Monkey Sperm (Monkey Liquid)


Jogurt s citrónom

Pri svojich recenziách zvyknem analyzovať názov arómy a liquidu a tak logicky zistiť, z čoho sa skladá, pri Monkey Sperm si to ale rád odpustím :-) Chvíľku sa zastavím pri fľaštičke, veľmi dobrá gorilla s kvalitným uzáverom. Výrobca na fľaštičky lepí priesvitnú fóliu, celý obsah je viditeľný. Veľmi sympaticky hodnotím popis použitých značiek aróm, každý wannabe miešač môže tipovať z akých zložiek je liquid zložený a skúšať namiešať vlastný. Grafika na nálepke sa mi veľmi páči, videl som variácie na armádnu, indiánsku a pirátsku gorilu. Škoda že autor nepoužíva grafiku na odlíšenie línií liquidov. Viem si predstaviť gentlmanskú gorilu v stetsone alebo fedora klobúku pri tabakových liquidoch, armádnu gorilu pri drsných chladivých a napríklad gorilu s detskými čiapkami pri koláčových chutiach. Ale to len tak na margo.


Liquid

je priehľadný, takmer bez farby, v pomere 70/30 v prospech VG. Vonia kyslo jogurtovo, s jemným nádychom citrusov. Ochutnával som MTL zo Skyline pri TC na 200 stupňov a cítil som sladkokyslú chuť smotanovej zmrzliny s vôňou červeného grapefruitu a jemným mangom pri výdychu. Skúsil som ale aj Cheetaha s vysokými wattmi a cítil skôr mlieko s chuťou kandizovanej citrónovej kôry a sladkým medom. Zasa teda odporúčam vapovať pri rôznych teplotách a nastaveniach, nájsť si to správne pre vaše chute. Preto mám rád takéto liquidy, nie sú jednotvárne. Eee, neviem či to nie je tendenčné keď na 99% vapujem MTL na TC, ale tento liquid odporúčam skôr na MTL s kontrolovanou teplotou, zmrzlina mi chutí viac ako mlieko. Ale vyskúšajte sami.

Dostal som na posúdenie 4 monkeyho liquidy, ochutnal som už všetky a tento hodnotím ako taký ranný jemný liquid, bez coolera a bez silných ovocných vnemov. Čo si nabíjam najradšej ráno pri ceste do práce? Monkey Sperm! Jemná smotanovo zmrzlinková chuť na príjemný štart do dňa.


Ranné hodnotenie: silných *****

Večerné hodnotenie keď môj jazyk potrebuje silné chute: slabších ****

Dodatok na záver: v poslednej dobe skúšam aj Slushy Queen edíciu od PJ, ktorých fľašky vyzerajú ako by nálepky na nich tlačil autor na domácej tlačiarni a to vo mne zanechalo natoľko negatívny dojem, že si neodpustím a ešte dodatočne chválim Monkey liquid aj za veľmi pekne a starostlivo pripravené fľaštičky.


****‘

Výrobca: Monkey Liquid

Jeden komentár k “Monkey Sperm (Monkey Liquid)

  1. ĎURU píše:

    Proste bomba recenzia. Parádne sa to číta.
    „Kandizovaná citrónová kôra“ ?
    Ty snob! Ty hipster! Gurmán jeden… 😀 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.