne 2 týždne. V roku 2020 na atomizéri Ares 2 a v roku 2021 na milovanom Vertexe.

Sranda je, a to som si všimol až teraz: každú tabakovku hodnotím i v disciplíne „ako sa páruje s pivom“?. Svoju lásku k tomuto nápoju už nezapriem. Nalej si a vychutnaj si so mnou túto recenziu, ktorá Ti osvetlí cestu k svätému grálu celodenného MTL vapingu.

Flavormonks Tobacco Bastards Review Part 3 - vape blog vapeklub.sk

Strawberry

Narovinu: na jahôdke ma ruší len občasný pocit Zubní pasta perlička, to je proste jednička. Hej, miestami mám pocit akoby som vapoval tú detskú zubnú pastu.

Po čase a zvapovaní fľašky trochu prehodnocujem moju dávnu recenziu z Instagramu a hodnotenie znižujem o bod. Jahoda tu tabak dosť bije až prebíja a vzniká neobvyklá fúzia, s ktorou sa stotožňujem, no len do istej miery. Jedna fľaška mi stačila. Liquid vhodný skôr na pracovný deň, k večernému pivu mi nepasuje. Podobne kávopičov by mohol rušiť pri káve.

Je to zaujímavé, nie je to zlé, ale v sérii TB má jahoda silných ovocno-tabakových súperov. Privítal by som výraznejšiu tabakovú zložku. Vycucal som celú fľašku, odporučiť môžem, hoc v mojej poličke sa tak skoro neobjaví.

Flavormonks Tobacco Bastards Strawberry - tabačík s lesnými jahodami na vapeklub.sk

Apple

Prvá otázka, ktorú by som mal zodpovedať: Je tu jablko červeného alebo zeleného typu? Je zelené. Presne ako etiketa.

Je to proste to “zelené vape jablko”, napríklad Flavour Art Fuji. Ja mám túto zelenú jablkovú zložku rád. Je tu veľmi jemná, avšak jemný je aj tabakový základ, v ktorom postrehujem len decentnú slanosť. Jablková zložka časom prchá, respektíve ju prestávam vnímať a ostáva nám nenápadná tabakovka, ktorej zelené jablko len dodalo charakter. Vidí sa mi, že základom je tu Dark Fire.

Vo výsledku je Apple neotravný celodenný vaping, neruší ani popíjanie vínka či piva a to je jeho zásadné plus, ak teda i Ty holduješ alkoholu ako ja. A ak si tiež fanúšik Orange alebo Blackberry, toto je ideálne prestriedanie.

Flavormonks Tobacco Bastards Apple - tabačík s jablkom na vapeklub.sk

Cherry

Veľmi výrazná chuť čerešne. Celkom originálna. Možno vieš, že čerešňa je vo svete vapingu trochu ošemetná záležitosť a celá veda: toto ovocie sa totiž napodobňuje veľmi ťažko.

Postreh: Niektoré TB ovocovky na etikete sľubujú natural čiže prírodnú ovocnú príchuť. Cherry nie. Tá je proste Cherry Flavor.

Takže nie, nie je to čerešňa zo záhradky za mestom, ale skôr cukrovinková višňa.

Až pri druhej fľaške mi doplo, že ono je to rozpustené v Bourbone. Myslím tým príchuť TB Bourbon. Všimneš si to, keď po dovapovaní vydychuješ nosom, tam sa Bourbon určite objaví. Takže tabaková zložka tu nie je výrazná, no pre mňa je lahodná.

Pri večerných pivách ma však i TB Cherry začalo otravovať a doslova sa chuťovo biť. Mal som sto chutí naliať si do tanku nejaký klasický Euliquid.

Inak tejto čerešničke nemám čo vytknúť, na denný vaping super, pokiaľ hľadáš niečo výrazné. Večer by som si ale bral von niečo iné. Bez nutnosti premotať, lebo TB Cherry nie je invazívna a odíde z vaty skôr ako zvapuješ dva mililitre. Odporúčam, ak hľadáš výraznú višňočerešňu.

Tobacco Bastards Cherry Tobacco

Blackberry

Černicovú príchuť extra nevyhľadávam, ani černice ako ovocie, s výnimkou turistiky, kedy ich papám rovno z kríkov a dotvárajú zážitok. Preto má táto príchuť nelákala a dlho som jej nechcel dať šancu. Po opakovaných chválach v našej FB skupine som jej teda šancu dal a neľutujem! Táto fúzia sa fakt podarila. Černica je totiž ovocie špecificky sladko-trpkej chuti a spolu s drsnejším tabakom to vystrelilo jak facka.

Od černice, akú papám z kríku v slovenskej prírode má táto síce dosť ďaleko, ale i tak fajn.TB Blackberry je vhodná na celý deň. Tu a tam môže navodiť dojem dezertnej príchute. S večerným pivom sa chute môžu ľahučko pobiť.

Napíšem tu ešte zákulisnú zaujímavosť: Nedávno sme riešili v e-shope sťažnosť, že v príchuti našiel vaper plávať čierne bodky a že to nevyzerá vábne. Tak som oslovil výrobcu, a dozvedel som sa, že čiastočky pochádzajú z príchute TB Dark Fire, ktorá je tu tabakovým základom. Avšak niečo sme si o Dark Fire napísali v minulej časti: ja by som prisahal, že sa zmenila, a tak si myslím, že Blackberry by s pôvodným, fakt temným Dark Fire v základe chutil ešte lepšie.

Záverom vyzdvihujem originalitu tejto príchute – nikdy som nevapoval nič podobné. Nenechávam zrieť a vapujem už deň po zaliatí, šmakuje od začiatku a práve vtedy je ovocná zložka najvýraznejšia. Hoc sa s pivom trochu pobije a vtedy vznikne dojem “drogérie” v ústach.

Update: BlackBerry neodporúčam nechávať ležať viac ako mesiac, dva a už vôbec nie tri. Zmení sa na tú drogériu na plný úväzok. Dávam za tento fakt pol boda dolu.

Tobacco Bastards Blackberry Tobacco

Orange

Reči sú zbytočné, našiel som ďalší svätý grál.

Základom je príchuť TB Bourbon, zľahka vylepšená o pomaranč, presnejšie šupku z pomarančov.

Hoc má Orange veľa verných fanúšikov, našli sa aj takí, ktorí sa sťažovali, že to ako pomaranč ani zďaleka nechutí. Myslím, že čakali podľa názvu výraznú chuť čerstvého pomaranča, avšak tu ide len o šupku, ktorá dodáva ľahkému svetlému tabaku charakter.

Liquid vhodný na celý deň a neruší ani pri pive.

Nečakám na zrenie, pretože vtedy sa pomarančová zložka začne vytrácať a mení sa to na Bourbon. Vapujem hneď na druhý deň po namiešaní a fest si to užívam. Ak Ti chutí Bourbon, toto je ďalšia povinná zastávka. Plusové body za originalitu.

Namiesto ďalšieho rozpisovania Ti poviem, že Orange spolu s Bourbonom sa delia o moje osobné prvé miesto v sérii Tobacco Bastards a musíš ho vyskúšať. S čistým svedomím dávam pomarančíku plný počet a hrot.

Tobacco Bastards Orange Tobacco

Plum

Toto je bonus! Je to totiž najnovšia príchuť série TB, ktorá na nás vybafla koncom leta 2021 a celkom zamiešala karty. Zároveň mi poslúži ako výhovorka, prečo tretia časť recenzie mešká ? čakal som na Plum.

Pre všetkých milovníkov TB Bourbon, medzi ktorých sa radím i ja, mám výbornú správu! Bourbon je tu opäť základom.

A ešte jednu: Neviem ako to je možné, ale tu ten Bourbon cítim fest už na druhý deň po namiešaní. Pričom pri čistom TB Bourbon musím čakať 3 týždne, kým sa prejaví. Fakt nekecám, lebo zrovna niekoľko dní pred ochutnávkou Plum som denne cucal čistý, mesiac odležaný Bourbon a nebol tak výrazný ako je tu. Možno bol použitý silnejší koncentrát.

No a čo tá šľifka? Asi to nebude tá zo slovenskej záhradky. Na etikete sa nepíše nič o “natural”, takže to je proste slivková príchuť. Je dobrá.

Sranda, pri slepom ovoniavaní namiešaného liquidu si nemôžem pomôcť, cítim cheesecake.

TB Plum je každopádne chuťovo výrazná. Platí tu to, čo pri predošlých ovocovkách: ak chceš cítiť slivku, vapuj už na druhý deň po namiešaní. Ak chceš Bourbon, nechaj ležať.

Za mňa perfektná až dokonalá príchuť, ktorá bez problémov pasuje k pivu, vínu i káve. Pre fanúšikov TB Bourbon povinnosť. Keďže mám za sebou ešte len 20 ml a stavia na úspechu Bourbonu, kolíšem medzi 4,5 a 5 bodmi.

Tobacco Bastards Plum Shake and vape

Nuž a toto bola posledná časť mojej recenzie Tobacco Bastards. Dosť som si ju užil, lebo väčšina tejto produkcie mi proste chutí. Žiadne extrémne sladidlá, žiadne čierne liquidy…naopak mnoho celodenného vapingu.

Ak by som mal niečo vytknúť, je to jednak kvalita balenia, presnejšie tesnenie uzáverov, presnejšie netesnenie uzáverov. Vytáča ma, keď z tašky vytiahnem slintavú fľašku. Preto už zvyknem TB prelievať do spoľahlivých fľašiek a vzdám sa štýlovej etikety.

Druhá vec, nie som nadšený z komunikácie značky so svojimi fans. Je to skôr pasívny štýl a obmedzuje sa na veľmi občasné informovanie o novinkách. Táto recenzia vlastne vznikla vďaka šťastnej náhode, pri ktorej som získal kontakt na vedúceho Flavormonks a tak som i mohol pre Vapeklub spraviť súťaž a rozoslať pár kúskov merču. Skrátka, stojí to na kvalitnom produkte a distribúcii, ale budovanie značky či „lovebrandu“ by mohlo byť o dosť lepšie.

Tobacco Bastards je tak jedna z mojich… ani nie srdcoviek, ale presnejšie chuťoviek. Ak si ich ochutnal, stavím sa že aj Tvoja.

Ktorá je tvoja TOPka zo série? Alebo TOP 3?

Páčila sa Ti recenzia? Poteší ma komentár pod článkom. Ďakujem.

Na záver ešte mojich pár fotečiek. Nie sú síce také profi ako Vapernautove, ale radosť spravia.

Tobacco Bastards Apple a Strawberry
Flavormonks Tobacco Batards Apple vape photo
Flavormonks Tobacco Batards Orange Photo

7 komentárov k “Tobacco Bastards 3. časť – Ovocné – recenzia

 1. kamil23 píše:

  Zatiaľ do každej mojej objednávky prihodím aj jednu od TB a ešte ani raz ma nesklamali. Apple a Cherry (Cherry má ani neláka) som ešte nevyskúšal ale na plum už čakám. Jahoda bola pre mňa fajnová 🙂 BlackBerry som s tebou riešil ja ale po odpovedi že je všetko v poho som sa ihneď pustil do zamiešania a znova spokojnosť. No moja topka od TB je Orange hodí sa fakt ku všetkému a nikdy ma tá príchuť neotravovala. Uvidíme ako sa ukáže Slivka… Už sa teším ?

 2. Peto píše:

  Plum odlezana par dni na siren 3. Hmm, zial necitim nist moc, mozno troska slany karamel s naznakom niecoho mierne sladkeho. S vypatim sil aj kusok supky zo slivky. Zatial naspat do chladnicky snad z toho vyleze co cakam.

    • ĎURU píše:

     hej no, to je také všeobecné „zákonné“ upozornenie a môže byť mätúce. Kým to je nie použité, zamiešané, tak isto lepšie v chlade. Naopak pre rýchlejšie zrenie je dobrá vyššia teplota. Na tretej strane, v lete by som v horúcom aute na slnku PET fľašky s tekutinou vôbec nenechával.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.