Uwell Caliburn A2 – recenzia

POD je miniatúrna elektronická cigareta. A Caliburn od výrobcu Uwell je pravdepodobne najobľúbenejší POD v Česko-Slovensku. A2 je už jeho tretie pokračovanie. Na trh je vypustený v polovici septembra 2021 a ja ho už o niekoľko dní beriem na poriadny výlet.

Hoc ide o produkt určený primárne začiatočníkom, toto je recenzia z pohľadu dlhoročného vapera, pokročilého užívateľa motacích MTL atomizérov… a tiež z pohľadu predajcu, ktorý vie, čo ľudia chcú a čo potrebujú. Dá im to Caliburn A2?

Uwell Caliburn A2 na pníku

 

Dizajn

Minimalistický. Elegantný. Hladký.

Povrch nie je nijako zdrsnený ani pogumovaný, takže niekomu môže pôsobiť klzko. Mne však z ruky zatiaľ nevypadol. Vypadol mi však z teplákov, keď som sa vyzliekal a zabudol som, že ho tam mám – to ma privádza k faktu, že podík je to fakt maličký a ľahučký. Povrch pôsobí príjemným a vcelku luxusným, každopádne vkusným dojmom. Žiadne čačky navyše.

Farby som skúmal naživo, lebo fotky sú fotky a oči sú oči.

Čierna a sivá sú čistá elegancia, viem si ich predstaviť ku obleku.
Zelená je lesná, prírodná, čajová zelená, príde mi trochu ako na huby, na poľovačku alebo na ryby.
Modrá je svieža, chladná, mestská farba.
Oranžová je moja obľúbená farba, avšak oranžový Caliburn A2 mi prišiel dosť červený a to je mimo môjho vkusu.
No a fialovoružový alias Iris Purple som vlastne ani nerozbalil, je jasné že ide o voľbu pre dámy.

Uwell Caliburn A2 handcheck - recenzia na vape blogu

 

Chuť a poťah

Chuť je famózna. Čo ďalej rozpisovať… asi len to, že podanie chuti je jedna z hlavných predností, vďaka ktorým si vaperi obľúbili produkty Uwell a začali značke dôverovať. Uwell si už podľa mňa nemôže dovoliť vydať zariadenie s podpriemerným podaním chuti.

Pri poťahu začínam byť neistý. Čakal som niečo tuhšie, keďže Caliburn má byť jednoznačne MTL zariadenie, teda e-ciga na šlukovanie, ktorá nahradí a napodobní horiace cigošky.

Poťah je vzdušnejší, ako som čakal.

Je stredne vzdušný. Chvála priemernosti? Sme na pomedzí MTL a RDL (RDL znamená obmedzený poťah priamo do pľúc). Už vidím vaperov, ako si budú oblepovať airflow dierky lepiacou páskou, aby si A2 utiahli 😀

Avšak možno práve vďaka tomu dáva Caliburn A2 na svoju kategóriu úctyhodné mraky. Je až komické vidieť, ako z takého perečka vyfúkneš tučný oblak.

Uwell Caliburn A2 para - recenzia na vapeblogu

Neregistrujem za prvé tri dni žiadne prskanie ani ústa od liquidu, a to mením nadmorskú výšku a tak i teplotu prostredia.

Automatické žhavenie funguje na istotu, nevynecháva.

Šluk alias HIT, teda pocit kopanca v hrdle

Toto je dôležité! Keďže Caliburn A2 funguje na výstupnom výkone 15W, čakal som, že mi budú stačiť 4 mg nikotínu – toľko totiž vapujem bežne v RTA-čku. Nie je to pravda! 4 mg mi tu fakt nestačí. Namiešam si doň aspoň 9 mg. Pocit umelého kopanca v hrdle tu nie je žiaden.

A vaperom začiatočníkom, ktorí hľadajú náhradu cigarety, poviem to isté ako pri iných Caliburnoch: lejte tam minimálne 12 mg.

S! S! S! S!

Nepreplo mi. Takto znie Caliburn A2. Dostávam sa k jedinej veci, ktorá mi na tomto PODe tak trochu vadí. Dožhav, ktorému sa nevyhneš ani pri automatickom žhavení, ani pri žhavení so spínačom. Ten zvuk dožhavu. Kratučké syknutie.
Kým pri motacích MTL atíkoch som si zvykol na úplne tichý vaping, kedy človek vedľa teba ani netuší že vapuješ, Caliburn A2 žhaví ešte zlomok sekundy po poťahu a trochu ma ten zvuk vytáča. Možno je to daň za okamžitý nábeh, ktorý chválim. A možno si zvyknem… S! S! S! S!

Uwell Caliburn A2 plnenie

 

Používanie

Plnenie je jednoduché: dáš preč náustok z kartridžu a za 3 sekundy máš liquid doplnený.

Spotreba e-liquidu je minimálna: neviem si predstaviť spotrebovať 10 ml fľašku liquidu za deň. Pri mojom celodennom vapingu tento Caliburn vypil 4 ml.

Hlavy (ktoré sú tu súčasťou cartridge) pijú parádne. Skúšal som aj chain vaping – to znamená že ťaháš veľké šluky jeden za druhým ako blázon – a stíhalo to. Žiaden dry hit.

Vyriešil výrobca slintanie cartridge, ako sľubuje na oficiálnych obrázkoch? Úplne asi nie, po 2 dňoch je môj cartridge mierne, ale fakt mierne vlhký. Slabé povahy by to nemuseli zvládnuť, no nijako to neznepríjemňuje používanie, keďže to zistíš až keď cartridge vyberieš von a začneš obchytkávať prstami, čo asi normálny človek nerobí.

K životnosti kartridžov sa vyjadriť nemôžem, keďže podík užívam len krátko. Prípadne sa ako vždy môžem vrátiť recenziu doplniť, pripomeňte sa komentárom 🙂
Update! Ďakujem za pripomenutie a vraciam sa, ako som sľúbil. Dnes sa už môžem nazvať šťastným majiteľom Caliburn A2. Cartridge mením raz za 3 týždne, AVŠAK striedam ho s veľkým setupom (mod + RTA) podľa nálady a lejem doň väčšinou priesvitné veci.
Pri používaní čisto Caliburn A2 ako primárneho setupu by som menil cartridge aspoň každé dva týždne. Čo je smiešna investícia. Výdrž kartridžov je úctyhodná!

Výdrž batérie: Od takéhoto mini-perečka nemôžeme čakať zázraky. Napriek tomu ich celkom kúzli. Keď som doobedu naštartoval nabitý PODík a vapoval celý deň ako najatý, až k večeru som sa dostal k červenému svetielku, ktoré hlási 30% batérie.
Výdrž batérie alias power management je vzhľadom na okolnosti fajn. Samozrejme, ide o vstavanú batériu, ktorá časom môže stratiť kapacitu. Ide ale o spotrebnú elektroniku za 24€ – to je cena týždňa fajčenia cigariet – tak prosím zvážte či je v poriadku to vo vapeshopoch o rok a pol reklamovať, podobne ako sa nepatrí reklamovať vypálenú žiarovku.

Uwell Caliburn A2 na stole - recenzia na vapeblogu

 

Záver

Je Caliburn A2 vhodný pre začiatočníkov? Rozhodne áno.

Je vhodný pre pokročilých, fajnšmekrov a náročných expertov ako záložný, sekundárny vape? Rozhodne áno.

Je vhodný ako hlavný a jediný setup pre vaperov, ktorí chcú vapovať ako najatí celý deň a nenabíjať? Asi nie, tí nech si kúpia radšej mod a naň posadia MTL atomizér, prípadne Drag X alebo strednú cestu Voopoo Seal.

Je vhodný na obrovské mraky? To je snáď jasné, že nie

A nakoniec…

Vyhrajú niečo vlastníci Caliburn G, ak prestúpia na A2?

Myslím, že nie. Hoc Géčko nevlastním, len ho majú všetci v mojom okolí a milujú ho. Myslím, že žiadna zásadná zmena oproti staršej verzii sa nekoná, okrem toho že žhaviaca hlava a nádržka sú opäť v jednom. Možno je to tak dobre, lebo som sa stretol s prípadom, kedy sa vaperi rozhodli nádržku Géčka rok nevymeniť a sťažovať sa, že slintá cez gumenú zátku. Preboha, je to gumená zátka, vymeň cartridge aspoň každé 2 mesiace, stojí to ako jedno pivo, vaping je lacný ale nie úplne zadarmo.

Z Caliburn A2 som celkom nadšený. Normálne zvažujem, či POD a powerbanka nie sú na turistiku a výlety lepšia voľba, ako mod + RTA atík + náhradná batéria či dokonca + motacie náradie.

Caliburn A2 je vynikajúci produkt, ktorému som naklonený dať plný počet, ale.. vzduch mohol byť tuhší, syknutie pri dožhave ma vytáča a… ako správny recenzent si musím nejakú zálohu nechať pre POD, vďaka ktorému odložím môj veľký setup nadobro do skrinky.

Ak sa vám recenzia páčila, podporte ma komentárom, prípadne dajte vedieť čo vám v recenzii chýba a mal by som doplniť.

A jasné, Caliburn A2 samozrejme máme na sklade v našom e-shope.

 

Uwell Caliburn A2 na kameni

 

13 komentárov k “Uwell Caliburn A2 – recenzia

 1. Roman píše:

  Dobrá recenzia. Tuhosť poťahu je pre mňa dôležitá, takže by som asi ostal pri starších modeloch, ale dizajnovo sa mi tento podík páči.

 2. Marián píše:

  Super recenzia Ďula dal si si záležať ? So starým Gčkom som spokojný no ale prečo nemať aj A2 ? tam kde nemôžem mať svoje sety je tento podik ideálny. Zamňa ho určite vyskúšam. No a keby bol vzduch premňa nevyhovujúci dám ho synovi ??

 3. Furo píše:

  Nazdar Ďula. Skvelá recenzia. Úprimne, až tak často nečítam recenzie (keďže ma tie produkty nezaujímajú) ale ako veľký fanúšik Uwell podov, som neváhal a musel prečítať dokonca. Podik vyzerá skvelo. Reálne zvažujem kúpu tohto podíku, ale na druhú stranu sa mi konečne podarilo si osvojiť motacie atíky. Samozrejme budem veľmi rád, keď v budúcnosti nám dáš vedieť, ako dlho vydržala cartridge. S pozdravom Furo. Kuřbě zdar!

  • ĎURU píše:

   Ahoj, dnes sa už môžem nazvať šťastným majiteľom Caliburn A2 a cartridge mením raz za 3 týždne, AVŠAK striedam to aj s veľkým setupom mod a MTL RTA.

   Pri používaní IBA Caliburn A2 by som menil minimálne každé 2 týždne. Nuž lejem tam dosť priesvitné veci.

   Utvrdil som sa ešte v tom, že kým v RTA idem 4mg, v Caliburn A2 idem 10mg.

   A ešte taký detail… predvčerom som ho stratil lebo je to prcek 😀 Verím že sa nájde, ale keď nie, tak pôjdem do kocky Caliburn AK2.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.