Tobacco Bastards 2. časť: Drsné a dezertné – recenzia

Juchuchú! Je tu druhá časť mojej recenzie komplet série Tobacco Bastards (prvú časť nájdete tu). Združil som v nej drsné a dezertné chute, celkom sedem.

Opäť to nebude žiaden rýchlokec ani ochutnávka, ale poctivý celodenný vaping každého jedného liquidu počas doby aspoň 3 dní, po aspoň týždennom zrení.

Pokúsim sa byť stručný a výstižný. V tejto časti sa nám to totiž začne zamotávať.

Oficiálne popisy výrobcu vynechávam a popravde som ich čítal až PO ochutnávaní a písaní poznámok.

Aj tieto tabakovečky sú všetky takmer úplne priezračné, a tak sa môžete tešiť na šetrnosť k vate či žhaviacej hlave. Lecgou!

Tobacco Bastards Recenzia 2. časť: Drsné a dezertné

Dark Fire

Hjústne, máme problém. Túto príchuť si pamätám spred pár rokov, ako drsnú popolníkovku chuti takmer organickej. To, čo mám v shake-n-vape z roku 2021 je niečo úplne iné. Chutí to podobne ako TB Light. Ak tu sú zložky dark a fire, teda temnota a oheň, tak len v homeopatickom množstve.

Som vyhúkaný, neviem čo mám hodnotiť, ale keďže je rok 2021, tak asi túto. Neviem čo sa stalo. A ešte sa k tomu dostaneme nižšie, lebo chutí to rovnako ako Pistachio a Salted Caramel.

Kontaktoval som výrobcu, ktorý tvrdí, že v receptúre nič nemenil. Ja však dám ruku do temného ohňa za to, že Dark Fire sa zmenilo. Možno niektorá zo surovín?Čo je horšie, táto zmena pravdepodobne ovplyvnila aj iné príchute série – tie, u ktorých Dark Fire tvorí základ.

Skrátka celkom príjemná, vyvážená tabakovka – ani sladká, ani drsná. Podľa mňa je slaná.

Niežeby to bolo zlé, ale vôbec to nekorešponduje s názvom a viem, že kedysi korešpondovalo. Zmätený zapisujem priemer.

Tobacco Bastards Dark Fire

Whisky Oak

Extrémne drsný vaping. Popolník s drevom a alkoholom. Fakt tam cítim ten drevený sud, ktorý cítim pri pití dobrého alkoholu, za to klobúk dolu.

Priznám sa však, toto je na mňa až moc a neviem to vapovať. Maximálne jeden tank k pivu či poháriku. Určite nie na celý deň.

Nutno podotknúť, že ja osobne neviem oceniť ani väčšinu organických tabakoviek, vrátane všeobecne obľúbeného Orientalu, takže by som toto nemal hodnotiť bodmi, prípadne dať hodnotenie priemerné. V téme skrátka nie som doma.

Možno by som vedel oceniť lepšie, keby to bolo len drsné bez “voňavej zložky”.

Tak či onak, toto je najtemnešia príchuť zo všetkých Bastardov. Ak je to váš štýl, hinto je povinnosť. A i keď to neviem vapovať, značím si 3 body za perfektné dodržanie sľubu.

Tobacco Bastards Whisky Oak

Dark Honey

Hoc podľa nápisu na etikete to má byť drsný tabak s medovou dochuťou, podľa mňa je to naopak.

Medová zložka je fest výrazná, zabrala takmer celé plátno. Tabak vnímam len na pozadí, a podľa mňa vôbec nie je drsný.

Opäť rozmýšľam, či zmena Dark Fire, ktorý pravdepodobne slúži ako základ viacerých TB, nespôsobil to, že tabak je v Dark Honey stratený.

Dark Honey je pre mňa teda podarený dezertný vaping pokojne aj na celý deň. Zamýšľam sa však, že rovnaký efekt som dosiahol pár kvapkami Euliquid Honey do akejkoľvek obľúbenej tabakovky.

Tobacco Bastards Dark Honey

Custard

Prvý dojem počas prvých šlukov je očarujúci, sladký dezertný puding.

Prirýchlo však začne byť “pikantný” a to mne na dezertoch proste vadí. Okrem toho, tabakovú zložku by ste asi naslepo nenašli.

Etiketa sľubuje okrem custardu aj hnedý cukor a kúsok medu, custard je však tak výrazný, že ani tie by som si pod ním naslepo nevšimol.

Jednoducho pikantný custard, možno zámerne?

Zo skúseností vravím, že pikantnosť mliečnych aróm sa zrením len prehlbuje. Nemusí vadiť každému, mne vadí.

Palček však hore, že nie je presladený.

Ešte mám dojmologický pocit, že táto sladká chuť špiní špirálku rýchlejšie ako zvyšok série, ale nemám to na istotu odsledované.

Tobacco Bastards Custard

Coffee

Spolu s Whisky Oak najvýraznejšia chuť tejto časti a možno i celej série Tobacco Bastards.

Ja v tom cítim vôňu slaného karamelu. Ak je to čierna káva, ako píše etiketa, tak je v nej dosť mlieka a niekto si ju osladil, chvalabohu opatrne.

Chutí to ako tie ľadové kávy v plechovkách či krabičkách. Alebo teraz medzi mladými fičí to oné Stárbaks z chladničiek supermarketov a fotia si to na instagramy. Tak takto to myslímže chutilo, keď som to raz mal.

Krémový dezertný vaping, len ľahko zdrsnený tabakom na pozadí. Objektívne podarená vecička.

Tobacco Bastards Coffee

Salted Caramel

Čo si všímam, medzi vapermi sa stretáva skôr so sklamaním. Inak to nebolo ani u mňa.

Karamel necítim, cítim len niečo slané, čo chutí presne ako vyššie-spomínaný Dark Fire po novom. Ale že presne.

Podľa mňa to stačilo nazvať “Salted Tobacco” čiže slaný tabak a ľudia by boli spokojnejší. Vo svete vapingu si pod slovom karamel predstavujeme niečo iné. Nie je to zlé, ale neplní sľuby. Dávam priemer.

Tobacco Bastards Salted Caramel - tabak so slaným karamelom

Pistachio

Táto príchuť vyšla na trh spolu so Salted Caramel a v komunite priniesla podobné sklamanie.

Chutí totiž úplne rovnako ako Salted Caramel, tj rovnako ako Dark Fire po novom, tj veľmi podobne ako Light.

Problém je ten, že pistáciu tu ešte nikto nikdy nenašiel. Vy áno? Vždy som rád, keď napíšete svoj názor do komentárov.

Nie je to na vaping zlé, len proste prečo sú v 3 rôznych produktoch rovnaké tekutiny?

Milé Pistachio, teraz si to odnesieš aj za spolusediaceho Salted Caramela, lebo pán učiteľ sa už hnevá.

Tobacco Bastards Pistachio - tabak s pistáciou

A tak sme na konci druhej časti!

Ako môžete vidieť, zo sekcie Drsné a Dezertné mi nič dekel neodpálilo. Snažil som sa byť čo najviac objektívny a fakt otvorený a úprimný, tak ako keď som pred rokmi robil prvý článok na tento blog.

Na čo sa však môžete tešiť je tretia, posledná časť recenzie, ktorá sa volá Ovocné a tam bude dekel poletovať medzi Zemou a Mesiacom. Tak určite sledujte Vapeklub i na instagrame a facebooku, a v prvom rade ďakujem za vašu vernosť nášmu e-shopu. Užívajte!

3 komentáre k “Tobacco Bastards 2. časť: Drsné a dezertné – recenzia

  1. julian.klim04 píše:

    Ja som si minulý rok kupil príchuť v 10ml lavičke dark honey a som bol strašne sklamaný lebo ono to chutilo ako nejaký sladký rozpustený plast a tabak ten bol nevšimnútelny ani som ho vtom liquide nechcel hľadať možno tento rok si to skúsim znova kúpiť a dúfam že nebuďme sklamaný ako minulý rok lebo všetko čo som si kúpil kedy si dávno od Tobacco Bastard bolo skvelé teraz už to tak není lebo kupil som si light čo mi kedysi chutil ten tento rok je zlý už asi nikdy viac…

    • ĎURU píše:

      dík za koment. Hej ako vravím, podľa mňa sa zmenila jedna zo základných zložiek čo používajú. Aj ten Honey ešte prehodnocujem, či si zaslúžil tie 4 body 😀

  2. Pingback: Tobacco Bastards 3. časť - Ovocné - recenzia. Vapeklub Blog

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.