Lady Grey (FUU)

Čierny čaj s bergamotomčierny čaj s bergamotom

Čaj je jeden z najobľúbenejších nápojov vôbec. Popri čínskom a japonskom čajovom rituále poznáme aj britský zvyk piť ho o piatej, s kvapkou mlieka, hlavne kvôli zjemneniu chuti, anglický čaj je totiž oveľa silnejší ako ten náš. Brit Lord Grey na radu čínskeho špecialistu, kvôli nekvalitnej vode s vysokým obsahom vápnika na území jeho panstva, začal do čaju pridávať aj olej z bergamotového pomarančovníka z južného Francúzska. Tak vznikol známy Earl Grey, čierny čaj s bergamotom. Túto receptúru v 90 rokoch dvadsiateho storočia vylepšila spoločnosť Twinings pridaním chute citrónovej a pomarančovej kôry na zjemnenie, pod ochrannou značkou Lady Grey. Odtiaľ názov liquidu, ktorý nám môže čo to napovedať o jeho charaktere.

Liquid

Fuu vyrába Lady Grey v edícii INFUSED – čajových liquidov. Liquid je jemne žltej farby, vonia krásne ako čierny čaj. Môžte ho zohnať v sile 0-4-8-12mg/ml v pomere 50-50. S chuťou je to už zložitejšie. Čaj je jasný, dokonca chuť nesie aj jeho typickú trpkosť. Kto okúsil bergamot, jeho stopy tiež ľahko identifikuje, je svieži a horkastý, od pomaranča má ďaleko, má skôr korenistú vôňu. Tóny pomaranča alebo citróna typické pre Lady Grey ja osobne v liquide cítim len okrajovo, skôr cítim mlieko alebo smotanu, ktorú som spomínal na začiatku, veľmi silne obohatené vanilkou. Fuu sa teda pri vytváraní liquidu inširovalo asi hotovým zaliatym a mliekom zjemneným čajom, nie len čajovou zmesou.

Ako hodnotiť?

Ďuri mi povedal, že na vape zraze mladší kolegovia vaperi pri ochutnávkach ohrnuli nosom. Keď som bol mladší, vyhľadával som jednoznačné, silné chute, drbal som do seba malinovky a džúsy a nad čajom ohŕňal nosom. Preto si myslím, že liquid je určený pre skôr narodených, ktorí nemajú problém v chuti trošku hľadať. Prípadne ak si chceš oddýchnuť od všetkých tých ovocných alebo dezertných chutí, skús dať liquidu šancu. 10ml fľaštičku som vapoval viac ako mesiac, nikdy nie celodenne. Som si ale istý, že si tento liquid ešte v budúcnosti objednám. Z edície INFUSED ho hodnotím ako najlepší, najzaujímavejší.

Chuťovo zaujímavý a netradičný ale nie headliner, dávam 4 (****) z piatich.


****

Výrobca: FUU

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.